Roundup-kiedy stosować,jak stosować,jakie stężenie, itd.

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wisienka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4094
Od: 9 lis 2006, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Strefa 6a

Post »

No nie Andrzeju - jakoś nie znalazłam porządnego zdjęcia kłącza perzu, tylko nadziemnych jego części.
Ale jak będę następnym razem na działce (na razie nieprędko) to wykopię kępę trawy i pooglądam
- chyba, że śnieg spadnie albo mróz zetnie ziemię.
2-3 tygodnie czekać po spryskaniu Roundapem to faktycznie długo - trochę zmarnowany czas . Muszę to jeszcze raz przemyśleć.
Ale za to przy okazji dowiedziałam się, że : "Ususzone i zmielone kłącza perzu dodawano do chleba lub mlecznych zup, z dodatkiem kaszy.
Z kłączy perzu wytwarzano również piwo i gorzałkę. "
A w tej chwili jest składnikiem wielu mieszanek ziołowych :wink:
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

Danio pisze:Poradźcie, kiedy i w jaki sposób likwidować krzewy tarniny. Opryskać, kiedy są ulistnione? Czy może smarować przycięte pędy?
Najlepiej ściąć cały krzew, a pozostałość posmarować nierozcieńczonym Roundupem
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Jeszcze skuteczniejszym sposobem jest:
odkop parę korzeni krzewu
wlej do małej buteleczki roundupem
włóż korzeń krzewu do środka
zabezpiecz aby butelka nie przewróciła się
zasyp dołek.
Metoda ta ma 100% skuteczności, ale wiosną
kiedy krzew będzie się budził ze snu zimowego.
Wówczas korzenie zaczynają ciągnąć składniki pokarmowe z ziemi
i jednocześnie zaciągają zawartość buteleczki.
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

Świetny sposób! :D
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Aniu nie muszą być butelki. Starczy polać na szmatkę środek i owinąć nią korzenie i całość włożyć do woreczka foliowego.
Efekt murowany, gwarantuję z tym , że jak zaznaczyłam krzew musi ruszyć z wegetacją.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Wiśnia pisze:A ja chciałabym tylko kawałek trawnika spryskać roundupem (potrzebuję miejsca na kwiaty, pnącza, itp).
Jeśli tylko kawałek, to może nie truj okolicy chemią, tylko przekop grządkę szpadlem, jeśli masz trawnik z trawy, albo widłami, jeśli masz "trawnik" z perzu. Szybciej i zdrowiej, bo nie trzeba czekać na wznowienie wegetacji, żeby w ogóle oprysk zadziałał i nie trzeba odczekać okresu karencji po oprysku, a przed sadzeniem nowych roślin. Do tego masz wzruszoną ziemię, nawiezioną nawozem zielonym :D i tylko bąble na dłoniach trzeba wyleczyć ;:228

Perz poznasz od razu, nawet zimą, tylko trochę go odkop, ma długie jasne korzenie, jak makaron-nitki, albo jak włosy anielskie z rozdwojonymi końcówkami :twisted:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Danio pisze:Poradźcie, kiedy i w jaki sposób likwidować krzewy tarniny. Opryskać, kiedy są ulistnione? Czy może smarować przycięte pędy?
Jak nie możesz opryskać Raundapem w okresie wegetacji (niebezpieczeństwo przeniesienia środka na inne rośliny) to proponuję pomalować pędzelkiem kilka liści. Oczywiście nie rozcieńczaj wtedy Raundapu.
Pozdrawiam Andrzej.
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Nalewka pisze:
Wiśnia pisze:A ja chciałabym tylko kawałek trawnika spryskać roundupem (potrzebuję miejsca na kwiaty, pnącza, itp).
Jeśli tylko kawałek, to może nie truj okolicy chemią, tylko przekop grządkę szpadlem, jeśli masz trawnik z trawy, albo widłami, jeśli masz "trawnik" z perzu. Szybciej i zdrowiej, bo nie trzeba czekać na wznowienie wegetacji, żeby w ogóle oprysk zadziałał i nie trzeba odczekać okresu karencji po oprysku, a przed sadzeniem nowych roślin. Do tego masz wzruszoną ziemię, nawiezioną nawozem zielonym :D i tylko bąble na dłoniach trzeba wyleczyć ;:228

