Opryski drzewek ozdobnych na wiosnę

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
vasces
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 26 kwie 2020, o 18:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Uniwersalny preparat

Post »

Witam kupilem w biedronce sliwe gruszke porzeczke i czeresnie takie sadzonki wsadzilem do duzej doniczki z ziemia do kwiatów kupiona w ogrodniczym na czas ogarniecia ogrodu ale brzoskwinia cos ma chyba z listkami czy istnieje jakis preparat uniwersalny aby zabezpieczyc te wszystkie drzewa przed chorobami jutro dam zdjecia tych roslin jak one wygladaja moze ktos cos doradzi nigdy nie bawilem sie w orodnictwo dopiero zaczynam od 2 dni.



Proszę o poprawną pisownię na forum.
Dziękuję.
bab...
lgrom
200p
200p
Posty: 349
Od: 18 gru 2016, o 14:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: KNS

Re: Opryski drzewek ozdobnych na wiosnę

Post »

Teraz to na brzoskwinie sylit.
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Opryski drzewek ozdobnych na wiosnę

Post »

Na sylit to juz jest ciut za późno.
Jesienią miedzianem a wczesnym przedwiośniem sylit
Oprysk Sylitem wykonujemy wczesną wiosną.W okresie nabrzmiewania pąków, najpóźniej gdy pękną pierwsze pąki (marzec ? kwiecień).
Oprysk wykonujemy, gdy temperatura przekroczy 6°C ? w niższej temperaturze oprysk jest nieskuteczny.
Filip21
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 15 sie 2023, o 06:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Oprysk profilaktyczny na grzyby

Post »

Cześć,
Jako początkujący spędziłem sporo czasu szukając informacji na temat profilaktyki występowania chorób grzybowych. I jedyny wniosek do jakiego doszedłem to, że każdy ma swoją opinię 😋

Co wy o tym sądzicie? Pryskać profilaktycznie czy nie?

W zeszłym roku miałem mączniaka na winogronach, ogórkach i magnolii oraz zarazę w pomidorach. Pomógł magnicur finito, ale szkody i tak były.
Czy ten magnicur finito mogę użyć na wiosnę profilaktycznie? A może lepszy będzie jakiś środek do podlewania zamiast opryski dla profilaktyki?

Zostało jeszcze kilka tygodni do rozpoczęcia sezonu, więc mam nadzieję że podzielicie się swoimi opiniami 😉

Pozdrawiam
Filip
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”