Podagrycznik pospolity-jak się pozbyć

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
jjdj

Re: Podagrycznik pospolity-jak się pozbyć

Post »

Fernando powinien pomóc, gdyż w składzie ma triklopyr (jak dla mnie za słaby jest). Niestety drugi składnik jest niebezpieczny dla no iglaków. Sam triklopyr można stosować na trawy i iglaki- ich nie zabije. Ja pryskam powój czy podagrycznik w tujach czy świerkach i niszczy chwasty super. W krzewach liściastych smaruję chwasty pędzlem, bo preparat zabija nawet drzewa.
Kosiash
100p
100p
Posty: 158
Od: 8 cze 2022, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Chwasty w bryle korzeniowej hortensji ogrodowej

Post »

Przesadziłem do siebie parę lat temu hortensję wraz z jakimiś chwastami, które trudno wytępić pieląc. Nawet podczas przesadzania te chwasty są wplątane w bryle korzeniowa hortensji. Gdy odrastają mają podobne liście do hortensji, są irytujące. Słyszałem o jakiejś metodzie smarowania liści specyfikiem, ale nie wiem czy zaszkodzi to hortensji również.
Obrazek
Awatar użytkownika
calka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1400
Od: 14 paź 2012, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: Chwasty w bryle korzeniowej hortensji ogrodowej

Post »

:wit
Ten chwast to podagrycznik. Walka z nim jest żmudna. Możesz delikatnie nanieść środek chwastobójczy na liście ale zabieg trzeba będzie powtórzyć.
Pozdrawiam
Ewa
Kosiash
100p
100p
Posty: 158
Od: 8 cze 2022, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Chwasty w bryle korzeniowej hortensji ogrodowej

Post »

Ajaj, obiło mi sie o uszy, że to trudny przeciwnik, póki co rośnie na tych dwóch hortensjach.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7499
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Chwasty w bryle korzeniowej hortensji ogrodowej

Post »

Możesz próbować smarować rundapem, ale nie stężonym. Trzeba go rozcieńczyć do prawidłowych proporcji. I smarować pędzelkiem liście. Cierpliwie czekać, preparat zadziała od korzenia. A korzenie (rozłogi) ma naprawdę imponujące. Niektórzy uważają, że jak dadzą większe stężenie to szybko się chwasta pozbędą! Nic bardziej mylnego, stężony preparat spali liść i nie dotrze do korzenia. A i tak podagrycznik z korzenia ciągle będzie odrastał.
Pozdrawiam! Gienia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”