Opryskiwać czy nie?

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Awatar użytkownika
alette
100p
100p
Posty: 179
Od: 11 kwie 2013, o 17:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie& Niemcy

Re: Opryskiwać czy nie?

Post »

kaLo Moje orzeszki nie mają jeszcze owoców. Wg prognoz pogody w najbliższą niedzielę ma być u mnie 19 st, czyli mogłabym opryskać tym siarkolem. Tylko czy muszę na siłę pozrywać z drzewek chore liście? - bo one są zielone i mocno trzymają się gałęzi. Samo spryskanie nie wystarczy?
ps I jeszcze muszę o coś spytać - wiem, że zasypuję Was tu pytaniami a to będzie dodatkowo niezwiązane z tematem... Chodzi o tego nieprzesadzonego orzecha - jedna jego gałąź tak do może 80cm rośnie równolegle do podłoża, była uszkodzona, potem wyleczyłam ją funabenem i teraz zaczęła rosnąć niemal pionowo w górę - czy muszę tę gałąź usunąć? ( proszę Admina o wyrozumiałość za ten mały off topic ;:196 )
Gdybym nawet wiedział, że jutro świat przestanie istnieć, to jeszcze dziś zasadziłbym drzewko jabłoni.
Marcin Luter
Awatar użytkownika
alette
100p
100p
Posty: 179
Od: 11 kwie 2013, o 17:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie& Niemcy

Re: Opryskiwać czy nie?

Post »

Nie mogę juz edytować poprzedniego postu, to zdjęcie tej gałęzi orzecha:

Obrazek
Gdybym nawet wiedział, że jutro świat przestanie istnieć, to jeszcze dziś zasadziłbym drzewko jabłoni.
Marcin Luter
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Opryskiwać czy nie?

Post »

W sprawie gałęzi nie wypowiadam się ,w sprawie obrywania zaatakowanych liści podałem link.Obserwuj,czy nie pojawia się: http://choroby.kwiaty-ogrody.pl/rosliny ... wloskiego/ ,bo to jest o wiele gorsze niż szpeciel i zwalcza się miedzianem właśnie.
Awatar użytkownika
alette
100p
100p
Posty: 179
Od: 11 kwie 2013, o 17:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie& Niemcy

Re: Opryskiwać czy nie?

Post »

Dzięki kalo za porady. W ogóle Wszystkim dziękuję za porady :wink: kaLo przeczytałam artykuł z Twojego linku i tam zalecają obrywanie chorych liści. Natomiast pani w sklepie ogrodniczym nie mówiła, żebym liście obrywała, tylko kazała je bardzo dobrze od spodu spryskać Siarkolem. Ufam bardziej Waszej wiedzy, i Waszym poradom, więc skoro jutro ma być u mnie sucho i chłodno - poniżej 20 st - pozrywam chore liście orzecha, a zdrowe spryskam Siarkolem. Choć tych zdrowych nie ma za wiele... Więc jak mój orzech będzie łyso wyglądał, a tu początek lata... :? Jutro też opryskam gruszę Score. No i jeszcze muszę orzechy znowu opryskać na mszyce mospilanem - bo znowu na nich są, takie małe białe na górnej części liścia. kalo większość liści jest ok - na kilku liściach pojawiły się zmiany; czyli jasnobrązowe rozlane plamy, w środku liścia, i kilka liści ma na końcówce czarny kolor, ale tych liści naprawdę jest bardzo mało.

Sugeruję przenieść dyskusję do: CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO. Chyba, że wolicie abym zaczął ingerować.
marcinpruszcz
Gdybym nawet wiedział, że jutro świat przestanie istnieć, to jeszcze dziś zasadziłbym drzewko jabłoni.
Marcin Luter
Romeq77
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 12 cze 2015, o 01:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Opryskiwać czy nie?

Post »

Zdecydowanie opryskiwać. Nie ma co się słuchać mamy, babci lub innych osób, które z metodami uprawiania czegokolwiek tkwią w XIX wieku. Wszystko poszło do przodu i koniecznie w ogrodnictwie też trzeba pójść do przodu. Ja korzystam ze środków ochrony reklamę usunięto.ekopom i jestem bardzo zadowolony. Na ich przykładzie mogę powiedzieć, że środki do opryskiwania mogą być zarówno zdrowe, jak i w bardzo dobrej cenie. Nie dajcie sobie wmówić, że da się dbać o ogródek bez leczenia roślin!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”