Ziemiórki jakie preparaty stosować

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
JustynaL89
100p
100p
Posty: 107
Od: 31 lip 2014, o 10:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Preparaty polecane na ziemiórki

Post »

Dziękuję Wam za informacje :uszy , ulotkę przejrzałam i było napisane tylko 0,5 l / ha, użyję go na liliach które mają mszyce :| (to są młode lilie z łusek), mam nadzieję, że zadziała chociaż na nie bo już tyle środków użyłam właśnie na mszyce że aż głowa boli ...
Awatar użytkownika
Pati2
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 13 gru 2014, o 07:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Preparaty polecane na ziemiórki

Post »

Też mam te zarazy u siebie.Podlewam rumiankiem już dość długo.Na początku za każdym razem,a jak troszkę ich było mniej to co drugie podlewanie.Rozkładam też żółte tabliczki(w miarę możliwości,bo szybciej łapie się na nie kot jak ziemiórki :roll: )Ale wydaje mi się,że "zanikły" na okres zimowy,a teraz znowu jest ich więcej.Właśnie rozłożyłam ziemniaka.Mam nadzieję,że efekt będzie.
Awatar użytkownika
joannamm
500p
500p
Posty: 577
Od: 27 lut 2013, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie, nad rzeką Brdą

Re: Preparaty polecane na ziemiórki

Post »

Też podlałam rumiankiem z pokrzywą i skrzypem (saszetki z Herbapolu do picia) i zauważyłam, ze maleńkie listki, te najmniejsze w papryce, niektórych kwiatkach są żółte, starsze liście i liścienie są zielone. Mam nadzieję, że następne liście jakie wyjdą będą już normalne i że nic się nie stanie moim rozsadom. Małe latające muszki (tak do końca nie mam pewności, ze to ziemiórki, bo w ziemi nie ma nic) poleciały sobie.
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2299
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Preparaty polecane na ziemiórki

Post »

Swoją walkę z ziemiórkami opisałem dziś w swoim wątku o papryczkach.

Jedyne co Wam szczerze polecam to Kohinor 200SL, u mnie się sprawdza, kosztuje niewiele, warto go mieć nawet profilaktycznie.
Mieszam go razem z Florowitem i co 2 tyg podlewam wszytko co u mnie w domu rośnie, a raz na jakiś czas spryskuję liście.

Stosowałem rożne środki i tylko Kohinor się sprawdził.
Moje wątki
Festina Lente
czaga
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 9 mar 2013, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Preparaty polecane na ziemiórki

Post »

Czy ktoś już próbował nicieni? Nie zjadły one potem kaktusów? Czy one potem po prostu giną?
k-asia
100p
100p
Posty: 178
Od: 5 mar 2015, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Preparaty polecane na ziemiórki

Post »

Próbowałam nicieni glebowych. Ziemiórki zniknęły, rośliny pozostały zdrowe. Polecam!
Za mały ogród, za dużo marzeń...
Awatar użytkownika
bettysolo
500p
500p
Posty: 567
Od: 12 paź 2010, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Preparaty polecane na ziemiórki

Post »

A gdzie się je kupuje ?
Pozdrawiam Beata :)
Awatar użytkownika
vinetou80
200p
200p
Posty: 395
Od: 7 lut 2013, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tenczynek 20km od Krakowa USDA 6b

Re: Preparaty polecane na ziemiórki

Post »

Nicienie od wielu lat z powodzeniem stosowane są do zwalczania takich szkodników, jak:

Entonem -> ziemiórek i wciornastek
Larvanem -> różnego rodzaju chrząszczy, w tym opuchlaka truskawkowca
Capsanem -> różnych gąsienic i koziułkowatych

Używanie internetu nie boli:)
LEGENDS NEVER DIE
Awatar użytkownika
bettysolo
500p
500p
Posty: 567
Od: 12 paź 2010, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Preparaty polecane na ziemiórki

Post »

No tak znalazłam
Za 80 zł
Dużo..........
Jak dla mnie o wiele za dużo :(
Pozdrawiam Beata :)
k-asia
100p
100p
Posty: 178
Od: 5 mar 2015, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Preparaty polecane na ziemiórki

Post »

Nie wiem ile wam tego potrzeba, tzn. tych nicieni.... Ja na potrzeby roślin domowych i balkonowych kupiłam preparat drogą wysyłkową za 35zl+ koszt dostawy (przy okazji kupiłam też inne produkty, więc nie wyszło drogo). Wpiszcie w gogle "biologiczne zwalczanie larwy ziemiórek op. 50mln" i już w pierwszej odpowiedzi pojawi się nazwa, bo ja tu chyba nie mogę napisać, żeby nie było reklamy.
Za mały ogród, za dużo marzeń...
ammar
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 28 lip 2015, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Preparaty polecane na ziemiórki

Post »

Ja też polecam tabliczki lepowe. Kupiłam takie większe arkusze - do krzewów. Za pięć arkuszy (A5) zapłaciłam 10zł, więc niedużo (z jednego arkusza można wyciąć mniejsze tabliczki). Dobrze tak umieścić tabliczkę, żeby stworzyć z niej pułapkę - opieram ją o część kwiata (ostrożnie, żeby nie przykleić jej do wrażliwej części) i między rośliną i tabliczką tworzy się przestrzeń - a'la namiot. Ziemiórki wylatują z ziemi i od razu wpadają w lep, bo nie mają jak uciec.
Jeśli ktoś nie może kupić lepów to myślę, że można spróbować z dwustronną taśmą klejącą - łatwiej jest ją dostać.

Próbowałam też miseczkę z mieszanką z płynem, octem i kurkumą, ale utopiła się tylko jedna muszka, więc nie uważam to za skuteczną metodę.

Wzbraniam się przed chemią, ale jak nie znikną to chyba nie będę miała wyjścia.
pawelo73
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 10 paź 2014, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Preparaty polecane na ziemiórki

Post »

witam
moim zdaniem trucie i topienie
co do skuteczności chemii na larwy to słaba skuteczność być może wynika ze sposobu aplikacji, zauważyłem taką ciekawą sytuację, przesadzając jakiś czas temu moje bonsai znalazłem na dnie doniczki larwy ziemiórek, profilaktycznie podlałem pozostałe rośliny mieszanką bodajże polysect i tego Bi58, następnego dnia przesadzałem podlane wcześniej rośliny i okazało się że larwy też są i na dodatek żyją sobie spokojnie, bezpośrednio opryskałem te larwy zastosowaną mieszanką po ok 10 min zdechły. Szczerze mówiąc nie wiem jak to wytłumaczyć, może nie wszystkie larwy "łykają" ciecz z podlewania. Tak czy inaczej rośliny zaczęły wyglądać lepiej po zastosowaniu metody kombinowanej - wstawiałem donicę do miski z wodą tak że była prawie cała zalana i jednocześnie glebę podlewałem chemią, zostawiając zalaną roślinę na ok 15-20 min wydaje się że trochę pomogło bo rośliny wyglądają lepiej. Niestety są to tzw outdoory więc ciężko stwierdzić jaka jest skuteczność, muchy ciągle dolatują nowe, wydaje mi się że po prostu trzeba w ciągu sezonu raz w miesiącu albo raz na 3 tygodnie systematycznie stosować taki sposób podlewania. BTW ;:204 czy ktoś mógłby potwierdzić skutecznosć tego sposobu z olejkiem z drzewa herbacianego, czy to nie zaszkodzi roślinom typu wiązy, jabłonie, jesiony ?? :?: z tego co znalazłem w necie wynika wręcz coś przeciwnego tego rodzaju specyfik przyciąga owady a nie je truje może być stosowany jako wabik http://www.up.poznan.pl/ogrodnictwo/abs ... ki%202.htm
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Preparaty polecane na ziemiórki

Post »

k-asia pisze:Nie wiem ile wam tego potrzeba, tzn. tych nicieni.... Ja na potrzeby roślin domowych i balkonowych kupiłam preparat drogą wysyłkową za 35zl+ koszt dostawy (przy okazji kupiłam też inne produkty, więc nie wyszło drogo). Wpiszcie w gogle "biologiczne zwalczanie larwy ziemiórek op. 50mln" i już w pierwszej odpowiedzi pojawi się nazwa, bo ja tu chyba nie mogę napisać, żeby nie było reklamy.

A w jakiej formie te nicienie przychodzą. W jakimś jednym woreczku? Jak je zastosowałaś? Jeśli mogłabyś to napisz jak cały proces wygląda. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”