Obornik granulowany.

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Awatar użytkownika
kama_80
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 30 wrz 2013, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik k/Poznania

Re: Obornik granulowany.

Post »

Oki, znalazłam już dostawcę ale jest małe ale. Pan powiedział że do grubego listopada nie mam nawet co go prosić o przywiezienie na moje działki bo szybciej będzie musiał mi zabierać ten obornik niż zwali go na ziemię. Ponoć sąsiedzi nasłali na niego policję w ubiegłym roku i pod presją mandatu musiał zabierać się z całym towarem z działek.
Pozdrawiam Jola
Bixxx
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1073
Od: 8 gru 2011, o 07:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Obornik granulowany.

Post »

No to w porządku, bo wtedy jest czas na przekopanie na grubo. Zostawiasz grubą skibę na zimę, całość elegancko przemarza i na wiosnę wyrównujesz.
A nikt z sąsiadów nie ma dodatkowych wrażeń węchowych :D jakie mieliby przy cieplejszej aurze.
Zielonym do góry!!!
Awatar użytkownika
kama_80
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 30 wrz 2013, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik k/Poznania

Re: Obornik granulowany.

Post »

Jest jakaś średnia ilość skompostowanego obornika na metr2? To będzie obornik koński po przepracowaniu sezonu w pieczarkarni ( obym tylko niczego błędnego w info nie napisała ;:131 ) albo jakoś tak.
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Obornik granulowany.

Post »

Taki obornik popieczarkowy, to prawie jak torf, trudno przedawkować.
Bixxx
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1073
Od: 8 gru 2011, o 07:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Obornik granulowany.

Post »

No ciutkę już "przeżuty" przez pieczarki, część składników pokarmowych wybrały. To jednak nie to samo co przekompostowany obornik koński czy krowi.
Zielonym do góry!!!
Awatar użytkownika
kama_80
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 30 wrz 2013, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik k/Poznania

Re: Obornik granulowany.

Post »

Oki, poszukam jeszcze bo wszak działki mam za miastem :D Dzięki Chłopaki za pomoc :D
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
kama_80
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 30 wrz 2013, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik k/Poznania

Re: Obornik granulowany.

Post »

Wracam z tematem :)
Rodzinka likwidowała starą oborę/aktualnie graciarnię. Wybrałam stamtąd kilka worków obornika po krówkach i koniu. Leżał tam z 5 lat jak nie lepiej. Jakbym suszony torf rozkładała. Nie starczyło mi na całe pole. Teraz leży wszystko przekopane w ostrej.
I to tyle co z radością. Wyczytałam, że granulaty są zlepiane odpadami zwierzęcymi typu krew. Link zmoderowanoNa jesień sadziłam drzewka i podsypałam je granulatem. Odrzuca mnie ta informacja. Kłopot teraz jest taki, że zostało mi ze 30m2 do użyźnienia. Owsem, na jesieni przekopałam tam poplon z gryki, wyki i łubinu ale czy to styknie? W tym miejscu mają rosnąć ogórki i buraki.

Normalnie zmarszczki mi się robią :;230
Pozdrawiam Jola
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7505
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Obornik granulowany.

Post »

Coś mi się nie chce w to wierzyć. Tak na chłopski rozum obornik do przerobu jest z gnojowników przy oborach lub stajniach a nie z rzeźni, skąd tam jest krew ?. Chyba krew i pot robotnika! :roll:
Pozdrawiam! Gienia.
WaF90
200p
200p
Posty: 264
Od: 7 paź 2013, o 11:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Obornik granulowany.

Post »

Mam do wyboru obornik granulowany bydlęcy lub koński. Popularniejszy jest bydlęcy, mam glebę (tak na oko, fachowo nie określę) średniociężką (bardziej skłania mi się do ciężkiej niż lekkiej) a ten bydlęcy jest podobno bardziej do piaszczystych. W tym momencie składam się do wyboru końskiego, który niby jest do gleb cięższych. Niepokoi mnie jednak to co pisze na opakowaniu:
Zastosowanie - obornik koński wytwarza szczególnie dużo ciepła, jest polecany do stosowania w inspektach i uprawach pod osłonami, gdyż świetnie ogrzewa glebę podczas kiełkowania nasion. Polecamy go działkowcom, przygotowującym samodzielnie rozsady kwiatów i warzyw.
Czy mogę go użyć spokojnie do uprawy w nieosłoniętym gruncie? A może lepiej kupić bydlęcy?
Dodam, że obornik granulowany potrzebny mi jest do warzyw.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
freak
100p
100p
Posty: 109
Od: 2 lip 2008, o 23:57
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Obornik granulowany.

Post »

Czy sprzedawany przez różne formy obornik granulowany jest wzbogacany nawozem sztucznym? Kupiłem ten obornik tej firmy (link) i patrząc na skład widzę że ma wysokie wartości NPK. To chyba niemożliwe żeby obornik miał takie wartości nawet po wysuszeniu. Co myślicie?
piobuk1
200p
200p
Posty: 449
Od: 20 lut 2012, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Obornik granulowany.

Post »

Proponuję przeczytać np. tu http://iung.pl/dpr/nawozy_naturalne_rodzaje.html

Tylko że teraz nasuwa się inne pytanie :D
Pozdrawiam Piotr
Awatar użytkownika
mamiroma4
500p
500p
Posty: 544
Od: 24 sie 2015, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie K-Koźle

Re: Obornik granulowany.

Post »

Podłączam się pod temat. Dziś kupuję obornik bydlęcy granulowany. Podobno bogactwo składników ;:oj Jestem ciekaw efektów :heja
Pozdrawiam wesoły Romek
Moja oaza :D
Z prądem rzeki...płyną tylko zdechłe ryby.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Obornik granulowany.

Post »

Jestem ciekaw efektów :heja

Stosuję co roku 12 worków granulowanego obornika i ......................... efektów nie widać ;:306 byłoby widać gdybym nie stosował.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”