Rosahumus same zachwyty a jakie efekty?

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
gosiaczek23
200p
200p
Posty: 260
Od: 9 mar 2010, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pod Szczecinem

Rosahumus same zachwyty a jakie efekty?

Post »

Witam wszystkich,
w ostatnich Ogrodach przeczytałam ciekawy artykuł o pewnym nawozie.
Mam ziemię gliniastą. Planuję nowe nasadzenia z róż , powojników i innych roślin. Chciałbym wzmocnić przepuszczalność tej gleby.
Czy ktoś słyszał lub może coś wie na temat tego nawozu?
Będę wdzięczna za informację i pomoc.

Pozdrawiam

Gosia
Awatar użytkownika
Rozanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1832
Od: 9 lut 2009, o 13:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Toruń/Puszcza Bydgoska

Re: Rosahumus

Post »

Gosiu, przeczytałam tą samą reklamę i sprawdziłam na Forum. Jest tylko 1 wzmianka o tym preparacie z października 2010 od Yupijajej. Nie jest to znany środek i nie wiadomo czy w ogóle warto go kupować. Ja mam piaseczek i byłoby cudownie go użyźnić, ale na "chłopski rozum" jak? Podlewaniem? Coś mi się nie zgadza z tą magiczną miksturą. Myślę, że to kolejny nawóz z chwytliwym ekologicznym hasłem. Nic nie zastąpi obornika i kompostu, tak jest od stuleci i jak na razie, pozostanie. :D
gosiaczek23
200p
200p
Posty: 260
Od: 9 mar 2010, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pod Szczecinem

Re: Rosahumus

Post »

No tak cudowne mikstury...
Obornika nigdy nie stosowałam, czy on ma oprócz wiadomych zastosowań również działanie rozluźniające glebę. Mam już sporo rabat zrobionych, więc nie wiem jak mogłabym go zastosować? Po prostu rozsypać i lekko wzruszyć ziemię . To wszystko. Myślałam też o Ema-ch. Sama już nie wiem... ????
Awatar użytkownika
Rozanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1832
Od: 9 lut 2009, o 13:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Toruń/Puszcza Bydgoska

Re: Rosahumus

Post »

Gosiu, dokładnie tak. Dobrze przerobiony obornik jest jak lekka ziemia, pachnąca! Ja po prostu rozsypuję wokół roślin, jak mam czas to mieszam pazurkami z ziemią, a jak nie mam to zostawiam i samo się robi :heja Myślę, że powinnaś dodawać piasku, takiego zwykłego, żółtego piachu. Chętnie podesłałabym Ci ciężarówkę na wymianę ;:138 ;:138 ;:138
Co to są Ema?
gosiaczek23
200p
200p
Posty: 260
Od: 9 mar 2010, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pod Szczecinem

Re: Rosahumus

Post »

Em- y to tzw. efektywne mikroorganizmy.
Ja nie stosowałam , jedynie czytałam na forum
Poczytaj m.in. :
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =18&t=5546
Podobno niezłe, choć oczywiście będą i zwolennicy i przeciwnicy..
Też zastanawiam się nad zastosowaniem ich, szczególnie gdzie mam lekko podmokłą glebę i cień ( tuje sadziłam tam 3 razy bo padały , nie wiedzieć czemu )

A jakiego obornika używasz? ( kurzy, bydlęcy... ?)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Rozanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1832
Od: 9 lut 2009, o 13:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Toruń/Puszcza Bydgoska

Re: Rosahumus

Post »

Poczytam o emach :D
Podmokła gleba i cień, myślę że korzonki tui z braku tlenu podgniwały lub jakiś grzyb, ja mam piasek i cień i tak samo nie chce rosnąć :( Koniecznie musisz drenować, czyli duża dziura na spód piach lepiej żwir a potem ziemia rodzima pomieszana z piaskiem lub właśnie z obornikiem. Ja używam przerobionego końskiego, chyba najlepszy bo nie można przenawozić i popalić roślin. Stosowałam też kurzy, kupiony w markecie, ale strasznie pylił i śmierdział, w dodatku trzeba było uważać na ilość, dlatego jako poczatkujący ogrodnik bałam się go używać. Potem odkryłam niedaleko "stadninę" koni, tzn. rolnik choduje 6 szt i ma całą wielką górę starego obornika, z którego mogę korzystać. To przywożę samochodem, przesiewam, bo dużo robali i sypię pod rośliny. Różnica w kwitnieniu i wzroście roślin jest kolosalna.
Jeżeli chodzi o roże, to proponowałabym Ci taki schemat, wykopanie dołu (glębokość zależy od gatunku róży), żwir, obornik, ziemia z torfem odkwaszonym, roślina, ziemia rodzima z torfem, przewiewna ściółka typu gruba kora.
Do pozostałych roślin, to uważam, ze powinnaś się skupić na roślinach, które takie środowisko lubią. Jest ich więcej niż do piasku i cienia :D Ja też powoli rezygnuję z rożnych chciejstw i piękności na rzecz spokojnego ogrodnictwa czyli patrzę co rośnie naturalnie dookoła. Jak mi tuje nie rosną, bo mam las sosnowy, to na żywopłot sadzę sosny, które mocno przycinam itd.
Pozdrawiam ciepło.
gosiaczek23
200p
200p
Posty: 260
Od: 9 mar 2010, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pod Szczecinem

