Skorupki po jajkach

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Drako
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1341
Od: 17 lut 2013, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płd. Wielkopolska

Re: Skorupki od jajek

Post »

To, co kura zje, pójdzie w jajko. Może te z białymi skorupkami (bodajże "lenghorny" i ich mieszańce takie znoszą) po prostu mniej gratisów zawierają. :D
cozapiachy
50p
50p
Posty: 77
Od: 27 lip 2012, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Skorupki od jajek

Post »

Tez słyszałam o konsumowaniu całych jajek ze skorupkami włącznie ;:oj przy osteoporozie.
Pozdrawiam :) Barbara
lukas81
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 9 mar 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Skorupki od jajek

Post »

Może to żart . . . teściu powiedział mi "jedz skorupki to cię nie będą boleć kości na starość".Sąsiadka sprzedaje jajka więc nie mam problemu z zakupem.Całe przygotowanie naprawde nie wiele czasu zajmuje,przechowuje w małym słoiczku po przecierze pomidorowym(tak dla porównania wielkości) w lodówce i tak spożywam od paru miesięcy w miare regularnie.
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Skorupki od jajek

Post »

Skorupki z jajek wysypuję pod powojniki i złotokap.
Awatar użytkownika
Justka
500p
500p
Posty: 822
Od: 26 lip 2010, o 18:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Swiętokrzyskie

Re: Skorupki od jajek

Post »

Ciekawe z tymi kolorami skorupek bo moje kurki znoszą zielone jajka :D
Każdy ma taki świat, jaki widzą jego oczy.
Jose Saramago
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Skorupki od jajek

Post »

;:oj No to jeszcze lepiej się komponują ;:306 ;:215
Awatar użytkownika
Ogrodnik88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1427
Od: 17 cze 2010, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Skorupki od jajek

Post »

lukas81 pisze:Może to żart . . . teściu powiedział mi "jedz skorupki to cię nie będą boleć kości na starość".Sąsiadka sprzedaje jajka więc nie mam problemu z zakupem.Całe przygotowanie naprawde nie wiele czasu zajmuje,przechowuje w małym słoiczku po przecierze pomidorowym(tak dla porównania wielkości) w lodówce i tak spożywam od paru miesięcy w miare regularnie.
Jak naprawdę dostarczają wapnia to nie będą boleć,mnie po wstaniu z łóżka lekko bolały plecy i jak zaczełem pić wapno 2 razy dziennie to po tygodniu przeszło :D
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Skorupki od jajek

Post »

Moja Babunia też dodawała nam mielone skorupki,ale po cichu tak żeby moja mama o tym nie wiedziała ,bo strasznie się burzyła ,że ,,w aptece można kupić gotowca,,Kiedyś ,,gotowców,,nie było i ludzie leczyli sie tym co mieli,a wykształconych ludzi tak jak teraz było niewielu.Ważne ,ż edziałało i działa do teraz.W wieku 80-ciu lat Babunia złamała nogę,ciężko się w tym wieku zrasta cokolwiek,ale ze skorupek nie zrezygnowała mimo ,że lekarze przepisywali inne specyfiki.
Awatar użytkownika
irlandia 3
200p
200p
Posty: 291
Od: 10 mar 2012, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Giżycko-Mazury

Post »

Witam w nowym temacie...Mam pytanie .Wiem ,że skorupki są wykorzystywane do ziemi ogrodniczej.Mam kilka hoi wapnolubnych.między-innymi Cumingana. pomyślałam,że można by było domieszać do ziemi uniwersalnej potłuczone skorupki jaj.Ja dodatkowo użyłam do tego blendera i mam oto taki koktail.tu jest 5 skorupek jaj Zamierzam to zmieszać z ziemią uniwersalną.Czy to cos pomoże roslinie ????To na 1 doniczkę 14 cm...śr. 4 (2 łyżki stołowe -takie ciut czubate)

.Obrazek
Irena z Giżycka-Mazury
Moja pasja Rhododendrony
Kupię , sprzedam http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=62638" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Kasienkar
500p
500p
Posty: 729
Od: 18 cze 2013, o 14:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Grecja, Ateny

Post »

Moja babcia zawsze dorzucała skorupki pokruszone do ziemi kwiatków "wapnolubnych" i ładnie jej rosły :D
nie polecam tylko zalewania skorupek wodą w słoiku, czekania 24 godziny i podlewania tym kwiatków, bo strasznie śmierdzi później w pokoju ;:131
Pozdrawiam,
Kasia
Awatar użytkownika
ewa2019
1000p
1000p
Posty: 1167
Od: 6 sty 2012, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Skorupki od jajek

Post »

Odświeżam wątek-ja z kolei daję skorupki potłuczonych jaj, pod szałwię, sasanki i sypię w dołki jak sadzę kalarepę. :wit
Pozdrawiam Ewa
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Skorupki od jajek

Post »

Zalać skorupki wodą i podlewać nią paprotki , będą ładnie rosły :wit
Bożena
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Skorupki od jajek

Post »

Mam pod nosem (ach te zapachy !) cukiernie i czasami dostaje wiaderko skorupek po jajkach. Wszystko idzie na kompost, a po roku po przerzuceniu przy przesiewaniu tylko czasami widze jasniejsze wapienne drobinki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”