Popiół ze spalania węgla

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Popiół z pieca

Post »

Widzisz. To nie logika urzędnicza Cię zaskakuje, a logika ustawodawcy. Bo to ustawodawca daje takie a nie inne narzędzia.

O ile za drzewo masz wprost napisane, co robić i jak liczyć kary, tak w przypadku śmieci to nie jest już takie klarowne.
klon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 567
Od: 8 sty 2014, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: województwo śląskie

Re: Popiół z pieca

Post »

Hosta nie chodzi o wieczne kary ,żeby państwo było policjantem tylko o trochę zdrowego rozsądku.Już dawno udowodnione,że represje ,zwiększenie kar ,podatków rodzi skutek odwrotny.
Na początek wystarczyłyby lekcje poglądowe i odpowiedzi jak to w danym obejściu,konkursy na zagospodarowanie śmieci itp.
No cóż rozmarzyłem się....kto to zrobi?
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Popiół z pieca

Post »

Nie rozumiemy się.

Obecnie, mimo natłoku informacji którymi jesteśmy atakowani na każdym kroku - to społeczeństwo głupieje, przestaje działać odpowiedzialnie.

Żądasz zdrowego rozsądku. A Twój sąsiad go ma?

Ustawa śmieciowa wiele rzeczy reguluje, ale np.
- zmiana deklaracji, wymaga napisania całej od nowa
- sposób naliczania stawek ściśle określony.
- sposób obliczania osiągniętych poziomów odzysku - absurdalny.

Na urzędnicze decyzje bezpośredni wpływ mają radni (rozsądek?) oraz przepisy. Trudno czasem oczekiwać rozsądku, gdy jest On sprzeczny z wolą mieszkańców (reprezentowanych przez radnych) i ustawą. A zasady traktowania winny dotyczyć wszystkich równo. I to co jest rozsądne w mieście, wydaje się kuriozalne albo jest wręcz szkodliwe na terenach wiejskich i odwrotnie.

Uwierz, prowadziłem kilka kampanii związanych z edukacją. Do dzisiaj ciężko co niektóre osoby przekonać, że śmieci nie mają wyrzucać do lasu. Ludzie nie potrafią zrozumieć, że opłata tak naprawdę jest za to że firma np. przyjedzie 2 x miesiącu a śmieci są za darmo, bo odbiorą każdą ilość. Ale dotyczy to śmieci komunalnych.
Dla Kowalskiego często jest to nie zrozumiała definicja. Dla niego odpad to odpad i niechce rozumieć różnic.
A odpad komunalny to jest co powstaje na bieżąco w gospodarstwie, zmieszany grupy odpadów.
Stąd kubeł gdzie jest 50% popiołu, 50% innych odpadów jest zmieszanymi odpadami a kubel gdzie jest 100% popiołu może być traktowany już jako "segregowany". Przerabialiśmy ten problem, gdy próbowaliśmy wytłumaczyć ludziom że segregujemy:
- szkło
- makulaturę
- plastiki opakowaniowe
- odpady bio (kuchenne, liście, ścięta trawa)
a reszta do:
- kubła na wszystko.

I jak się okazuje, jest to abstrakcja dla wielu.
I co? Pojawia się pytanie "a co z popiołem", a "co z pampersami"? . No weź wytłumacz ludziom, aby zmienili sposób myślenia. Niech przestaną rozdrabniać, tylko skupią się na tym co jest powiedziane. Czyli segregujemy to i to, a reszta? No reszta nie ważna i do kubla na wszystko. No i znowu pytanie "a co z popiołem" :D, bo firma nie chciała od niego odebrać. (tel. do firmy i informacja, że popiół był jeszcze z żarem i jakby go wrzucili do zbiornika, to by mieli pożar śmieci na samochodzie).

Z osób które złapaliśmy na wywozie do lasu: 80% ma opłacony wywóz odpadów. Ale traktują to jak ABONAMENT RTV, obowiązkowy podatek i boją się, ze jeszcze za każdy kubel będą musieli zapłacić. Deklarację złożyli, bo był obowiązek. I nie potrafią ogarnąć, że w ramach tej opłaty mają już wszystko z komunalnymi.
A jak już płacą , to nie mogą zrozumieć dlaczego za odpady np. rozbiórkowe muszą płacić dodatkowo. ( a opłata jest za komunalne obowiązkowo, a za inne grupy odpadów to już Gmina decyduje czy zbiera w ramach tej opłaty czy też nie)
betiglo
100p
100p
Posty: 140
Od: 5 mar 2013, o 17:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Popiół ze spalania węgla