Perz poznasz od razu, nawet zimą, tylko trochę go odkop, ma długie jasne korzenie, jak makaron-nitki, albo jak włosy anielskie z rozdwojonymi końcówkami :twisted:
Nalewko Twoja rada jest bardzo dobra.
Po przekopaniu trawy mamy bardzo dobrą próchnicę.
Pozbywając się jej tracimy z gleby cenne minerały.
Awatar użytkownika
Danio
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 8 lis 2006, o 18:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Dziękuję za odpowiedzi :D . Przyznam, że wiele z nich mnie zaskoczyło :shock: . Są bardzo proste, ale nigdy wcześniej o nich nie słyszałam.
Krysia
Przyjaciel Forum - weteran
Przyjaciel Forum - weteran
Posty: 164
Od: 15 paź 2006, o 00:07
Lokalizacja: Działkolandia-Śląsk

Post »

Wiśnia pisze:Dzięki Wam bardzo za odpowiedzi! :D
Tylko, że dalej nie wiem, czy mam perz. Pooglądałam sobie w internecie jak wygląda i mam jeszcze pytanie: kiedy on wypuszcza kłosy? bo w sumie po nich najlepiej poznać perz? mnie on przypomina trochę wybujałą trawę i nie wiem, czy rozpoznam :oops:
Jeszcze jedno: czy nie łatwiej będzie przekopać ziemię, jak roundup zlikwiduje trawę?
Tutaj poczytasz sobie troszkę o perzu.I zobaczysz jak wygląda.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Perz_w%C5%82a%C5%9Bciwy
Pozdrawiam Krysia
Jeśli wymagamy od życia zbyt wiele,zwykle nic nie dostajemy.
Awatar użytkownika
malina
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 9 wrz 2006, o 21:41
Lokalizacja: Gdańsk

roundup

Post »

Wiśnia pisze:A ja chciałabym tylko kawałek trawnika spryskać roundupem (potrzebuję miejsca na kwiaty, pnącza, itp).
Czy trzeba jakoś zabezpieczyć trawę przylegającą do tego pryskanego obszaru? Chyba gdzieś
czytałam, że preparat ten rozprzestrzenia się poprzez korzenie a nie chciałabym, żeby "zeżarło" mi za dużo?
Cześć, tu "malina" chcę Ci podpowiedzieć, że jest taki przyrząd nazwany "mazakiem”, którym mażesz po prostu po roślinie, którą chcesz zlikwidować i problem znika z rozpylaniem. Kupiłam go w sklepie ogrodniczym, wlewam truciznę do rurki, mażę i nie obawiam się rozprysków. Polecam. ;:215
Awatar użytkownika
Wisienka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4094
Od: 9 lis 2006, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Strefa 6a

Post »

Krysiu - byłam już przedtem na tej stronce, ale dzięki bardzo! :D
Przemyślę jeszcze z tym roundapem....
Sprawdzę (a przynajmniej spróbuję :wink: ) najpierw, czy mam ten perz.
I wtedy coś zdecyduję.
A mazak sobie kupię, bo był u mnie w zeszłym roku barszcz na trawie i chyba tego
gościa lepiej potraktować roundapem.
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Yaro32
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1654
Od: 15 wrz 2006, o 23:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Post »

Aby uniknąć rozpryskiwania roundapu można zastosować na lace osłonę herbicydową. Niezły wynalazek, który wprowadził Marolex. Nie kosztuje zbyt drogo a pomoc wielka. Jeśli do usunięcia są chwasty na bardzo małej powierzchni to mazak się sprawdzi, jednak przy większych osłona sprawdzi się na pewno.
Jakie to wspaniałe uczucie być ojcem i mieć wspaniałą rodzinę.
Działka Anety, Jarka i Igorka (Yaro32)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”