Chwasty w trawniku - jaki zastosować skuteczny środek niszczący

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Mlody Ogrodnik
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 27 lut 2015, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Chwasty w trawniku ... Jaki środek?

Post »

Takie coś i za taką cenę to ja bym wolał potraktować to Roundup (randap) :roll: bo i tak tam trawy nie widać :D potem oczywiście po przekopaniu trzeba zasiać nową :roll: ale efekt będzie lepszy ;:138
gluszek20
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 3 kwie 2008, o 18:42

Re: Chwasty w trawniku ... Jaki środek?

Post »

A jak inni by woleli też randapem proszę o wypowiedzi, słyszałem również że jeden oprysk nie wystarczy? Prawda? Pogoda się robi i chciałbym się zabrać za tą działkę i doprowadzić do porządku. Glebogryzarka na pewno odpada a to ze względu na dużą ilość kamieni jaka jest w ziemi. Wiem że na pewno jak będę oprysk robił to przykryje tuje folią żeby ich nie uszkodzić.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Chwasty w trawniku ... Jaki środek?

Post »

Glifosat (składnik czynny randapu) będzie chyba najlepszy ze względu na działanie totalne i cenę. Roundup jest najdroższy,można znaleźć środek o połowę tańszy np:Tajfun,Huragan czy inne .Najważniejszy jest sposób pryskania.Powinieneś mieć dyszę strumieniową (kąt 110 stopni) i stosować małe ciśnienie,wtedy środek nie jest tak rozpylany i nie jest znoszony z wiatrem .Chwasty wieloletnie posiadające korzeń spichrzowy, dobrze jest pryskać na początku jesieni,kiedy szykują się do spoczynku zimowego.
http://www.marolex.pl/htm_pl/c14.htm
gluszek20
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 3 kwie 2008, o 18:42

Re: Chwasty w trawniku ... Jaki środek?

Post »

Glifosat mogę mieć problem z zakupem a Roundup-a kupię w każdym sklepie ogrodniczym butelka 1 litra wystarcza na 1000 m i tyle potrzebuję. Chcę to spryskać niech zadziała i po miesiącu chciałbym trawę zasiać i myślę że szybciej wyrośnie niż chwasty zdążą się odbudować. i to pozwoli już trawie zagłuszyć wzrost tego paskudztwa. A jak wyjdą jakieś nie dobitki to wtedy poprawić jeszcze raz. I przy późniejszym koszeniu planuje też trawę zostawiać na działce nie zbierać do kosza niech sobie gnije tam i nawozi kolejno rosnącą trawę.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Chwasty w trawniku ... Jaki środek?

Post »

Wszystko nie tak.
1. Roundup to nazwa handlowa glifosatu.jest kilka środków z tą substancją.
2.Jeden oprysk nie wystarczy.Potrzeba 2-3.
3.Jak wyjdą niedobitki w trawie ,to trzeba zastosować inny środek
4.Pozostawione kupki zmielonej trawy gniją przy wilgotnej pogodzie i powodują w tym miejscu wypadanie trawy .
5.Zrobisz jak uważasz .
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Chwasty w trawniku ... Jaki środek?

Post »

gluszek20 a ja zapytam ciebie o thuje przy ogrodzeniu - czy jak wsadzałeś je do ziemi to one były jednakowej wielkości? i kiedy były sadzone?
pytam, bo być może ma to związek z twoim trawnikiem.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Chwasty w trawniku ... Jaki środek?

Post »

Jeszcze dodam - jeśli się zdecydujesz na oprysk herbicydem, to uważaj na działkę sąsiada, widać tam szklarnię, może i ma też jakieś owocowe, a niedajboże winorośle. Jak wiatr to g. zawieje na jego działkę to ci nogi z d. powyrywa :D
Promilus
200p
200p
Posty: 454
Od: 23 mar 2012, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Chwasty w trawniku ... Jaki środek?

