MOSPILAN

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7496
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: MOSPILAN

Post »

Jakie rosliny chcesz opryskać?
Jest polysekt o działaniu kontaktowo
- żołądkowym, wgłębnie i systemicznie ale tylko do roslin ozdobnych.
Jest jeszcze Apacz 50 wg, chyba nie do kupienia dla amatora bo to dla profesjonalistów.
Pozdrawiam! Gienia.
paras
100p
100p
Posty: 144
Od: 22 lip 2012, o 09:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: MOSPILAN

Post »

Kilkuletnie drzewka owocowe. Co roku w moim regionie jest problem z mszycami ale w tym to przechodzą same siebie, całe drzewka przyduszą. Raczej wolę coś o działaniu systemicznym, bo sporo liści jest poskręcanych, bez szans na skuteczny oprysk kontaktowy.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7496
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: MOSPILAN

Post »

Dlatego wymieniłam o działaniu systemicznym, inne o działaniu powierzchniowym w przypadku drzewek nie zdają egzaminu. W ogóle tymi powierzchniowYmi i kontaktowymi preparatami można pryskać bezpośrednio na mszyce, to wtedy może ich się da utłuc. Ja pryskam mospilanem drzewka nawet 3 razy, bo nie mam wyjścia.
Pozdrawiam! Gienia.
paras
100p
100p
Posty: 144
Od: 22 lip 2012, o 09:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: MOSPILAN

Post »

Dzięki za odpowiedzi :wink:
Hipol85
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 11 sie 2020, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: MOSPILAN

Post »

Czy mospilan 20 sp można opryskiwac trawnik celem zwalczenia pędrakow?
jagusia111

Re: MOSPILAN

Post »

Pewnie można, ale szkoda kasy i zachodu bo pędraki z mospilanu to sobie mogą koktajle robić i popijać dla lepszego humoru :wink: . Kiedyś był dursban, ale już wycofany. Teraz są podobno jakieś preparaty z nicieniami, ale jak ze skutecznością to nie wiem bo nie próbowałam.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7496
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: MOSPILAN

Post »

Być może pojawi się w Polsce nawóz do trawników wzbogacony o pestycydy ( na pędraki), tak jak jest w innych krajach .
Pozdrawiam! Gienia.
Hipol85
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 11 sie 2020, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: MOSPILAN

Post »

To z nicieniami jest strasznie drogie i ponoć kolo ogródków nie mozna stosować. Wypróbuję ten mospilan jednak jest tani i na pewno lepiej spisze niż pdracol na bazie naturalnej to dopiero jest koktajl dla tej zarazy. Ostatnio kupilem tez nie tani srodek z wrotyczem i też na razie bez efektów.
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2298
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: MOSPILAN

Post »

jagusia111 pisze:Pewnie można, ale szkoda kasy i zachodu bo pędraki z mospilanu to sobie mogą koktajle robić i popijać dla lepszego humoru :wink: . Kiedyś był dursban, ale już wycofany. Teraz są podobno jakieś preparaty z nicieniami, ale jak ze skutecznością to nie wiem bo nie próbowałam.
Dursban faktycznie znikł , podobnie będzie z Bi 58, mankozebami i do nich dołączyć ma Topsin.
Zamiast Dursbanu można spokojnie zastosować Neptun 480 EC. Jest z tej samej grupy środków
fosfororganicznych. Nim właśnie skutecznie pozbyłem się żółtych mrówek.
Moje wątki
Festina Lente
jagusia111

Re: MOSPILAN

Post »

Nie ma już żadnych chloropiryfosów. Zostały definitywnie wycofane z użycia więc ani dursbanu, ani neptuna, ani heliosa itp. już się nie kupi.
mechsas
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 23 kwie 2021, o 13:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Oprysk Mospilan

Post »

Dzień dobry, Eksperci,
czy mogę prosić o podpowiedź odnośnie środka Mospilan (chodzi o zamiokulkasa zarażonego tarcznikiem)? Kupiłam proszek 1.25g, niestety, na opakowaniu nie ma informacji o potrzebnym stężeniu do roślin doniczkowych. Ile środka i w jakiej ilości wody należy rozrobić? Dodatkowo, zakładam, że nie wykorzystam całego proszku- czy można go przechowywać w warunkach domowych? Na opakowaniu jest informacja, żeby niewykorzystany środek przekazać do punktu utylizacji odpadów niebezpiecznych, ale brzmi to jak niezła zabawa dla jednego oprysku...

Probowałam przeszukać forum w tym temacie, ale niczego nie znalazłam. Może ktoś ma doświadczenia w powyższych tematach? :)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18642
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Oprysk Mospilan

Post »

0,5 g/litr wody. Oczywiście niewykorzystany na ten moment preparat można trzymać w domu, jak każdy inny do czasu przeterminowania jego.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
mechsas
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 23 kwie 2021, o 13:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Oprysk Mospilan

Post »

Wspaniale, dziękuję Panu bardzo za odpowiedź. Czy litr oprysku wystarczy na średniej wielkości zamiokulkasa?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”