Herbicydy w malinach

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
swistak
200p
200p
Posty: 355
Od: 22 maja 2013, o 20:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Herbicydy w malinach

Post »

Witam,krz11 w mojej okolicy też jest sporo nasadzeń malin i to po hektarze,zatrudniają młodych do wyrywania trawy z rzędów,a między rzędami koszą,wiem że jest to bardziej kosztowne,piotr
krz11
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 24 lut 2015, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Janow Lubelski/lubelskie

Re: Herbicydy w malinach

Post »

Witam Piotrze! Tak jak twierdzisz,trzeba w rzedach recznie troche przerywac.
Ja miedzyrzedzia biegam z kosiarka. W tamtym roku na tych deszczach to bylo co kosic...
Pozdrawiam
sebago30
100p
100p
Posty: 181
Od: 7 mar 2016, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Re: Przycinanie malin. Chwasty w malinach.

Post »

Ja mam maliny powtarzające przycinam je naokoło jednoroczne pod starym kwiatostanie a dwuroczne wycinam całkowicie pędy.
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi". Albert Einstein.
voltek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 13 gru 2016, o 01:46
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Jakie herbicydy stosować w malinach ?

Post »

Słuchajcie w tym roku pogoda jak każdy widzi.
Nie miałem czasu ściąć malin i zrobiłem to jakieś tydzień temu.
Czym teraz to prysnąć aby pozbyć się chwastów?
Poczekać jeszcze nim rany się zasklepią i dopiero czy może znacie coś czym teraz to pryskać?
odmiany to Polka i Polana.
Dobrze jak by to było na jedno i dwuliścienne
Awatar użytkownika
gzegoz
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 7 lis 2013, o 11:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Jak pozbyć się chwastów z Malin

Post »

Witam .Posiadam na działce maliny (jesienne) co rok starałem się je pielić ręcznie bez stosowania chemi,dzisiaj również chciałem zrobić porządek ale to co zastałem to jest masakra. chwastów jak na łące opieliłem 2 m w ponad godzine.W takim tępie zejdzie mi z miesiąc i tu moje pytanie czy znacie jakiś środek chwastobójczy którym mógłbym opryskać maliny?
piobuk1
200p
200p
Posty: 449
Od: 20 lut 2012, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Jak pozbyć się chwastów z Malin

Post »

Jeśli chodzi o chwasty jednoliścienne to właściwie każdy graminicyd może być, np Selekt Super, ale chwasty dwuliścienne to juz problem. Mozna zastosować np Colzamid , Devrinol,Stomp Aqua. Oczywiście przed zastosowaniem przeczytaj dokładnie etykietę instrukcję stosowania.
Pozdrawiam Piotr
macgizycko
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 9 cze 2011, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak pozbyć się chwastów z Malin

Post »

U mojego taty na działce, tez rosna maliny, i nie sa pielone, jak poletko bedzie miało kilka lat maliny tak sie roznosnał ze zaglusza chwasty
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Jak pozbyć się chwastów z Malin

Post »

Miałem ten sam problem do ubiegłego weekendu. Postanowiłem wykusić kosiarką cały rządek ( bo i tak uprawiane sa tylko na zbiór jesienny), pryz takim zbiorze maliny te dopiero teraz wypuszczą z ziemi nowe pędy owoconośne. W 20 minut robota została wykonana i po problemie, chociaż wcześniej trzeba stare pędy usunąć (ja to robię po zbiorach). Nie da się niestety tak zrobić jak kto uprawia maliny na podwójny zbiór: wiosenny ze starych pędów i jesienny z nowych. :)
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7505
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Jak pozbyć się chwastów z Malin

Post »

Jeżeli masz maliny jesienne (w ogródku a nie plantację?), obcięte przy ziemi to o wiele łatwiej jest je wyplewić. Ponieważ i tak regulujesz gęstość roślin, proponuję uporządkować, "wyprostować" rządek, i tylko wyplewić w rządku, pomiędzy roślinami, a międzyrzędzia przykryć czarną lub brązową , grubą włókniną, przypiąć szpilkami i masz spokój na cały sezon. Dwa razy zostawiłam nawet włókninę na zimę, ale się szybko niszczy. Szerokość miejsca , a właściwie rządka z malinami ja mam naokoło 20 cm, wszystkie, które wyrastają poza tę szerokość usuwam, i nie Ci nie będzie szkoda. Mniej roślin to będą dorodniejsze owoce, lepszy przewiew, mniejsze ryzyko szarej pleśni, łatwiejszy zbiór.
Pozdrawiam! Gienia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”