Roundup-kiedy stosować,jak stosować,jakie stężenie, itd.

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

A może wpisz w searcha "trawnik", albo "Roundap", albo "perz" - i znajdziesz tam mnóstwo gotowych recept, bo akurat ten temat powtarza się bardzo często.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
mieteko
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 18 cze 2006, o 12:19
Lokalizacja: koszalin
Kontakt:

Post »

Jeśli perz nie rośnie w trawniku to zastosuj selektywny środek FUSILADE SUPER.Efekt gwarantowany
Awatar użytkownika
klara-0226
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 15 lip 2007, o 08:36
Lokalizacja: lublin

Post »

serdecznie dziękuje niedługo wezmę się do pracy :lol: :lol: :lol:
ogrodnikamator
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 2 cze 2008, o 17:47

Roundup

Post »

Witam mam strasznie zachwaszczoną działkę i chcę ją opryskać roundap'em. Po jakim czasie można sadzić(chcę posadzić jakieś warzywa) i ile odczekać po opryskaniu z przekopaniem? Bo w sklepie mi mówili że co najmniej 3miesiące trzeba czekać,a na ulotce wyczytałem że po trzech dniach od spryskania można już coś sadzić. Jeszcze jaką trzeba zachować odległość od drzewek,bo mam kilka młodych owocowych?
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1008
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Jeśli nie opryskasz liści drzew owocowych to im się nic nie stanie (możesz pryskać tuż obok drzewka). Pod warzywa to nawet ja bym nie stosował Raundapa, tylko odchwaścił ręcznie. Glifosat to niebezpieczna substancja.

Haniu pochwal mnie 8)
lotta
500p
500p
Posty: 596
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

Też uważam, że trzeba ostrożnie z tym herbicydem (i nie tylko z tym). Wg producenta Roundap błyskawicznie się rozkłada. W praktyce - zanieczyszcza glebę na jakiś czas. Wg mnie , musiałoby zostać zaorane 3 tyg po oprysku, żeby nie zaszkodził.
Oczywiście, że nie powinno się nic stać drzewkom, bo nie pryska się po liściach. Ale dlaczego nie wolno pryskać pod drzewkami zaraz po przycięciu gałązek?(Mówi o tym program ochrony sadów )Czyżby unoszące się opary mogły wniknąć przez skaleczenia? Widocznie były takie przypadki, że oprysk zaszkodził i drzewkom.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Pozdrawiam Andrzej.
lotta
500p
500p
Posty: 596
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

Erazmie, czy to do mnie było?


Pytanie zadał ogrodnikamator.
erazm
ogrodnikamator
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 2 cze 2008, o 17:47

Post »

Dzięki za odpowiedzi,zastosuję się do waszych zaleceń i w tym roku teren pod grządki sobie przekopię,ale resztę działki potraktuję rundap'em. Mam dodatkowe pytanie,jaką zachować odległość od grządek??
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10364
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

wronek89 pisze:Jeśli nie opryskasz liści drzew owocowych to im się nic nie stanie (możesz pryskać tuż obok drzewka). Pod warzywa to nawet ja bym nie stosował Raundapa, tylko odchwaścił ręcznie. Glifosat to niebezpieczna substancja.

Haniu pochwal mnie 8)
wronku 89, CHWALĘ CIĘ DUŻYMI LITERKAMI !
;:80

ogrodnikuamatorze, przeczytaj prosze tu,
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=5732

i nie zapomnij o ubraniu ochronnym przy stosowaniu glifosatu, chyba, że chcesz wyglądać tak :? :

Obrazek
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Roundup jesienia?

Post »

Witam serdecznie,

Mam taki problem: posiadam kawalek pola, ziemi klasy II. Ziemia jest wogole nie uprawiana i rosnie na niej perz wlasciwy wysokosci ok 1.2m. Chcialbym te ziemie wykorzystac i posadzic troche wierzby energetycznej. Czy obecnie, o tej porze roku moge potraktowac ten perz Roundapem? Czy nie jest jeszcze zbyt pozno? Wiem, ze rolnicy na jesien pryskaja ziemie uprawna tym herbicydem. Ale czy teraz nie jest zbyt pozno na dzialanie?

jeśli mozna pryskac to w jakie proporcji rozrobic ten herbicyz. na opakowaniu podaja w lotrach na hektar a ja mam do dyspozycji tylko jakies 100m2 pola ktore chce obsadzic. Czy dodac do tego oprysku jakiegos "wzmacniacza"?

Dziekuje bardzo za odpowiedz,

Pozdrawiams serdecznie

Lex
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

-możesz, nie za późno. Działa wolno, gdy zimno, ale skutecznie
-wybacz ale skoro 6 l/ha to na 100 m..... proporcja na poziomie szkoły podstawowej
-tak, siarczanu amonu 5kg/ha
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

II klasa? Zazdroszczę :D
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”