Kurzeniec.Kurzak.Obornik kurzy

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Kurzeniec.Kurzak.Obornik kurzy

Post »

Nie przesadzaj bo możesz przedobrzyć. Zawsze później możesz podlać. Nie wiem jakie odmiany masz zamiar posadzić, bo tylko niektóre potrzebuja zwiększonej zawartości wapnia. Sa to odmiany mięsiste, typowo przecierowe; typu bawole serca, Opałka itp. To one najczęściej łapia sucha zgniliznę wierzchołkowa. Ja mam saletrę wapniowa i tego typu odmiany opryskam już w momencie zakwitnięcia. Miałam w ub. sezonie Sausage (czerwony, bardzo plenny, świetny na przeciery) i na wszystkich pierwszych gronach miałam sucha zgniliznę. Dopiero te, które kwitły w momencie oprysku były zdrowiutkie. Miałam i mięsiste- Ośle i Wołowe Uszy, Amish Paste- one nie wykazały żadnych takich objawów.
Pozdrawiam! Gienia.
Kacper90
200p
200p
Posty: 354
Od: 10 maja 2016, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kurzeniec.Kurzak.Obornik kurzy

Post »

Czy obornik kurzy, który stał rok w wiadrze, bez przykrycia na dworze do czegoś się nadaje ?
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Kurzeniec.Kurzak.Obornik kurzy

Post »

Bardziej się nadaje niż świeży.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Kacper90
200p
200p
Posty: 354
Od: 10 maja 2016, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kurzeniec.Kurzak.Obornik kurzy

Post »

Jaka dawkę użyć do podlewania krzewów ozdobnych ? Budleja Davida ma niedobór azotu i chciałem uzupełnić azot nawożąc obornikiem kurzym który mam w wiadrze z zeszłego roku
Awatar użytkownika
vascode
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 11 mar 2012, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WLKP.
Kontakt:

Re: Kurzeniec.Kurzak.Obornik kurzy

Post »

ja zimą wyrzucam kurzynę od wszystkich 6 kurów do folii, pieknie toto przez te kilka miesięcy się "rozwala", poza tym kury też tam wpuszczam i robią za system utylizujaco-uzdatniajacy
Obrazek


Obrazek

Obrazek
-vascode-
karolincia092
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 15 kwie 2021, o 16:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Obornik kurzy

Post »

W połowie marca wyorałam nowe miejsce na warzywnik, wcześniej to była łąka. Powyrzucałam kępy traw i posypałam nie dużą ilością obornik kurzy, a teraz czytam że obornik kurzy można tylko jesienią. Co teraz mam zrobić? Czy zaszkodzę wszystkim warzywom które posadzę?
Dodam że to mój pierwszy duży warzywnik.
proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Kurzeniec.Kurzak.Obornik kurzy

Post »

Jeśli dobrze wymieszasz go z ziemią, to będzie w porządku. Najlepsza byłaby glebogryzarka, ale można tym co masz do dyspozycji.
karolincia092
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 15 kwie 2021, o 16:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kurzeniec.Kurzak.Obornik kurzy

Post »

Tak, mam glebogryzarkę. Dziekuje za odpowiedz
Awatar użytkownika
zikkk
200p
200p
Posty: 308
Od: 9 paź 2009, o 20:35

Re: Kristalon

Post »

Mam kurzaka 'swego' co rok wyciagany z kurnika (0 chemi) ale wszyscy mi mówią że do pomidorów tylko koński. Niby kurzak to sam azot i za mało P oraz K że taki ubogi dla pomidorów.

W sumie dobrze by było kurzakiem podlać ale zastanawiam się ile tego dać (mam go w pojemniku 10L, nie jest az tak przewietrzony) na 10L wody żeby nic nie popalić. Wiadomo lepiej mniej niż więcej.
=============
Płeć: Męszczyzna
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”