Polyversum WP / Fungilitic/Vaxiplant środki na szarą pleśń

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8516
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Polyversum WP i Fungilitic

Post »

:wit Moim zdaniem wilgoć musi być . Wszelkie preparaty biologicznie czynne stosuję
przy wilgotnej pogodzie . Do Vaxiplantu przymierzam się już kolejny sezon . ;:145 W
tym sezonie testuję preparaty , które działanie anty grzybicze mają dzięki wysokiemu lub
niskiemu pH .Niestety chętnych do pracy mam za mało .
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7321
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Polyversum WP i Fungilitic

Post »

Ja zakupiłam ten Vaxiplant. Zobaczymy. Przede wszystkim chodzi mi o szarą pleśń winorośli.
Szwajcarzy robili badania łącząc go z węglanem potasu do oprysku winorośli, ponoć z niezłym skutkiem.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
M-DRAPICHRUST
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 18 kwie 2020, o 10:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Polyversum

Post »

Bardzo proszę o wskazówki w takiej kwestii: w ubiegłym roku, po okresach wilgotnych i ciepłych , pojawiła się gdzieniegdzie na ziemi, w okolicach krzewów, pleśń. Znajomy zdefiniował to jako pleśń szara, ja mam jednak wątpliwości czy to właśnie to było. Usunąłem wierzchnią warstwę ziemi. Po zimie "to coś" już się nie pojawiło jednak dla pewności mam zamiar użyć polecony preparat POLYWERSUM (R). Także mam zamiar użyć inny preparat - SYMBIOM (SYMBIVIT) - mikoryza. Czy wczesniejsze użycie POLYWERSUM nie wyklucza mozliwości użycia mikoryzy - czy te dwa środki nie będą antagonistyczne w stosunku do siebie ? Po jakim czasie od użycia POLYWERSUM można zastosować mikoryzę? Uprzedzając ewentualne sugestie: żadne inne środki chemiczne do zwalczania pleśni nie są możliwe do użycia. Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki :)
Kszyh00
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 24 cze 2020, o 11:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Polyversum

Post »

M-DRAPICHRUST pisze:[...] Także mam zamiar użyć inny preparat - SYMBIOM (SYMBIVIT) - mikoryza. Czy wczesniejsze użycie POLYWERSUM nie wyklucza mozliwości użycia mikoryzy - czy te dwa środki nie będą antagonistyczne w stosunku do siebie ? Po jakim czasie od użycia POLYWERSUM można zastosować mikoryzę? [...]
Dołączam do pytania. Polyversum jest środkiem biologicznym - zawiera pasożytniczy grzyb z rodzaju Pythium, który po prostu niszczy i wypiera inne gatunki grzybów, przez co zastanawiam się -
Czy przy jego zastosowaniu inne pożyteczne grzyby np. Trichoderma w ogóle mają jakiekolwiek szanse?
Awatar użytkownika
zenmach
200p
200p
Posty: 439
Od: 11 lip 2011, o 23:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Górny Sląsk / Przyszowice

Re: Polyversum WP / Fungilitic/Vaxiplant środki na szarą pleśń

Post »

Kupiłem Polyversum opakowanie 50g, mam 120 krzaków pomidora(małe jeszcze nie podwiązane) pod przewiewną folią, nawadnianie kropelkowe. Pytanie jak zastosować? oprysk najwygodniejszy ale podlanie chyba skuteczniejsze, jeśli podlać to bezpośrednio pod krzak czy w miejscu kroplownika? Z zabiegiem poczekam aż te ciepłe dni miną.
Awatar użytkownika
wujeksam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 371
Od: 12 cze 2005, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Polyversum WP i Fungilitic

