Mech - czym zwalczać?

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wegas
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 26 paź 2012, o 16:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Mech jaki środek zastosować?

Post »

SIARKA MIELONA ,AZOTAN POTASU,Węgiel drzewny,Siarczan Magnez


Witam to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość jak w temacie, interesuje mnie zastosowanie środków chemicznych oraz dawki podam przykład
interesuje mnie np.coś na mech ale nie chodzi mi o środki z ogrodniczego tylko chemia wiem że w środku na mech jest duża zawartość żelaza ale jakie kupić chodzi mi o nazwę i dawki czekam na wasze propozycje dziękuję.

A oto przykład.

Kwas fosforowy- 1ml na 10 litrów wody służy do zakwaszania gleby np.dla borówek amerykańskich podczas podlewania
fotolukasso
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 3 gru 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: SIARKA MIELONA ,AZOTAN POTASU,Węgiel drzewny,Siarczan Magnez

Post »

W nawozach ogrodniczych znajduje się ... siarczan żelaza... :) a tak dokładnie to siarczan żelazawy:) czyli siarczan żelaza (II)

Nie próbowałeś stosować Mogeton 25 WP do rozpuszczania w wodzie lub wapno:)
Awatar użytkownika
wegas
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 26 paź 2012, o 16:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: SIARKA MIELONA ,AZOTAN POTASU,Węgiel drzewny,Siarczan Magnez

Post »

Hmm zastanawia mnie to Wapno wyczytałem że, Na mech
czyste wapno ale należy pamiętać że trzeba stosować na śnieg leżący na trawniku, w innym wypadku można spalić trawnik proporcja ok. 5-10kg na 100m2
co o tym sądzicie.
A co na piękne kwiaty z środków ogólnie dostępnych ?
fotolukasso
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 3 gru 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: SIARKA MIELONA ,AZOTAN POTASU,Węgiel drzewny,Siarczan Magnez

Post »

ja sadze ze mówisz prawdę:) Dobrze mówisz:) Wapno powoli się rozkłada wiec proponuje zabieg raz na 3-4 lata:)
Lidia_Horti
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 11 gru 2013, o 13:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Kontakt:

Re: Chemia na mech

Post »

Nawozy zawierające wapno albo żelazo są bardzo dobre.
Najtaniej wyniesie Cię kupno dolomitu :) Cena około 10 zł za 10 kg:)
Proszę pamiętać też że odkwasza on glebę wiec niema też co za dużo przeginać z nim.
Pamiętajmy że trawka rośnie najlepiej w warunkach pomiędzy 5 a 6 pH:)
Poznam Regulamin Forum
Awatar użytkownika
wegas
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 26 paź 2012, o 16:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Chemia na mech

Post »

dolomit bardzo dobry pomysł proszę o więcej ... nie tylko dla trawnika
boggi
500p
500p
Posty: 552
Od: 8 maja 2013, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dębica

Re: Chemia na mech

Post »

Też zauważyłem na nowo kupionej działeczce mech na trawniku , będę musiał się wziąć za robotę na wiosnę.
MariaGi
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 3 lut 2014, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Chemia na mech

Post »

Z mchem można różnie. Albo usunąć mechanicznie i liczyć się z tym że pojawi się znowu, albo tradycyjnie wapnować. Jeśli chodzi o chemie na mech to warto spróbować, Mogeton 25 WP lubFloranid Antymech 09GR. Z tymże Floranid jest bardziej toksyczny. I trzeba pamiętać że warto trochę zadbać o glebę a nie tak zostawić.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
bogdanm
200p
200p
Posty: 319
Od: 29 kwie 2014, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wadowice

Mech na dzialce

Post »

Witam serdecznie .
Moja dzialka znajduje sie blisko lasu 15 m. który znajduje sie ze strony poludniowej .
Zauwazylem ,że trawa na dzialce zaczyna zarastać mchem i o zgroza jest go coraz więcej,
Podczas koszenia trawy kosiarka jeżdzi jakby po poduszce, coraz mniej trawy a mech sie rozrasta.
Czy ktoś zna jakis skuteczny sposób aby sie go pozbyć .
Pozdrawiam.
terecha
100p
100p
Posty: 183
Od: 11 wrz 2012, o 13:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mech na dzialce

Post »

Trawę trzeba "napowietrzyć", najlepiej dobrymi, ostrymi grabiami. Najlepiej robić to od razu na wiosnę, gdy trawnik jest przed sezonem. Trawa i ziemia muszą być suche, gdyż po deszczu ten mech odrywa się płatami i zostają brzydkie "placki". Jeśli masz dużo tego trawnika to czeka Cię ciężka praca, może trzeba będzie użyć maszyny.
Po takim wygrabieniu można posypać trawnik specjalnym nawozem przeciw mchom.
Mech świadczy o kwaśnym podłożu, może więc pomyśl o posadzedzeniu tam borówki amerykańskiej lub różaneczników.
Awatar użytkownika
bogdanm
200p
200p
Posty: 319
Od: 29 kwie 2014, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wadowice

Re: Mech na dzialce

Post »

Istotnie jest tego trochę a poza tym miejsce gdzie jest najwięcej mchu jest dość zacienione o dziwo tam gdzie jest dużo słońca nie ma go ,występuje najwięcej wlasnie pod drzewami zresztą dość wysokimi i rosną od południowej strony zasłaniając słonce .
Zastanawiam się jeszcze nad wycinką może nie wszystkich ale choć części drzew aby trochę w to miejsce dochodziło więcej słońca.
Mimo wszystko zastosuję się do rady jaką otrzymałem choć wiem ,że jest trochę za póżno .
Dzięki ,pozdrawiam.
Awatar użytkownika
jukilop
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 25 cze 2013, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mech na dzialce

Post »

Mech nie lubi grabi :):):0 , ja co roku wiosona jadę areatorem i wertrykulatorem , mam mało mchu , a moja działka także blisko lasu , a na samej działce tez dużo wielkich drzew zasłanijacych słońce. Posypałem też preparatem przeciw mchu .
JUKILOP
AlgoClear
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 2 lip 2014, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mech i kostka brukowa jak walczyć ?

Post »

Witam,

Ze swojej strony mogę polecić koncentrat AlgoClear - spam reklamowy jest niedozwolony na tym forum, pomidorzanka.

Środek do wszelkich twardych nawierzchni. Można stosować również do kostki brukowej.
Środek usuwa mech, algi, glony, grzyby i bakterie. Jest to nowość na polskim rynku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”