MOSPILAN

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mtw
50p
50p
Posty: 64
Od: 1 paź 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: MOSPILAN

Post »

Witam,

czy zbyt duże stężenie Mospilanu może zaszkodzić roślinom a konkretnie drzewom owocowym? Kupiłem go w torebce wodnorozpuszczalnej w ilości 20g i niestety całość rozpuściłem w 5l wody w opryskiwaczu. Jest to stężenie zbyt duże w stosunku do tego co zaleca producent. 20g preparatu powinienem rozpuścić w 50-80l wody, zamiast w 5l.
jagusia111

Re: MOSPILAN

Post »

Może przypalić. a co za problem rozcieńczyć.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: MOSPILAN

Post »

Przy takim stężeniu, to karencja może być do jesieni.
Awatar użytkownika
mtw
50p
50p
Posty: 64
Od: 1 paź 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: MOSPILAN

Post »

Wydaje się, że oprysk w takim stężeniu nie wpłynął negatywnie na drzewka. Mają się dobrze.

Oczywiście kolejny oprysk będzie w normalnym stężeniu.
jagusia111

Re: MOSPILAN

Post »

Czyli wygląda na to, że jest coraz mniej mospilanu w mospilanie ;:oj .
Dareku
200p
200p
Posty: 336
Od: 14 lut 2018, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: MOSPILAN

Post »

Generalnie oszukane środki ochrony roślin coraz częściej trafiają do sprzedaży. Po co sprzedawać amfetaminę jak można Mospilan 10% :twisted:
czorny27
50p
50p
Posty: 52
Od: 28 mar 2018, o 05:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Mopsilan 20SP na maliny

Post »

Witam. Orientuje się jakie stężenie środka zastosować na maliny.
Potrzebuje dosłownie 1 litr gotowego roztworu zastosować na kilka objadanych z lisci krzaczków.
jagusia111

Re: MOSPILAN

Post »

2 gramy na 10 litrów.
Dareku
200p
200p
Posty: 336
Od: 14 lut 2018, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: MOSPILAN

Post »

W takim stężeniu pryskałem na mszyce i musiałem zabieg powtórzyć bo nie zadziałał. Ja daje dawkę 3g / 10 litrów.
jagusia111

Re: MOSPILAN

Post »

A dodałeś zwilżacz?
Dareku
200p
200p
Posty: 336
Od: 14 lut 2018, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: MOSPILAN

Post »

Nie.
jagusia111

Re: MOSPILAN

Post »

Zwilżacz fachowo adiuwant dużo pomaga. może być zwykły plyn do naczyń.
palat
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 24 cze 2018, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: MOSPILAN

Post »

Zgadzam się, adiuwant pomaga, choć jak pisze producent Mospilanu: "Mospilan 20 SP zapewnia skuteczną i długotrwałą ochronę przed szkodnikami bez potrzeby stosowania dodatkowych substancji pomocniczych (adiuwantów) (...)".
Nie zapominajmy też, jak działa acetamipryd - zoocyd będący aktywnym składnikiem Mospilanu i innych pokrewnych mu śor. To preparat o działaniu kontaktowym i żołądkowym na szkodniki. Na roślinie natomiast działa powierzchniowo, wgłębnie i systemicznie. Reasumując nie trzeba "oblać" każdej mszycy Mospilanem, żeby był efekt. Preparat zostanie wchłonięty przez roślinę w miejscu opryskanym i rozdystrybuowany wraz z sokami po całej roślinie. Czasem nie trzeba nawet pryskać roślin śor z grupy pochodnych neonikotynoidów, a wystarczy je podlać (np. Kohinorem) aby uzyskać zamierzony efekt.
Pozdrawiam

-- 24 cze 2018, o 13:18 --

Odnośnie przedawkowania Mospilanu bardziej martwiłoby mnie jaki okres karencji zastosować (o czym wspomniał ekopom)? Czy znacie Państwo jakąś stronę z info na ten temat?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”