Podagrycznik pospolity-jak się pozbyć

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4026
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Podagrycznik pospolity-jak się pozbyć

Post »

Dzięki serdeczne za wszystkie porady, ale ja tego nie chce jeść tylko to skutecznie wytruć.
Dlatego zamieściłam ten temat w dziale herbicydy z nadzieją na dobry środek chemiczny na podagrycznik.
Dziękuję i proszę o jeszcze więcej pomysłów albo porad od ludzi którzy wygrali walkę z tym chwastem.
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4026
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Podagrycznik pospolity-jak się pozbyć

Post »

Spodziewałam się więcej rad, a tu cisza.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7508
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Podagrycznik pospolity-jak się pozbyć

Post »

maryann pisze:Fernando i po temacie.[/url]
Maryann już Ci napisał co oprócz randapu.
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
magenta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3286
Od: 31 mar 2010, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Józefosław
Kontakt:

Re: Podagrycznik pospolity-jak się pozbyć

Post »

Randap jest najlepszy tylko wymaga cierpliwości. Najpierw wzięłam łopatę i wykopałam paskudnika co do najmniejszego kłącza, a resztki które były najbliżej roślin posmarowałam po listkach randapem i za dwa tygodnie znowu, i znowu aż do skutku.
Nie mam go już.
amaryll
50p
50p
Posty: 54
Od: 9 lip 2010, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podagrycznik pospolity-jak się pozbyć

Post »

Witam :)
I ja zaczynam przygodę z podagrycznikiem. Nie rozumiem, czemu rośnie tylko w określonych miejscach, a kilka centymetrów dalej go nie ma. Na trawnik również nie przechodzi, zakładam jednak, że to z powodu systemu korzeniowego?
Ale nie w tym mam problem, chodzi o to, że bestia wyrasta wśród innych kwiatów. Tam pozostaje mi tylko wyrywanie. Czy Roudupem można go spryskać gdy wyrasta z innych roślinek? Np pod różanecznikiem go dużo i pod forsycją, z paproci nawet wyrasta!
Czy ktoś próbował zakryć go folią?
Będę wdzięczna za odpowiedź!
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Podagrycznik pospolity-jak się pozbyć

Post »

Koło roślinek nie pryskać, tylko smarować, jak pisała poprzedniczka.
Waleria
amaryll
50p
50p
Posty: 54
Od: 9 lip 2010, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podagrycznik pospolity-jak się pozbyć

Post »

Dziękuje!

Zakupiłam już odpowiednik Roundap (ten sam skład) i chcę zrobić atak na podagrycznika, który wyrasta mi pod różanecznikiem i innymi roślinami. Czy mogę posmarować jego liście wiedząc, że nadchodzą deszcze?
Czy preparat nie spłynie na pozostałe rośliny, szkodząc im?

I w jakiej ilości smarować liście podagrycznika? Odrobinkę czy tak sporo, cały liść?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Podagrycznik pospolity-jak się pozbyć

Post »

Kropelka na liść powinna wystarczyć, ja w tym celu zakupiłam strzykawkę,żeby precyzyjnie celować,żeby przypadkiem kropelka nie trafiła na coś pożytecznego. Chyba w instrukcji pisze,że po 6 godzinach preparat wnika do korzeni, więc tyle czasu przed deszczem wystarczy.
Waleria
DarekRz

Re: Podagrycznik pospolity-jak się pozbyć

Post »

Maryann ma rację - Fernando powinien dać sobie radę z podagrycznikiem. Co najwyżej trzeba powtorzyć oprysk (jak rośnie wśród innych roślin to najlepiej pędzlować liscie podagrycznika). Tylko pamietajcie żeby dać mu podrosnąć - jeśli pryska lub samaruje się malutkie roślinki z niewielkimi jeszcze liśćmi to skutek jest slaby albo żaden. Ja za pomocą fernando pozbylem się szczawiu, natomiast podagrycznika zwalczylem systematycznym urywaniem lisci (rosł mi w barwinku) - na szczęście po sasiedzku nie rosnie - przyniosłem go sobie na dzialkę wraz z ziemią (dowieziony czarnoziem).
A jak ktoś bardzo chce herbicyd z podaną w etykiecie rejestracyjnej skutecznością na podagrycznik to jest to Garlon 480 EC - niestety trudny do kupienia. Co do Roundapu - we wlasnym ogodku nie stosuję, ale stosowałem do ugorowania terenów przekształcanych z terenów leśnych (po wycince drzew) - i mogę potwierdzić, że dodatek adiuwantu w postaci siarczanu amonowego bardzo wyraźnie zwiększa skutecznośc Roundapu i innych środków opartych na glifosacie.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4206
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Podagrycznik pospolity-jak się pozbyć

Post »

DarekRz pisze:trudny do kupienia.
Bo pewnie rejestracji nie ma... http://www.bip.minrol.gov.pl/DesktopDef ... 9&LangId=0
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
DarekRz

Re: Podagrycznik pospolity-jak się pozbyć

Post »

maryann pisze:
DarekRz pisze:trudny do kupienia.
Bo pewnie rejestracji nie ma... http://www.bip.minrol.gov.pl/DesktopDef ... 9&LangId=0
No niestety już nie - ale wlaśnie Fernando (i zdaje się Rancho) zawierają ten składnik, który był w Garlonie - trichlopyr.
Awatar użytkownika
Aisyrk
1000p
1000p
Posty: 1198
Od: 18 sie 2008, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Podagrycznik pospolity-jak się pozbyć

Post »

Dzisiaj walczyłam z podagrycznikiem. Przyniosłam go 2 lata temu z piwonią. Wyskubuję odrosty z piwonii, ale coraz więcej pojawia się obok. Zadnej chemi nie mogę zastosować, bo to rabata bylinowa. Będę go męczyć ręcznie aż do całkowitego unicestwienia.
"....na betonie kwiaty nie rosną ..."
amaryll
50p
50p
Posty: 54
Od: 9 lip 2010, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podagrycznik pospolity-jak się pozbyć

Post »

Jeśli to rabata bylinowa, nie można zamiast pryskania, posmarować listków chemią?

Ja właśnie dziś przekopywałam ziemię, w miejscu gdzie będzie siana trawa, ale jutro włączam chemię. I to w okolicy innych bylin.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”