Skorupki po jajkach

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
piekara114
200p
200p
Posty: 354
Od: 29 sty 2016, o 17:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sucha Besk./Maków Podh.

Re: Skorupki od jajek

Post »

Czy stosujecie skorupki jaj na obrzeża grządek z warzywami, aby te bez muszlowe ślimaki nie właziły na grządki? W jakimś poradniku to przeczytałam i wydaje mi się to logiczne (rani je i nie przejdą), ale wolę speców zapytać....
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Skorupki od jajek

Post »

Ja rzucam wszędzie. W domu jak długo nie idę na działkę i za dużo się uzbiera to pakuję do młynka do kawy i mielę. Potem tym proszkiem sypię nawet rośliny w domu.
Na wsi za to rzucam całe skorupki, takie tylko w ręce zgniecione i znikają ekspresowo, trochę pomagają ptaki, które mi nieraz porywają. Ale nigdy nie leży skorupka za długo, zawsze znika po jakimś czasie. Dlatego mnie zawsze dziwi jak piszecie że leży i leży bo albo ja na to nie zwracam uwagi albo u mnie jakoś to inaczej wygląda..
Majka86
200p
200p
Posty: 244
Od: 14 lut 2017, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Skorupki od jajek

Post »

piekara114 pisze:Czy stosujecie skorupki jaj na obrzeża grządek z warzywami, aby te bez muszlowe ślimaki nie właziły na grządki? W jakimś poradniku to przeczytałam i wydaje mi się to logiczne (rani je i nie przejdą), ale wolę speców zapytać....
ja skorupki rozsypuję w pobliżu sałaty, rzodkiewki - nie rozkruszam za mocno - by nie były za drobne; raczej takie większe. Ślimaki nie lubią takich ostrych krawędzi.

Poza tym robię nawóz ze skorupek - rozkruszone zalewam gorącą wodą i odstawiam na tydzien - co jakiś czas mieszam. Gdy skorupki się rozpuszczą - nawóz jest gotowy. Można stosować do lawendy, piwonii, liliowców, pomidorów, ogórków, cukinii, fasoli.

Poza tym używam skorupek pod sadzonki pomidorów, ogórków. Dorzucam do gnojówki z pokrzywy. Podsypuję rośliny,

Na pewno nie marnuję skorupek; zbieram cały czas i przechowuję.
Kamil K
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 11 kwie 2022, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Skorupki od jajek

Post »

Witam drogich hobbystów ogrodnictwa.

Wybaczcie za pójście na łatwiznę, ale czy byłby ktoś tak miły i doprecyzował do jakich roślin uprawionych w poejmnickach na tarasie, mogę podsypać skorupki od jajek ( zbieram skorupki, następnie je kruszę, wkładam do piekarnika i podgrzewam).

Mam następujące rośliny:
- żurawka ( tu wiem że się daje)
- lawenda wąskolistna ( tu wiem że się daje)
- starzec
- mięta
-rdest
-róza
-astry
- dzikie wino
-powojnik ( tu wiem że się daje)
- stokrotka afrykańska
- jeżówka
- gerbera
- złocien jessieny
- pecherznica
- sosna
- tuje
- trawa "kostrzewa"
- bukszpan
- goździk
- daria
-zawciąg nadmorski
- wrzos

- posiane i czekają na nasadzenia:
- aksamitka
- - lobelia

Liczę na rady doświadczonych osób :)

-- 11 kwi 2022, o 12:04 --

Zapomniałem dodać, jeszcze: słoneczniki, ich nigdy dość :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”