Polyversum WP / Fungilitic/Vaxiplant środki na szarą pleśń

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jura54
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 12 sty 2017, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Polyversum WP

Post »

Fungilitic na pewno zadziała. U mnie szara pleśń ani mączniak nie wyszły stosowałem 3 razy w sezonie. Plamistość jest też chorobą grzybową więc mechanizm działania preparatu na tą chorobę jest taki sam jak na szarą pleśń.
vodo
100p
100p
Posty: 108
Od: 2 gru 2016, o 14:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Polyversum WP

Post »

Tyle że dostępne tylko w internecie raczej w lokalnych sklepach tego nie dostanę.Poliversum tylko w małych opakowaniach ale jest,raczej o Fungilitic to niewiele ludzi słyszało bo to nowe(tak przypuszczam).Dużo ludzi stawia na chemię(bo dostępna)a biologiczne,no cóż nawet nie wiedzą że takie SĄ.
cytryniec
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 27 sty 2017, o 10:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: Polyversum WP

Post »

Na miejsce Poliversum polecam preparat Rizocore. Jest bardziej wydajny i skuteczniejszy niż 3xdawka Poliversum.
Usunięto link do sklepu. ekopom
Regulamin
Awatar użytkownika
jura54
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 12 sty 2017, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Polyversum WP

Post »

vodo pisze:Tyle że dostępne tylko w internecie raczej w lokalnych sklepach tego nie dostanę.Poliversum tylko w małych opakowaniach ale jest,raczej o Fungilitic to niewiele ludzi słyszało bo to nowe(tak przypuszczam).Dużo ludzi stawia na chemię(bo dostępna)a biologiczne,no cóż nawet nie wiedzą że takie SĄ.
Dlatego warto mówić że są takie wynalazki na forach. po co moją się ludzie truć chemią. Jeśli zaczynają używać producenci warzyw czy truskawek takie preparaty to chyba warto spróbować. Ja jestem zadowolony o moja rodzina wie co zjada. Na pewno taki preparat jak Fungilitic nie jest tani, ale wato zastępować drogą i coraz mniej skuteczną chemie. Ale to może tylko moja subiektywna uwaga. ;:124 Reklama ,ciach/Adm.
vodo
100p
100p
Posty: 108
Od: 2 gru 2016, o 14:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Polyversum WP

Post »

Mam parę arów truskawek i pomyślę o tym środku,może do wiosny tutejsze sklepy zaopatrzą się w biologiczne specyfiki.Czy stosowałeś coś oprócz Fungilicyta w jednym sezonie chodzi mi o insekty?
Awatar użytkownika
jura54
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 12 sty 2017, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Polyversum WP

Post »

Nie miałem problemów z insektami więc nie stosowałem. Ale stosowałem środki na chwasty, chemiczne oczywiście bo z haczkom nie dał bym rady ;:202 po tygodniu do 10 dni uzupełniałem Fungilitic iem według zaleceń producenta. Poza tym w tym roku będę robił wały na truskawki i położę coś żeby nie rosły chwasty ;:108. I będę miał spokój.
vodo
100p
100p
Posty: 108
Od: 2 gru 2016, o 14:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Polyversum WP

Post »

U mnie ciężka ziemia więc wał też ciężko usypać no a z chwastami to też problem .Mówisz że używając herbicydów niszczę strukturę biologiczną tego środka a więc błędne koło.Opryskam na chwasty to oprysk na choroby nie zadziała a więc ;:223
Awatar użytkownika
jura54
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 12 sty 2017, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Polyversum WP

Post »

vodo pisze:U mnie ciężka ziemia więc wał też ciężko usypać no a z chwastami to też problem .Mówisz że używając herbicydów niszczę strukturę biologiczną tego środka a więc błędne koło.Opryskam na chwasty to oprysk na choroby nie zadziała a więc ;:223
Zadziałają ale na chwile, i tutaj jest problem. Dlatego warto stosować preparaty które odbudowują ekosystem glebowy. Ja akurat używam Fungilitic bo się sprawdza, ale są inne, jak efektywne mikroorganizmy czy użyźniacze glebowe tylko nie kupuj ug max lepszy jest humus. Ale tylko fungilitic uzupełnia florę glebową i jednocześnie zabezpiecza przed chorobami. A humusy to tylko "Kupa" którą zrobiły dżdżownice ;:124 więc naturalny środek gdzie jest dużo mikroorganizmów i bakterii. Ug max to serwatka i kwas mlekowy która poprawia strukturę gleby ale działa doraźnie.
Jest zalecenie do fungilitic że jak się go zastosuje to co najmniej 14 dni trzeba odczekać i można zastosować środek chemiczny. Ponieważ trzeba dać czas tym mikroorganizmom na namnożenie się. Więc jak się namnożą to przetrwają ATAK chemiczny. Ja rozwiązałem ten problem że najpierw używam chwastobójcy , czekam 7-10 dni i lecę fungilitic. Jak w trakcie sezonu zaczynają wychodzić znowu to tak samo najpierw herbicyd a później fungilitic i problem rozwiązany.
vodo
100p
100p
Posty: 108
Od: 2 gru 2016, o 14:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Polyversum WP

Post »

Z humusem to problem mam ok 6000 sadzonek więc kupić i podsypać ;:202 ,żadna kalkulacja.Robię 3-4 zabiegi chwastobójcze żeby mi tylko sezonu wystarczyło na pozostałe zabiegi biologiczne.Nie wiesz czy Poliversum działa podobnie tzn.czy odchwaszczanie nie obniża działania tego środka?
Awatar użytkownika
jura54
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 12 sty 2017, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Polyversum WP

Post »

Na pewno obniża. 4 razy na chwasty? Chyba masz dobry klimat na wzrost chwastów. ja tylko 2. Jak dasz dwa opryski fungilitic w czasie sezonu i się wstrzelisz tak jak pisałem żeby dwa tygodnie nie używać chemii to będzie ok. Namnoży się wystarczająco do następnego oprysku chemicznego. Z tym ze trzeba potem zrobić drugi zabieg fungilitic. Zapewniam Cię że zobaczysz różnice.
vodo
100p
100p
Posty: 108
Od: 2 gru 2016, o 14:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Polyversum WP

Post »

Żebym tylko nie zapomniał o tych wskazówkach.A jak to ma się do działania nawozów,bo pasuje mi podsilić truskawkę na wiosnę.Nie obniża działania tego preparatu?
Awatar użytkownika
jura54
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 12 sty 2017, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Polyversum WP

Post »

Nawozy nie obniżają działania Fungilitic.
Awatar użytkownika
Joze1802
500p
500p
Posty: 656
Od: 7 lip 2012, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Prudnik

Re: Polyversum WP

Post »

Mam zamiar sobie sprawić Fungilitic, mam trochę nie ciekawą ziemię jeśli chodzi o strukturę i jakieś bliżej nie sprecyzowane choróbska od glebowe. Jakie macie doświadczenia i zdanie o tym specyfiku, z racji, że nie jest tani to wart jest rozważenia?
Pozdrawiam Józef
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”