Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
kowal
 Tytuł: Re: Tabela mieszania - nawozy i środki ochrony roślin
PostNapisane: 7 maja 2015, o 15:41 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

1 szt.
Posiadam na tarasach w doniczkach, truskawkę powtarzającą owocowanie, w liczbie 200 sadzonek. Niestety z początkiem kwietnia przesadziłem z nawozem mineralnym i popaliło mi praktycznie wszystkie liście(dałem trochę ,,od serca'' ponadto, przeliczyłem na metry, do sadzenia w ziemi a nie doniczkach), sadzonki pomalutku umierają , choć z serca rośliny puszczają nowe liście, roślinka mało co od miesiąca urosła. Kolega mi polecił nawóz, który ma niwelować przenawożenie( BIOHUMUS – nawóz naturalny do wszystkich roślin). Dlatego mam pytanie, jak to jest skoro moje roślinki mają znacznie za dużo Azotu, Potasu, Fosforu itd. a ja zasilam je dodatkowo biohumusem de facto em ,nawozem prawda? czy całkiem nie dobije moich sadzonek???
Obrazek

Tak to średnio biorąc, teraz u mnie wygląda. 3 Tygodnie temu pryskałem signum33 ale to chyba nie powinno mieć większego znaczenia.
Jak ratować truskawkę?

Zobacz profil Wyślij e-mail      

klakier7
PostNapisane: 29 maja 2015, o 21:28 
200p
200p

1 szt.
Opryskaj Tytanitem,truskawka bardzo pozytywnie reaguje na oprysk tym stymulatorem.Możesz też zastosować Asahi SL.Pozdrawiam klakier.

karinos
PostNapisane: 2 cze 2015, o 10:50 
50p
50p

1 szt.
Szukałam, ale może przeoczyłam. Czy mogę zrobić tego samego dnia oprysk Decisem na mszyce i Topsinem na moniliozę? Chodzi o pryskanie migdałka trójklapowego szczepionego. Z góry dziękuję za info.

Ohajo
 Tytuł: Mieszanie ŚRODKÓW OCHRONY ROŚLIN
PostNapisane: 7 mar 2016, o 19:25 
500p
500p

więcej niż 1
1. Czy mogę pomieszać Promanal z Miedzianem i zrobić oprysk raz? Mam wątpliwości, bo Miedzian to proszek do sporządzenia zawiesiny, a Promanal jest w formie płynu, na bazie oleju parafinowego. Nie pokłócą się w jednym opryskiwaczu?

2. Kiedy najlepiej zasilić wiśnie azofoską? W zeszłym roku były osłabione i zrzuciły prawie wszystkie zawiązki i w tym sezonie chciałbym im "pomóc". Czy mogę bezpiecznie zrobić to już teraz?

Dzięki z góry za dobre rady.

Paweł

pelikano11
PostNapisane: 7 mar 2016, o 20:38 
1000p
1000p

---
Na obcojezycznych niektórzy mieszają, inni odradzaja, ale miedziowy płynny chyba, zajrzyj http://www.overallgardener.com/tis-the- ... ee-sprays/
i tu do wyboru https://www.google.pl/search?q=oil+and+ ... tural+oil+
Jeśli się zdecydujesz to zrób na małej próbie woda+proszek mix, potem olej i zobacz, ja nie próbowałem, to teoria.

Olejowym poparzysz jeśli będziesz pryskać bezpośrednio przez przymrozkiem, miedzią poparzysz powyżej ..C, nie pamiętam, ale musi być bardzo ciepło.

kamilkc
 Tytuł: Mieszanie środków ochrony roślin
PostNapisane: 25 maja 2017, o 17:15 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

---
Mam pytanie czy można zmieszać dwa środki chemiczne jeden na grzyba a drugi na owady np. mospilan i topsin takowe mam i takim preparatem za jednym zamachem opryskać drzewo. Czy jednak trzeba te środki rozdzielać jeśli je rozdzielamy czy można wykonać dwa rożne opryski tego samego dnia po tym jak pierwszy oprysk wyschnie? Zawsze starałem się rozdzielać takie opryski ale ostatnio czasu mało i ciekawi mnie czy to wpłynie w jakiś negatywny sposób na jeden z preparatów i czy czasem jakoś to nie zaszkodzi roślinie.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 62 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości