Ukorzeniacz- uniwersalny,AB,inne

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Awatar użytkownika
ania3320
100p
100p
Posty: 170
Od: 31 gru 2007, o 23:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Robert co ukorzeniałeś
Co oprócz cisu i bukszpanu da sie ukorzenic ukorzniaczem
Moze inaczej co ukorzenialiscie za pomoca ukorzeniacza
maciejb
50p
50p
Posty: 72
Od: 17 gru 2008, o 00:36
Lokalizacja: Poznań

Post »

ja ukorzeniam wszystkie iglaki z wyjątkiem sosem ,świerków,jodeł...
używam ukorzeniacza AB do zdrewniałych i półzdrewniałych, i wszystkie sadzonki jak idą maczam właśnie w takim ukorzeniaczu,przyjęcie sadzonek to ok 80%
a co to jest rodonthon? :roll:
Awatar użytkownika
ania3320
100p
100p
Posty: 170
Od: 31 gru 2007, o 23:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Co oprócz iglaków można ukorzenić?
Jaśmin?
Rhododendron?
Czy ktoś jeszcze coś ukorzeniał?
greensider
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 12 wrz 2009, o 23:40

Ukorzeniacz - jakie ma działanie

Post »

Witam

Przeszukałem całe forum i nie znalazłem odpowiedzi więc proszę o pomoc jakiegoś doświadczonego ogrodnika.

Co się stanie gdy zadam żywą roślinę (nie klona) ukorzeniaczem. Najprościej jak można: rośnie sobie roślinka w donicy, a ja rozpuszczam niewielką ilość ukorzeniacza w wodzie i podlewam ją tym roztworem. Co się stanie? Czy pomoże ten zabieg rozbudować jej system korzeniowy i przyspieszyć wzrost, a może ją zniszczy? Chodzi tu o rośliny ozdobne (zielone?). Proszę o prostą odpowiedź - jestem totalnym laikiem.

Pozdrawiam


Proszę pisać tematy normalną czcionką, a nie wersalikami, pisanie tylko dużymi literami nie jest w necie najlepiej widziane. Proszę też zapoznać się z naszym regulaminem, gdzie jest to zapisane. Dziękuję. Nalewka
muchazezlotym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1834
Od: 21 wrz 2008, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Aby rozbudować istniejący system korzeniowy prościej i bezpieczniej będzie podlewać roślinę nawozem z dużą ilością fosforu.
esder
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 7 lip 2009, o 22:18
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post »

Ja podlałem tak tuje po przesadzeniu (2 łyżeczki na 10l), w lipcu/sierpniu. Wszystkie rosną intensywnie, ale nie mogę powiedzieć że to zasługa ukorzeniacza (bez niego pewnie by było podobnie). Z całą pewnością nie zaszkodził.
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3667
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Przeterminowany ukorzeniacz

Post »

Nie wiem, czy to odpowiedni dział, ale mam problem z przeterminowanym ukorzeniaczem, a raczej z tym co z nim zrobić, bo zostało go niemało, w końcu ukorzeniałam roślinki na własne potrzeby, a nie na skalę przemysłową. Teraz mam problem, co z nim zrobić, bo na opakowaniu nie ma żadnej informacji na ten temat. Do śmieci chyba nie powinien trafić, a w takim razie gdzie?
Wiem, ze przeterminowane leki można odnieść do apteki, baterie już prawie wszędzie zbierają, a coś takiego gdzie odnieść nie mam pojęcia. Z góry dzięki za podpowiedź :)
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przeterminowany ukorzeniacz i co dalej?

Post »

A ileż tego masz? :shock:
Opakowanie starcza na parę tys. sadzonek...
Toż to puder i troszkę hormonów wzrostu. Wywal bodaj na kompostownik. Zresztą, tam nie ma co się przeterminować, najwyżej hormon się rozłoży.
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3667
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: Przeterminowany ukorzeniacz i co dalej?

Post »

no właśnie problem w tym, że nie mam kompostownika :lol:
Wydawało mi się, że to jakaś straszna substancja, bo nawet w LM pod kluczem trzymają, a mi tego zostało prawie całe opakowanie, no bo ile ja zrobiłam tych sadzonek z 15 sztuk? Ważność jest do sierpnia tego roku. No to może jeszcze na razie sobie go potrzymam, najwyżej nie zadziała :wink:
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przeterminowany ukorzeniacz i co dalej?

Post »

Toż nawet spożycie tego poza może niezbyt przyjemnymi doznaniami smakowymi by nie zaszkodziło... :) Ale nie namawiam :wink:
MagdalenaKCh
500p
500p
Posty: 751
Od: 26 sie 2011, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Przeterminowany ukorzeniacz i co dalej?

Post »

wykop dziurę w ziemi i wysyp potem zakop i po sprawie :D
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5083
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Przeterminowany ukorzeniacz i co dalej?

Post »

Najgorszy sposób z tą dziurą,bo bardzo szybko może się przedostać do wód gruntowych ,a potem krok do ujęć wodnych. dawniej zalecali, żeby nie zużyte środki rozprowadzić po ugorze.
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3667
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: Przeterminowany ukorzeniacz i co dalej?

Post »

Czy pełen chwastów obszar na końcu podwórza mogę uznać za ugór? :? Mogłabym tam ewentualnie rozsypać. Pomysł z dziurą nie jest też zły, ale chyba zrobię tak, ze włożę w opakowaniu i jeszcze w dwóch torebkach foliowych, one podobno rozkładają się setki lat, więc chyba nie zaszkodzi wodom gruntowym aż tak bardzo :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”