Drożdże

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
del999
50p
50p
Posty: 95
Od: 12 lut 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Drożdże

Post »

Ja robię drożdżową miksturę, w której mleko mieszam z wodą (1:5).
robeert
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 16 lis 2013, o 08:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Drożdże

Post »

Panowie i jak Wasze doświadczenia z ostatniego sezonu? Zdały egzamin?
Robert
Awatar użytkownika
darendarski
200p
200p
Posty: 202
Od: 24 sie 2012, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Józefów k. Legionowa

Re: Drożdże

Post »

Ja jestem zadowolony. W pomidorach miałem ZZ przez 2 miesiące a ostatnie (Black Cherry) zebrałem 8.09 ale pomidory posadziłem za gęsto szczególnie nad Black Cherry nie zapanowałem oprócz tego z początku źle opryskiwałem bo nie pryskałem od dołu (ktoś mi powiedział że tam są przetchlinki i nie można - a tam się głównie ZZ lęgnie - ale 2 miesiące utrzymałem plonowanie.
A ogórki zebrałem ostatnie 23.09 (interwencyjnie przed pierwszym przymrozkiem) czyli prawie półtora miesiąca od pierwszych objawów mączniaka. Wniosek jest dla mnie taki że drożdże nie eliminują ale opóźniają rozwój chorób grzybowych. W tym sezonie jeszcze pokombinuję przede wszystkim z sposobem oprysku.
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12942
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Drożdże

Post »

Bierzemy 100 g drożdży piekarskich i rozpuszczamy w 0,5 litra mleka 3,2%, a następnie rozcieńczamy roztwór 10 litrami wody - można dodać około 1 łyżki płynnego szarego mydła, aby ciecz lepiej utrzymywała się na liściach. Tak przyrządzonym preparatem opryskujemy rośliny, a najlepiej polewamy je od wierzchołka. zarówno górną jak i dolna stronę liści. Taki zabieg wykonujemy regularnie raz w tygodniu, przez cały okres wegetacyjny, szczególnie w chłodne lata po kilkudniowych opadach deszczu, ale przynajmniej u mnie tego deszczu jak na lekarstwo i to na receptę!
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”