MOSPILAN

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
jagusia111

Re: MOSPILAN

Post »

A dodałeś zwilżacz?
Dareku
200p
200p
Posty: 336
Od: 14 lut 2018, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: MOSPILAN

Post »

Nie.
jagusia111

Re: MOSPILAN

Post »

Zwilżacz fachowo adiuwant dużo pomaga. może być zwykły plyn do naczyń.
palat
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 24 cze 2018, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: MOSPILAN

Post »

Zgadzam się, adiuwant pomaga, choć jak pisze producent Mospilanu: "Mospilan 20 SP zapewnia skuteczną i długotrwałą ochronę przed szkodnikami bez potrzeby stosowania dodatkowych substancji pomocniczych (adiuwantów) (...)".
Nie zapominajmy też, jak działa acetamipryd - zoocyd będący aktywnym składnikiem Mospilanu i innych pokrewnych mu śor. To preparat o działaniu kontaktowym i żołądkowym na szkodniki. Na roślinie natomiast działa powierzchniowo, wgłębnie i systemicznie. Reasumując nie trzeba "oblać" każdej mszycy Mospilanem, żeby był efekt. Preparat zostanie wchłonięty przez roślinę w miejscu opryskanym i rozdystrybuowany wraz z sokami po całej roślinie. Czasem nie trzeba nawet pryskać roślin śor z grupy pochodnych neonikotynoidów, a wystarczy je podlać (np. Kohinorem) aby uzyskać zamierzony efekt.
Pozdrawiam

-- 24 cze 2018, o 13:18 --

Odnośnie przedawkowania Mospilanu bardziej martwiłoby mnie jaki okres karencji zastosować (o czym wspomniał ekopom)? Czy znacie Państwo jakąś stronę z info na ten temat?
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: MOSPILAN

Post »

Oto fragment etykietki mospilanu, wyraźnie jest napisane by w przypadku szkodników ssących opryskiwać bardzo dokladnie mimo, ze środek działa systemicznie.

Obrazek
Pozdrawiam! Gienia.
palat
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 24 cze 2018, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: MOSPILAN

Post »

Z doświadczenia (mam sad) wiem, że czasem opryskanie każdego listka i każdej mszycy na 6 m drzewie w kilkuhektarowym sadzie jest nierealne. Pryskam to co mogę. Działa zawsze nawet na owady nieopryskane bezpośrednio cieczą.
Pride
50p
50p
Posty: 60
Od: 7 lut 2018, o 22:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jeżyna bezkolcowa cz.2

Post »

Tak się kończy oprysk Mospilanem 20 SP jeśli nie przestrzega się zalecanych dawek.
W moim przypadku był to oprysk o poczwórnym stężeniu - jak widać poza mszycami padły również liście roślin ;:223
Nie był to celowy zabieg ale wrzucam ku przestrodze. Młode pędy są okey. Ciekawe czy będę miał jakieś owoce czy może wszystkie pędy dwuletnie padną ;:174

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Re: Jeżyna bezkolcowa cz.2

Post »

Napisz Kolego proszę, po jakim czasie pojawiły się te uszkodzenia? Mospilan nie powinien spowodować takich uszkodzeń.

Pozdrawiam serdecznie
Pride
50p
50p
Posty: 60
Od: 7 lut 2018, o 22:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jeżyna bezkolcowa cz.2

Post »

Pierwsze uszkodzenia pojawiły się po okołu 4 dniach. Minęły 3 tygodnie i rośliny nieco się zregenerowały, wypuściły nowe pędy z kwiatami, wszystko co było suche oberwałem.
Uszkodzenia na 100% spowodował Mospilan, ucierpiały tylko te krzaki, które opryskałem, a te które pominąłem są w stanie idealnym.
Awatar użytkownika
lorraine
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 7 cze 2019, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Re: MOSPILAN

Post »

Witam!

Ktoś ma rozeznanie, czy Mospilan przenosi się jakoś w glebie?

Pryskałam truskawki po zbiorach kilka dni temu, na mszyce. Trochę oprysku poszło też na ziemię przy truskawkach.
Mam system kroplujący domowej roboty, więc codziennie truskawki są podlewane.

Niecały metr od truskawek rosną borówki amerykańskie.
Teraz stresuję się, że coś z tego Mospilanu doszło do borówek w glebie i wchłonęło się przez korzenie, a borówki mają już owoce i zamierzamy za jakieś dwa tygodnie jeść...
Pozdrawiam! Magda
jagusia111

Re: MOSPILAN

Post »

Nawet gdyby ta odrobina mospilanu poleciała na borówki to za dwa tygodnie możecie je już spokojnie jeść.
Awatar użytkownika
lorraine
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 7 cze 2019, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Re: MOSPILAN

Post »

Dzięki. No, to będziemy jeść :)
Pozdrawiam! Magda
FloroFloro
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 17 lip 2019, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: MOSPILAN

Post »

Czy ktoś stosował Mospilan 20 sp 2,5g na ochojnika świerkowego? Kupiłem pod koniec maja, wyczytałem, że się nadaje, a na ulotce {x} nic o ochojniku nie pisze. Najlepiej by było podlać tym świerki, ale w jakiej ilości? Jako, że na ulotce nic nie pisze, to producent też pary z geby na ten temat nie pusci .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”