Chwasty w trawniku - jaki zastosować skuteczny środek niszczący

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Chwasty w trawniku ... Jaki środek?

Post »

gluszek20 pisze:Na dolnej części działki (pierwsze dwa zdjęcia) udało się ładną trawę uzyskać tylko że przekopałem to a teraz nie jestem reszty w całości przekopać. A co tam chcę? Chcę tylko trawę trawę trawę.
Gluszek widziałem, z ciekawości zapytam ile lat ma ten kawałek?
I rozumiem że jesteś fanem koszenia trawy raz w tygodniu :lol:
No dobra, nie mój cyrk. Sprawę przemyśl, powtórzę - wg mnie, zalanie gównem działki z chwastami zupełnie nie rozwiąże tematu. Chyba że koledzy którzy proponują takie rozwiązanie doradzą co dalej, żeby potem wyszedł z tego piękny trawnik.
gluszek20
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 3 kwie 2008, o 18:42

Re: Chwasty w trawniku ... Jaki środek?

Post »

Dół był robiony w tamtym roku, góra od koło 8 lat jest zarośnięta tym dziadostwem. Lubię kosić dla mnie to przyjemność, dwie godzinki może mniej i jest wykoszone.
Awatar użytkownika
papaE
50p
50p
Posty: 57
Od: 21 lut 2012, o 16:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gniezno

Re: Chwasty w trawniku ... Jaki środek?

Post »

W trawniku w przedogródku mam ok. 100 krokusów, trochę cebulic i mnóstwo mniszka i innych chwastów. Rośliny cebulowe należą do jednoliściennych, więc myślę, że nie zaszkodzę liściom krokusów robiąc oprysk Starane+Chwastox zanim zakwitną mlecze?
Czy ktoś zwalczał chwasty na trawniku podczas, gdy liście cebulowych jeszcze fotosyntetyzowały?
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Chwasty w trawniku ... Jaki środek?

Post »

Z cebulami jest ten problem że działają na nie te środki,nie niszczą ale solidnie osłabiają. Kup osłonę i omijaj krokusy...
Awatar użytkownika
papaE
50p
50p
Posty: 57
Od: 21 lut 2012, o 16:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gniezno

Re: Chwasty w trawniku ... Jaki środek?

Post »

Dzięki za odpowiedź. Niestety krokusy są rozrzucone pojedynczo lub kępkami. ;:185 Zostaje mi ręczne zwalczanie mniszka do czasu pierwszego koszenia na początku maja ( będzie mijać 6 tygodni od koncz kwitnięcia krokusów)
gluszek20
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 3 kwie 2008, o 18:42

Re: Chwasty w trawniku ... Jaki środek?

Post »

Do walki z tą działką będę miał weltykulator i glebogryzarkę. Nie przejmuje się tymi kamieniami po tym jak znajomy wykopał dwie kostki brukowe. I tak najpierw weltykulator a potem glebogryzarka zrównanie grabiami wyzbieranie korzeni i chwastów które się wygrabi a potem zasianie trawy i podlewanie. Tak planuje zrobić z tą działką. Ma ktoś jeszcze jakieś sugestie? Chętnie poczytam i się dokształcę.
becia231
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 16 lip 2015, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Chwasty na trawniku - jak zwalczyć?

Post »

To prawda, że koszenie jest najlepsze. Ale jeśli trawnik jest tak zachwaszczony, że nie ma możliwości ręcznego usuwania chwastów, wtedy warto zastosować środki chwastobójcze A i uprzedzam, że perz bardzo szybko się rozprzestrzenia, więc jak tylko go zobaczycie na trawniku trzeba rwać go z korzeniami. Samo koszenie perzu nic nie daje, korzenie szybko wypuszczają kłącza. Uporałam się z nim w tamtym roku (zastosowałam oprysk na chwasty). Co prawda musiałam zasiać trawę od nowa, ale perzu jak na razie nie widać.
Awatar użytkownika
Ogrodnik88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1427
Od: 17 cze 2010, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Chwast na trawniku - jak zwalczyć?

Post »

maryann pisze:Mówi się tydzień.
Ale jeśli czystą glebę opryskasz Roundupem, to wysiewać można wręcz zaraz- on się natychmiast w glebie rozkłada i nie jest groźny. Natomiast długo pozostaje nawet w szczątkach martwych roślin. I kiedy taka resztka zetknie się z żywą rośliną to Roundup się z niej może wydostać i tamtą porazić. Zatem następne rośliny wysiewałbym kiedy spalone opryskiem resztki się usunie- to jest wyznacznik czasu zwłoki.
Ja posiałem słoneczniki w suchą trawę zniszczoną herbicydem i nic im się nie stało.
Rosną lepiej jak te posadzone w normalnie uprawionej glebie.
art-e
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 7 wrz 2014, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Co to za place ?

Post »

Witam

trawnik założony w tym roku w maju. Przy zakładaniu rozsypany był jako nawóz suszony osad z oczyszczalni. Trawa rośnie jak szalona że nie nadążam kosić, jednak od kilku dni zauważyłem miejsca gdzie trawa praktycznie stanęła ze wzrostem i kolor jak widac jest jej jaśniejszy.
Ponieważ w tym roku z deszczami u nas nie ma problemu więc nieregularne podlewanie wykluczam.

Ma ktoś pomysł co to może być?

Obrazek Obrazek Obrazek
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11332
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Co to za place ?

Post »

Chwasty dwuliścienne wypierają trawę.Niektóre z nich ,np.krwawnik produkuje substancje spowalniające wzrost innych roślin.Oprysk przeciw chwastom dwuliściennym załatwi sprawę.Pewnie trzeba będzie dać odrobinę nawozu w te miejsca.
kizol
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 9 lip 2015, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dopiewiec k. Poznania

Re: Co to za place ?

Post »

Równomiernie rozsypałeś ten nawóz? Jeżeli nie to różnice w kolorach mogą wynikać z nierównomiernego działania nawozu...
Goryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 691
Od: 20 gru 2013, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Co to za place ?

Post »

Kształt tych plam sugeruje nierówne rozsypanie nawozu - ominięcia, lub też coś pod trawnikiem np zasypany dół ze śmieciami, gruzem.
Pozdrawiam Jacek
agazem
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 23 sie 2015, o 16:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

coś, nie wiem co na trawniku :(

Post »

Witam, mój trawnik opętał jakiś chwast, nie wiem co to jest. Niestety jestem laikiem w sprawach "ogródkowych".
Przez to coś trawa zaczeła ginąć, schnąć. myslałam, że to jaskier rozłogowy, ale przegladalam zdjęcia i jakby troszkę inny jest ten moj chwaścior. tym bardziej, że czytałam, że jaskier rosnie na wysokosc a ten u mnie jest całkowicie płożący, ma pędy, które wrastaja w ziemie...tyle, że zaczyna kwitnąć na zółto, na jednym zdjeciu mały pączek!!
pomozcie mi proszę, bo jeszcze chwila i nic nie będzie z trawnika :(

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”