Post »

Glifocyd - 2x tańszy od roundup, tak samo skuteczny (a tak jak roundap ekstremalnie skuteczny jeśli połączy się go z azotanem amonu lub siarczanem amonu).
Jeśli są zakątki gdzie trawy jest więcej, a chwastów mniej to polecam Fernando. 1L może wychodzi drogo, ale jest skuteczny na bardzo wiele uciążliwych chwastów (jak np. podagrycznik) z którym wszystkie mniszki i chwastoksy sobie średnio radzą. Ale po tych zdjęciach to jednak wygląda na to, że nie ma co ratować. Spryskać całość i jak będzie już wszystko wybite przejechać np. wertykulatorem, zasiać nową trawę i zwałować. Ewentualnie płytko glebogryzarką, wyrównać, zasiać i zwałować. Zależnie od szkoły (jedni polecają wałowanie przed siewem i nic poza tym, inni przed i po, jeszcze inni dopiero po). Świeże nasiona nie mając konkurencji powinny się wystarczająco rozprzestrzenić by kolejne "odchwaszczania" były ograniczone do wyciągania korzeni mniszków, ewentualnie stosowania środków selektywnych (na chwasty dwuliścienne).
gluszek20
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 3 kwie 2008, o 18:42

Re: Chwasty w trawniku ... Jaki środek?

Post »

pelikano11 te tuje były sadzone po 5 szt co jakiś czas dla tego jest między nim taka różnica w wysokościach.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4184
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Chwasty w trawniku ... Jaki środek?

Post »

Promilus pisze:Glifocyd - 2x tańszy od roundup, tak samo skuteczny
Wątek jest o chwastach w trawnku. Jak to użyje, to nie będzie, owszem- chwastów, ale trawnika również. Chyba, że przed założeniem, ale to zazwyczaj też trochę bez sensu
Promilus pisze:polecam Fernando.
Ja też- ale to stare 225EC(jeszcze się trafia w obrocie). Fernando 300EC jest już do bani! Zupełnie inny skład, zupełnie więc inny to preparat.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Promilus
200p
200p
Posty: 454
Od: 23 mar 2012, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Chwasty w trawniku ... Jaki środek?

Post »

Wątek jest o chwastach w trawnku. Jak to użyje, to nie będzie, owszem- chwastów, ale trawnika również. Chyba, że przed założeniem, ale to zazwyczaj też trochę bez sensu
Owszem, ale proszę wrócić jedną stronę wcześniej i obejrzeć trawnik oraz wcześniejsze wypowiedzi. Bardzo, bardzo proszę :)
ale to stare 225EC(jeszcze się trafia w obrocie)
Dokładnie. IIRC 3 substancje aktywne, lepsze jest to niż mniszek, starane czy golf i w przeliczeniu na m2 cieczy roboczej wychodzi taniej. Dlatego się na niego skusiłem i po efektach widzę, że to chyba najlepszy wybór.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Chwasty w trawniku ... Jaki środek?

Post »

gluszek20 nie przyszło ci do głowy żeby rzucić na to obornik i przekopać? tak dla zdrowotności :D Jaki jest sens zasyfienia sobie, swojej rodzinie a może i zwierzakom własnej działki? Bo nie wymaga wysiłku? przecież nie wysiejesz na ten wypalony ugór trawy i już będzie cacy. Najperw pomyśl potem rób. Chcesz mieć ładny trawnik to musisz mu dać jeść. Trawnik jest straszliwie żarłoczny a u Ciebie widać że bida straszna.

Chyba że jesteś z tych nowoczenych 'ogrodników' czy 'rolników' co to dla nich desykanty i inne cudniebrzmiące g.ówna to wyraz dumy i oznaka postępu, reszta która omija to g. szerokim łukiem to motłoch zacofany, który nawet w dyskusjach na temat ***przegrywa.
gluszek20
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 3 kwie 2008, o 18:42

Re: Chwasty w trawniku ... Jaki środek?

Post »

pelikano11 pisze:gluszek20 nie przyszło ci do głowy żeby rzucić na to obornik i przekopać? tak dla zdrowotności
Przekopał bym gdyby zdrowie pozwalało.

pelikano11 pisze:gluszek20
:D Jaki jest sens zasyfienia sobie, swojej rodzinie a może i zwierzakom własnej działki? Bo nie wymaga wysiłku? przecież nie wysiejesz na ten wypalony ugór trawy i już będzie cacy. Najperw pomyśl potem rób. Chcesz mieć ładny trawnik to musisz mu dać jeść. Trawnik jest straszliwie żarłoczny a u Ciebie widać że bida straszna.
Odchodzę myślami od oprysku szkoda mi tui i sąsiada upraw za płotem. Mam na myśli teraz glebogryzarkę lecz jest tu ziemia bardzo gliniasta oraz sporo kamieni. Parę lat temu rosło tu zboże.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”