Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
karol0513
 Tytuł: Trociny + skorupki jajek
PostNapisane: 17 sie 2019, o 18:36 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Siemka, mam pytanie.

Mam darmowy dostęp do nieograniczonych praktycznie ilości skorupek jajek i trocin świeżych jak i kilkuletnich.
Wiem, że trociny nie nadają się do nawożenia gleby ze względu na ich właściwości zakwaszające.
Na mój rozum gdyby tak w odpowiednich proporcjach wymieszać ze sobą trociny i skorupki (aby uzyskać odpowiednie pH) i przez jakiś czas przekompostować razem na pryzmie, to powstała by bardzo żyzna gleba o doskonałych właściwościach, dużej ilości materii organicznej itp, no czarnoziem normalnie. Dostęp do nieograniczonych ilości tych dwóch składników oznacza również dostęp do nieograniczonej ilości takiej gleby. Mógłbym ją wykorzystywać jako ziemia uniwersalna do donic, a może nawet sprzedawać. Czy ktoś znający się na rzeczy mógłby mi podpowiedzieć, domyślam się, ze jest coś czego nie przewidziałem. Pozdrawiam serdecznie :)

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 85 ]  Idź do strony nr...        1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości