Opryski wiosenne drzewek owocowych

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7530
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Opryski wiosenne drzewek owocowych

Post »

Możesz zostawić, ale.... . Właśnie , masz śliwę i dwie wiśnie. Na brunatna zgniliznę drzew pestkowych pryska się właśnie na początku kwitnienia i w trakcie, by każdy kwiatek dostał porcje topsinu. Wiem doskonale jak paskudna jest ta choroba, bo wystarczyło, ze jeden sezon ( ubiegły) nie było oprysku i mnóstwo gałązek ( końcówek) uschło mi na wisniach. Twoje są jeszcze malutkie, możesz zaryzykowac i nie pryskać. Jeśli będziesz opryskiwac, pamiętaj by to robić późnym wieczorem, po oblocie pszczółek .
Pozdrawiam! Gienia.
Piecha21
100p
100p
Posty: 173
Od: 3 cze 2019, o 09:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Opryski wiosenne drzewek owocowych

Post »

Nie rozumiem troche :D czyli mogę opryskać teraz jeszcze topsinem ?
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7530
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Opryski wiosenne drzewek owocowych

Post »

Te wisienki i śliwa są malutkie, tak? W sadzie masz starsze i owocujące takie drzewa? Jeśli nie, i u sąsiada też nie ma, więc nie ma możliwości zarażenia tych młodziutkich drzewek. I wtedy pryskać nie musisz.
Pozdrawiam! Gienia.
Piecha21
100p
100p
Posty: 173
Od: 3 cze 2019, o 09:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Opryski wiosenne drzewek owocowych

Post »

Mają może 170 cm. Sadu nie mam ani ja ani sąsiedzi :D . W pobliżu raczej również nie widzę drzew owocowych ;) także daruje sobie oprysk w tym roku jak Pani radzi. Na pszyszły rok muszę sobie ustawić przypomnienie w telefonie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”