Re: Rosahumus

Post »

Kochana, jesteś. Kiedy przyjdą zamówione róże posadzę wg. wskazówek. Tylko ten obornik. Nie mam dostępu do takiego naturalnego.
znalazłam coś takiego obornik-granulowany-bydlecy. Jak myślisz może być ?
Awatar użytkownika
Rozanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1832
Od: 9 lut 2009, o 13:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Toruń/Puszcza Bydgoska

Re: Rosahumus

Post »

Gosiu, może być. Sama nie używałam, ale czytałam na forum, że takie rozwiązanie jest bardzo ekonomiczne i się sprawdza. Uważaj na dawki, które będziesz stosować, to bardzo skondensowany nawóz. Lepiej dać mniej niż wiecej i nigdy w kontakcie z korzeniami, zawsze warstwa oddzielająca, nawóz ma być na później, gdy się trochę rozłoży. Ale o tym pewnie już wiesz, więc wybacz ten mentorski ton. :D
gosiaczek23
200p
200p
Posty: 260
Od: 9 mar 2010, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pod Szczecinem

Re: Rosahumus

Post »

Trochę chorowałam, ale to już za mną. Siedzę wieczorami i przemyśluję. Mam rabaty okorowane, więc zastanawiam się jak z tym obornikiem. A może można go rozcieńczyć wodą i podlać.Chyba czytałam gdzieś o takim sposobie. Bo zdejmować korę , żeby przekopać lekko ten obornik to mi się nie widzi zupełnie...

Pozdr. Gosia
Awatar użytkownika
Rozanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1832
Od: 9 lut 2009, o 13:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Toruń/Puszcza Bydgoska

Re: Rosahumus

Post »

gosiaczek23 pisze:Trochę chorowałam, ale to już za mną. Siedzę wieczorami i przemyśluję. Mam rabaty okorowane, więc zastanawiam się jak z tym obornikiem. A może można go rozcieńczyć wodą i podlać.Chyba czytałam gdzieś o takim sposobie. Bo zdejmować korę , żeby przekopać lekko ten obornik to mi się nie widzi zupełnie...

Pozdr. Gosia
Gosiu, tylko rozkładasz wokół roślin, nic nie kopiesz, bo uszkodzisz korzenie. Trochę trzeba rozgarnąć kory wokół roślinki, potem rozsypujesz i przykrywasz korą. Samo się rozcieńczy jak spadnie deszcz. Tego granulowanego to naprawdę mało trzeba dawać, nie wiem jakie masz rośliny na rabacie, ale pewnie garść lub dwie na m2.
Dużo zdrówka życzę. Pozdrowionka.
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2024
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Rosahumus same zachwyty a jakie efekty ?

Post »

Rosahumus.Co o tym wiecie ? Na stronach producenta i sprzedawców same zachwyty. Cena przerażająca !
Czy już ktoś to stosował ?
Jakie osiągnęliście efekty?
Serdecznie Pozdrawiam.

Krzysztof Khn.
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rosahumus

Post »

Kolejna pułapka moim zdaniem u nich rośnie forsa w portfelu a u ogrodnika no trochę tam więcej urośnie :;230
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2024
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Rosahumus

Post »

Fachowcy / mam nadzieje, że nie handlowcy / zachwycają się preparatem.
Na zaprzyjaźnionym forum sadowników, też nie ma jednoznacznej oceny stosowania preparatu.
Ponieważ jest on dosyć drogi, zastanawiam się nad ekonomicznym aspektem jego stosowania.
Serdecznie Pozdrawiam.

Krzysztof Khn.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”