Florovit

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawozy do fertygacji

Post »

No to przyjmij do wiadomości , że nawożenie metodą oprysku dolistnego ma charakter interwencyjny. Nie może być stałym sposobem karmienia pomidorów.

Do zasilania pomidorów pod folią doglebowo wystarczy Ci sam NPK 9-9-15.W pełni owocowania przejdź na zasilanie saletrą potasową.

A, że to nie są bajki co piszę, poczytaj sobie :

https://nawozy.eu/wiedza/vademecum-nawo ... stnie.html

PS.. Pamiętaj , że pod folią deszcz nie pada, więc stosuj nawozy rozpuszczone w wodzie.
RafalTBG
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 10 kwie 2015, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Nawozy do fertygacji

Post »

Dzięki.
Jeszcze Cię poproszę o podanie stężenie do podlewania nawozem NPK 9-9-15, ten nawóz jest granulowany.

Pozdrawiam
Rafał
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawozy do fertygacji

Post »

Odpowiedz jeszcze sobie na takie pytania :
- czy folia była ściągana na zimę ?
- ile sezonów trwa uprawa w tym tunelu

Jeśli folia nie była ściągana na zimę - 2 dkg nawozu na 10 l wody przy każdym podlaniu. Jeśli była ściągana - 5 dkg na 10 l wody raz na tydzień.
Awatar użytkownika
Brat Pit
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 4 cze 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z daleka

Re: Nawozy do fertygacji

Post »

Czy można fertygować pomidory w donicach kristalonem czerwonym codziennie? Skład http://www.yara.pl/crop-nutrition/produ ... -czerwony/
Jeżeli tak to w jakim stężeniu?
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Nawozy do fertygacji

Post »

Jeśli są już owoce, to stężenie 0,2% jest w sam raz. Chyba, że popsuje się pogoda, to można zmniejszyć stężenie lub podlewanie codzienne.
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawozy do fertygacji

Post »

Stężenie 0,2 % to jest 2 gramy w litrze. Nawóz ma skład 12-12-36. Oznacza to, że w każdym litrze takiego roztworu będzie się znajdować 240 mg azotu, 240 mg fosforu i aż 720 mg potasu.

Nie jest to stężenie do fertygacji !

Do fertygacji tylko 1 g nawozu na litr wody. To steżenie jest niezależne od pogody. Rośliny zareagują w razie spadku temperatury i nasłonecznienia zmniejszonym zapotrzebowanie na wodę i sam ten fakt wystarczy. Po prostu rozłoży się w czasie ilość dostarczonego roślinom pokarmu niejako automatycznie.
Awatar użytkownika
Brat Pit
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 4 cze 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z daleka

Re: Nawozy do fertygacji

Post »

Dziękuję bardzo :D

Czy mogę fertygować tym kristalonem jak jeszcze nie ma owoców? Czy może na etapie kwitnięcia lepszy byłby zielony? Skład: http://www.yara.pl/crop-nutrition/produ ... n-zielony/
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawozy do fertygacji

Post »

Najlepiej byś dał oba kristalony fifty-fifty. Wtedy masz skład 15-15-27.Idealnie
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Nawozy do fertygacji

Post »

Jak czytam te porady odnośnie nawożenia pomidorów, w tym przypadku poprzez fertygację, to naprawdę mam wrażenie,
że co drugi ogrodnik- amator dysponuje prawie, że szklarnią laboratorium, gdzie żywotność rośliny zależy od skrupulatnie
podanych składników odżywczych.

Czy o to chodzi w uprawie amatorskiej?
Czy może jednak są tu ukryci potencjalni producenci-doktoranci, piszący prace na temat uprawy pomidorów?

Zachłystujecie się tak skrupulatnymi wyliczeniami,
nie biorąc pod uwagę całej masy innych bardzo ważnych czynników mających wpływ na takie nawożenie.

Polecam wobec tego zaznajomienie się z artykułami choćby takimi:
http://www.ho.haslo.pl/article.php?id=3053
http://www.inhort.pl/files/program_wiel ... 20wody.pdf
i da to mam nadzieję do myślenia tym wszystkim, którzy z laboratoryjną uwagą uprawiają swe pomidorki.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
x-o-a
---
Posty: 764
Od: 13 mar 2015, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawozy do fertygacji

Post »

Jokaer. Tu chodzi o uprawę w donicach, w których roślina ma specyficzne warunki. Nie może sobie sama pobrać odpowiednich składników z gleby i jest zdana wyłącznie na to co jej dostarczymy. I to co dostarczamy musi odpowiadać potrzebom pomidorów. Raczej o tej formie uprawy jest mowa. Działkowcy na działkach raczej nie zakładają sprzętu do nawadniania i fertygacji.
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2584
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Nawozy do fertygacji

Post »

Jolu!

Dobrze,że w ogóle ktoś o coś pyta.I,że otrzymuje odpowiedż!
Każdy z nas uczy się całe życie i tak głupim umiera.Jak w przysłowiu.
Ja tam wolę porady przystępne,podane w prosty sposób, a nie jakieś naukowe wywody,których pełno w internecie.
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawozy do fertygacji

Post »

jokaer pisze:Jak czytam te porady odnośnie nawożenia pomidorów, w tym przypadku poprzez fertygację, to naprawdę mam wrażenie,
że co drugi ogrodnik- amator dysponuje prawie, że szklarnią laboratorium, gdzie żywotność rośliny zależy od skrupulatnie
podanych składników odżywczych.

Czy o to chodzi w uprawie amatorskiej?
Czy może jednak są tu ukryci potencjalni producenci-doktoranci, piszący prace na temat uprawy pomidorów?

Zachłystujecie się tak skrupulatnymi wyliczeniami,
nie biorąc pod uwagę całej masy innych bardzo ważnych czynników mających wpływ na takie nawożenie.

Polecam wobec tego zaznajomienie się z artykułami choćby takimi:
http://www.ho.haslo.pl/article.php?id=3053
http://www.inhort.pl/files/program_wiel ... 20wody.pdf
i da to mam nadzieję do myślenia tym wszystkim, którzy z laboratoryjną uwagą uprawiają swe pomidorki.
:lol: wyobraźnia ludzka nie zna granic , najwyżej któregoś dnia zamiast szklarenki ukaże się obłok w kształcie grzyba :;230 i słowa ja jsem nevinnej
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Awatar użytkownika
akkara
50p
50p
Posty: 84
Od: 14 maja 2011, o 15:46
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Skład florovitu, temat forumowicz

Post »

Dpoiero dzisiaj trafiłam na ten wątek i z zapałem zaczęłam szukać w swoich zasobach odpowiednich nawozów do sporządzenia mikstury do fertygacji. Mam trochę pomidorów koktajlowych w donicach.
Przy okazji poszukiwań odkryłam, że posiadam gotowy nawóz do fertygacji Symfo-vita-C-bis
Czy mogę go zastosować do podlewania pomidorów? Jeśli tak, to w jakim stężeniu? Pomidorki mają już sporo owoców (Maskotka).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”