Post »

Witam.Temat popiołu powraca .Ja od jesieni zgromadziłam ze 3 wiaderka moze nie popiołu ,a takiego drobnego [3x3cm]węgielku drzewnego.Czy mogę go podsypać pod pienne drzewka agrestu i porzeczki? lub rozsypać na działce i przekopać/,czy wysypać na kompostownik?,czy po prostu do kosza z niesegregowanymi odpadami...
Awatar użytkownika
halys
200p
200p
Posty: 203
Od: 5 wrz 2011, o 14:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Popiół z pieca

Post »

Co to za gminy? Aż strach czytać.
Mieszkam w podkarpackim, a dla moich znajomych z Warszawy, to już prawie na Ukrainie.
Jednak gmina odbiera wszystko: plastik, szkło, papier, bio oraz kubeł z resztą. Odpady problematyczne, w tym też popiół odbierają 2 razy w roku (bezpłatnie!) na obwoźnych zbiórkach, o których jesteśmy informowani.
Dodatkowo każdy worek z odpadami ma mieć podany adres (miejscowość i nr domu). Potem to jest wprowadzane do komputera i co niektórzy dostają kary. Za co te kary? Ano za to, że zdeklarowali się segregować (a zatem i niższa cena), a tu worków po segregacji niewiele lub wcale.
To może u mnie nie jest tak źle z tą polityką.
Może jednak ktoś coś jeszcze napisze o tym popiele drzewnym...
Życie, Ty wariacie...
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Popiół z pieca

Post »

halys
No to tylko Wam pozazdrościc ;:215
U mnie w centrum Polski płacimy za 6 osób i np wystawiam 6-7 worków plastikków z papierem itp, a dostaję 1 worek na papier. To tyle co ktoś, kto płaci za 1 0sobę. Popiół wrzucamy do śmieci niesegregowanych.
barjed5251
200p
200p
Posty: 219
Od: 12 lut 2013, o 08:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Na równi i do Łomży i do Ostrołęki.

Re: Popiół z pieca

Post »

Ja popiół wrzucam do kubła ze zmieszanymi,tylko musi być w torbie a nie luzem.Do drugiego kubła wszystko inne,szkło,papier ,plastik.Mieszkam już 3 lata i nie było problemu z odbiorem .Odbiór śmieci z zegarkiem w ręku.
Kwiat zyje,kocha i przemawia cudownym językiem.
(Peter Rosegger )
Z pozdrowieniami BARBARA
Awatar użytkownika
astrolog
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 26 lut 2013, o 21:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Popiół ze spalania węgla

Post »

Według Zeszytów Naukowych Ostrołęckiego Towarzystwa Naukowego z 1988 r. popiół w niskich-średnich dawkach tj. ok 150-300 t/ha można stosować jako dodatek do gleb lekkich z pozytywnym skutkiem dla wzrostu roślin.
Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem... (Księga Koheleta)
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Popiół ze spalania węgla

Post »

astrolog pisze:. ok 150-300 t/ha
Około 20kg na 1m2, to jest jakaś pomyłka, stanowczo za duo.
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Popiół ze spalania węgla

Post »

Cyba że się mieszka u podnóża wulkanu . :D
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Popiół ze spalania węgla

Post »

astrolog pisze:Według Zeszytów Naukowych Ostrołęckiego Towarzystwa Naukowego z 1988 r. popiół w niskich-średnich dawkach tj. ok 150-300 t/ha można stosować jako dodatek do gleb lekkich z pozytywnym skutkiem dla wzrostu roślin.
Absurd do kwadratu - pewnie wymyślili tą teorią na spotkaniu towarzyskim w szkole wieczorowej ;:306
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Awatar użytkownika
astrolog
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 26 lut 2013, o 21:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Popiół ze spalania węgla

Post »

Na końcu jest dość obszerna bibliografia dot. tematu. Warto się zapoznać, kto zainteresowany.
Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem... (Księga Koheleta)
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Popiół ze spalania węgla

Post »

astrolog pisze:Według Zeszytów Naukowych Ostrołęckiego Towarzystwa Naukowego z 1988 r. popiół w niskich-średnich dawkach tj. ok 150-300 t/ha można stosować jako dodatek do gleb lekkich z pozytywnym skutkiem dla wzrostu roślin.

Zgadzało by się ponieważ w pobliżu jest elektrownia :;230
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”