Florovit

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rysiul
100p
100p
Posty: 198
Od: 14 maja 2006, o 19:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zamość

Re: Florovit Uniwersalny - Koncentrat (1:400)

Post »

Buncol80 pisze: Ten koncentrat ma taką samą ilosć azotu , oraz innych pierwiastków w kilogramie jak podstawowy nawóz.
Skąd zatem na koncentracja i wydajność.
Jak który podstawowy nawóz ? :>
inclaresco
50p
50p
Posty: 59
Od: 31 paź 2014, o 13:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Florovit

Post »

Drodzy Forumowicze!

Wczoraj zdiagnozowałam u moich pomidorów (Maskotki) niedobór miedzi przy nadwyżce azotu, co objawia się wywiniętymi do góry liśćmi (zwłaszcza starszymi). Czy stosując florovit zostanie zachowana równowaga między jednym a drugim pierwiastkiem? Czy warto go stosować w tej sytuacji?
I czy ktoś doświadczony w uprawie pomidorów w donicach jest w stanie mi powiedzieć, czy tak małe odmiany, mające ok. 5l podłoża na roślinę, rzeczywiście potrzebują nawożenia? Na razie stałam się ofiarą chaosu informacyjnego w tej sprawie.
anubis
200p
200p
Posty: 288
Od: 2 sty 2012, o 16:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Uniwersalny humus strong florovit do warzyw balkomowych??

Post »

Dzień dobry
Mam na balkonie pomidory w donicach już owocują, pomidorki koktajlowe "maskotka"w skrzynce balkonowej, papryke jalapeno w ok 4l donicy i 3 papryki wiśniowe w skrzynce. Do tej pory podlewałem wodą z dodatkiem humusu uniwersalnego "Biohumus super forte nawóz uniwersany" 1 nakrętka 35 ml na 1 litr wody (dawałem makrętke na 1,5l wody) co dziennie wg. instrukcji. Teraz przez przypadek kupiłem w markecie "Uniwersalny humus strong" firmy Florovit. Czy ta odżywka się nadaje? zmyliła mnie obecność warzyw na naklejce ale w opisie nawiazuja bardziej do roślin ozdobnych i dawkowanie jest nie jasne z tego powodu.
Nie wiem czy stosować 1,2 czy 4% roztworu co 7-10 dni.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Florovit

Post »

W rzeczywistości kupiłeś słabiutki nawóz NPK 3/1,3/3 z odrobiną mikroelementów i do tego zmieloną grudkę węgla brunatnego. Rozcieńczając to cudo w 10 litrach wody możesz podlewać codziennie. Gdy zdecydujesz się na wersję BIO masz szansę kupić odchody dżdżownic kalifornijskich rozpuszczoną w kranówce.
Dział marketingu nawet wymyślił nazwę zamiast napisać że to odchody po zjedzonych odpadkach nazwał to "związki organiczne uszlachetnione przez dżdżownice kalifornijskie".

Nieraz warto zadać sobie pytanie co to ten humus jest i jak się go produkuje. Wtedy odpowiedź co to daje jakie są efekty i ile tego można lać można uzyskać samodzielnie.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
anubis
200p
200p
Posty: 288
Od: 2 sty 2012, o 16:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Florovit

Post »

Jak to dawkować powiedzmy że podlewam co dziennie 1,5l wody na wszystkie warzywa nie chcę przedobrzyć bo w poprzednich latach miałem 3 normalne pomidory wielkości podwójnych koktajlowych a reszta poszła w liście i mega łodygę.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Florovit

Post »

Dawka nawozu przy podlewaniu codziennym jest optymalna 0,25 % Ty masz Florowit który producent pewnie z koncertu życzeń kazał z tego 100 litrów zrobić.
Jak rozpuścisz to w 12 litrach wody to uzyskasz stężenie nawozu 0,25 % oczywiście to Twoje rośliny więc możesz obniżyć dawkę. Moja żona podlewa dawką 0,5 % co 3 dni i wszystko jest ok.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
marcin544
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 20 sie 2018, o 07:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Skład florovitu, temat forumowicz

Post »

Dzień dobry
Z czego zrobić nawóz o 16-11-21 ? Kupuje taki do fuksji i surfini ale chciałbym zrobić swój
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Florovit

Post »

Nic trudnego tylko trzeba kupić nawozy jednoskładnikowe i kalkulator ;:306
Małym problemem jest to że niektóre sprzedają w opakowaniach a 25 kg.
Wniosek : teraz sięgamy więc po kalkulator i wyliczamy na stuleci ten nawóz starczy ;:oj biorąc pod uwagę ilość kwiatków do podlania.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”