Post »

rolnik90 pisze: 12 cze 2018, o 23:13 Moje arbuzy zaatakował najprawdopodobniej mączniak rzekomy, problem jest w tym, że od 4 tygodni podlewam sadzonki Polyversum. Jeśli zastosuje fungicyd Infinito, to czy grzybek którym podlewałem krzaki również zginie? Chciałbym tego uniknąć bo co roku fuzarioza niszczy mi plantacje, a Polyversum stosuje od tego sezonu z nadzieją, że pomoże.
Witaj
Odgrzebuję stary post. Czy coś pomogło polyversum na fuzariozę?
Niestety szczepienie arbuzów praktycznie się nie udały przez bardzo kiepskie wschody podkładek, i szukam jakiejś innej opcji na zwiększenie szansy zbiorów
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Polyversum WP / Fungilitic/Vaxiplant środki na szarą pleśń

Post »

Usilnie szukam środka by zniszczyć białą zgniliznę cebuli, bo ten grzyb już od 2020 roku niszczy nam uprawę.
Jest to patogen o nazwie sclerotium cepivorum. Nie ma żadnego zarejestrowanego preparatu na tę chorobę.
Sprawdziłam nazwy łacińskie patogenów wszystkich wykazanych w etykiecie rejestracyjnej polyversum - chorób.
Niestety, tylko zgnilizna twardzikowa ma patogen o podobnej nazwie sclerotinia sclerotiorum z gromady workowców . Kompletnie się na tym nie znam ale może jest ktoś na forum i się odezwie, czy te dwa patogeny to jakaś rodzina, gromada? Da się tę zgniliznę utłuc czy nie.
Zastanawiam się też nad trichodermą.
Pozdrawiam! Gienia.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8516
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Polyversum WP / Fungilitic/Vaxiplant środki na szarą pleśń

Post »

Gieniu , napiszę Ci co ja bym zrobiła a w zasadzie cały czas robię . Po pierwsze poplon sanitarny
z gorczycy , ale tylko określone odmiany . Na poplon perlka . Dopiero na to dałabym trichodermę i
bacillus subtilis . Sprawdzone , nie są antagonistami . Nie wiem jak z polyversum , nie znalazłam
jak to jest .
Na rosyjskich stronach wyczytałam , że winne są nicienie nosiciele chorób .
Na nicienie vydate , cena zaporowa . Chyba są naturalne , sprawdzę .
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8516
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Polyversum WP / Fungilitic/Vaxiplant środki na szarą pleśń

Post »

Dopiszę jakie odmiany gorczycy , przykładowo - Barka , Maryna .
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Polyversum WP / Fungilitic/Vaxiplant środki na szarą pleśń

Post »

Dzięki Anula, gorczycę siejemy każdego roku jako poplon. Odmiany nie znam, być może w sklepie (,sprzedają luzem ) odmianę znają. Popatrzę za reszte wskazanych przez Ciebie preparatów. Będę szukać. Póki co siostra w akcie rozpaczy zlała cała działkę przed deszczem polyversum. Już polowe cebuli wyrwała bo gnije od korzeni.
Pozdrawiam! Gienia.
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5746
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Polyversum WP / Fungilitic/Vaxiplant środki na szarą pleśń

Post »

na poplon sanitarny ,na nicienie , polecana też jest rzodkiew oleista . Ja tez mam chyba to świństwo, trochę czytałam o tym ,to nie da się tego utłuc.
nie można nawet kilka lat uprawiać cebule :roll:
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Polyversum WP / Fungilitic/Vaxiplant środki na szarą pleśń

Post »

Dopisuję jeszcze rzodkiew oleistą do listy pilnego przestudiowania i zakupów.
Pelasiu podobno przerwa w uprawie cebuli powinna być 10 lat ;:oj ;:oj .
Nasi sąsiedzi działkowi też to świństwo mają, kupowaliśmy dymkę w jednym sklepie i zapewne od tego samego producenta w 2020 r, bo od tej pory się to wlecze.
Pozdrawiam! Gienia.
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5746
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Polyversum WP / Fungilitic/Vaxiplant środki na szarą pleśń

Post »

no właśnie ,tego się obawiam najbardziej , po prostu dam sobie spokój w uprawą cebuli , bo mam może ze dwa miejsca ,gdzie mogła bym posadzić cebule, tam jeszcze nie rosła, a potem chyba przerwa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”