Powój polny czym wytępić

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Menysek
200p
200p
Posty: 419
Od: 24 paź 2007, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wschodu

Re: Czym wytępić powój polny

Post »

Starane czy randap - trzeba latać z tym co chwilę - jak tu zdechnie, to tam wylizie.
Na ten rok bastuję. Liczę, że w końcu rośliny się porozrastają, więc przestanie głuszyć co napotka, a ja go będę tylko wyrywać, grania jednego!
"W przedziwnym mieszkam ogrodzie, gdzie żyją kwiaty i dzieci, i gdzie po słońca zachodzie uśmiech nam z oczu świeci...
I pielęgnuję murawę, plewiąc z niej chwasty i osty, by każdy, patrząc na trawę, duszą, jak trawa, był prosty."
. L. Staff

Monika - "Przy malowniczej drodze"
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4206
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Czym wytępić powój polny

Post »

Ja ponad miesiąc temu "nyści, piesku, kiełbasy!" powiedziałem powojowi w truskawkach. Wyczekałem bezwietrzny wieczór, przeglądnąłem opryskiwacz i starannie omijając truskawki, acz bez przysłaniania ani specjalnej lancy herbicydowej, opryskałem to dziadostwo środkiem Fernando. Do dziś truskawki OK!, między nimi licha trawka, a powoju... ani śladu.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
michasia46
50p
50p
Posty: 52
Od: 30 wrz 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Czym wytępić powój polny

Post »

Witam ! Też próbuje to zwalczyć. Próbowałam randapem ale nie pomogło.
Przeczytałam posty i będę próbowała Starane lub Fernando.
Pozdrawiam / Michasia46
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4023
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Czym wytępić powój polny

Post »

Ja też walczyłam z polnym powojem. Najpierw próbowałam wykopywać - dwa szpadle a to cholerstwo dalej szło w głąb. Potem zaczęłam zwalczać Randapem - trochę wyższe stężenie niż podają, zaczynałam pędzlować liście (wszystkie!) jak długość pędu była nie dłuższa niż 0,5 m. Ten zabieg kontynuowałam w następnym roku (znowu wyszły, ale mniej). W trzecim roku już się nie pojawiły ;:63 . Walka wygrana ;:138 . Jednym słowem cierpliwość i konsekwencja :!:

Pozdrowienia, Jola
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Awatar użytkownika
kasia126126
1000p
1000p
Posty: 1025
Od: 8 cze 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Czym wytępić powój polny

Post »

Ale ten diabelski powój na trawniku to przecież nie potraktuję rundapem. Pozostaje tylko Starane lub Fernando. Dodatkowo w tym roku pogoda kiepska na opryski bo ciągle pada i rośliny "nie piją" .
Muszę coś zrobić bo to diabelstwo rozlazło się po całym ogrodzie.
Pozdrawiam.
Kasia
Mój mały zielony świat
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4206
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Czym wytępić powój polny

Post »

A kosiarka nie wystarcza??
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Awatar użytkownika
kasia126126
1000p
1000p
Posty: 1025
Od: 8 cze 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Czym wytępić powój polny

Post »

Otóż nie, bo ten diabelski powój rozłazi się też na rośliny i na rabaty. Poza tym chciałabym aby trawnik wyglądał jak trawnik a nie jak pastwisko.
Pozdrawiam.
Kasia
Mój mały zielony świat
Awatar użytkownika
Monifd
500p
500p
Posty: 643
Od: 12 kwie 2012, o 00:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Czym wytępić powój polny

Post »

Ja niestety też morduje się z tym siłaczem. Najgorsze ze wyszedł kiedy rośliny są duże i dokładnie wchodzi nawet na calkiem wysokie. Metoda, ze duże go zagłuszą - na pewno nie zadziała, wprost odwrotnie.
Awatar użytkownika
nataszka
100p
100p
Posty: 146
Od: 19 mar 2013, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nowa Sól-lubuskie

Re: Czym wytępić powój polny

Post »

U mnie w tym roku tez inwazja powoju. Rozlazł sie na poł ogrodu a w tamtym roku był tylko w jednym miejscu. Najgorsze jest to że włazi w miejsca których szkoda mi ruszac typu rabarbar, maliny, szczypioerek wieloletni. Tam gdzie dałam rady zaczęłam kopac... :shock: ... wykopałam coś co wyglądało jak kłębek wełny- z tego to chyba setka pędów by puściła. Tam gdzie nie dam rady ze szpadlem pozostaje mi pędzelkowanie i duuuużo cierpliwości. Poczekam nawet dwa lata żeby tylko pomogło. I teraz tak sie zastanawiam czym lepiej to dziadostwo potraktowac- mam spory zapas Glifocydu to coś takiego jak roundap i jeszcze golf plus- niby zamiennik za starane ale cos nie wierze w jego działanie. I druga sprawa- jak rozdobie sobie słoiczek płynu to ile dni moge pędzelkowac tym samym? bo przeciez nie będę robic codziennie po kieliszku :;230 .... ach no i o ile zwiększyć stężenie zęby nie spalic od razu rośliny?
OGRÓD- kocham go bo każda garstka piachu leży tak jak ja sobie wymyśliłam :)
Moja garstka piachu
Awatar użytkownika
GrzegorzR
200p
200p
Posty: 483
Od: 25 maja 2009, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 8 min na południe od Wrocławia

Re: Czym wytępić powój polny

Post »

Zainwestuj w Roundup 450. Używaj podwójnej zalecanej dawki z dodatkiem siarczanu amonu. I zacznij walkę, gdy pędy powoju osiągną minimum 10 cm.
Jestem JA i MOJE bagno!
Jeśli masz przepiękną żonę, odlotową kochankę,super brykę, nie masz kłopotów z urzędem podatkowym i prokuratorem, a gdy wychodzisz na ulicę świeci słońce i wszyscy się do ciebie uśmiechają - narkotykom powiedz NIE!
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4206
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Czym wytępić powój polny

Post »

nataszka pisze:to ile dni moge pędzelkowac tym samym?
Odpowiedź nie jest łatwa... http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... lit=+CIECZ
nataszka pisze:bo przeciez nie będę robic codziennie po kieliszku
Ja się tam do Twojego alkoholizmu nie mieszam... Niektórzy nie mogą inaczej!

A tak na poważnie- zainwestuj w Fernando http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 7#p2501877 ; Przynajmniej tam, gdzie jednoliścienne trochę przyspieszysz, bo z pędzelkiem na takim obszarze... to powój może okazać się szybszy!
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Awatar użytkownika
nataszka
100p
100p
Posty: 146
Od: 19 mar 2013, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nowa Sól-lubuskie

Re: Czym wytępić powój polny

Post »

Min 10 cm pędu :shock: To ja chyba nerwicy dostane... jak widze jeden listek to juz dziubie :;230
OGRÓD- kocham go bo każda garstka piachu leży tak jak ja sobie wymyśliłam :)
Moja garstka piachu
Awatar użytkownika
GrzegorzR
200p
200p
Posty: 483
Od: 25 maja 2009, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 8 min na południe od Wrocławia

Re: Czym wytępić powój polny

Post »

Musi mieć tyle, gdyż inaczej nie wchłonie dostatecznie dużo środka chwastobójczego.
Jestem JA i MOJE bagno!
Jeśli masz przepiękną żonę, odlotową kochankę,super brykę, nie masz kłopotów z urzędem podatkowym i prokuratorem, a gdy wychodzisz na ulicę świeci słońce i wszyscy się do ciebie uśmiechają - narkotykom powiedz NIE!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”