Roundup - jak działa,kiedy rozkłada się w ziemi,skutki jego działania itp

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2584
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Roundup - jak działa,kiedy rozkłada się w ziemi,skutki jego działania itp

Post »

MlodySzkolkarz!

Jestem ciekawa co dalej się dzieje.
Jak już miną te dwa tygodnie daj znać.
Chociaż osobiście czarno to widzę.
MlodySzkolkarz
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 21 lis 2018, o 20:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Roundup - jak działa,kiedy rozkłada się w ziemi,skutki jego działania itp

Post »

Swierki pięknie wschodza a zielsko zaczyna usychac. Randap im nie zaszkodził. Świerki zaczęły intensywnie wychodzić z ziemi dopiero po około 4 dniach od oprysku. Może i dla tego im nic się nie stało.
california
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 16 gru 2021, o 15:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Roundup

Post »

Witam, czy ktoś z Was posiada informacje nt wycofania glifosatu ( np. roundup, agrosar itp. ) ?
Doszły mnie słuchy, że ma niedługo być wycofany, ale oficjalnej informacji nie znalazłem nigdzie.
Pozdrawiam.
jagusia111

Re: Roundup

Post »

Niekoniecznie. Licencja wygasa w grudniu 2022 roku, ale KE podjęła wstępną decyzję o przedłużeniu jej na kolejny rok. Jak będzie, czas pokaże.
california
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 16 gru 2021, o 15:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Roundup - jak działa,kiedy rozkłada się w ziemi,skutki jego działania itp

Post »

Dziękuję za informacje :)
Tylko nie bardzo w takim razie rozumiem sytuacje w której dostępność środków zawierających glifosat jest tak ograniczona a Ci którzy sprzedają mają horrendalne ceny.
Niestety potrzebuję dużą ilość i pewnie będę zmuszony zapłacić tyle ile będą chcieli.
Chyba ,że ktoś zna jakieś inne herbicydy które są równie skuteczne .. i tańsze :D
Awatar użytkownika
Teresa Pszczola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 973
Od: 6 sty 2016, o 17:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Roundup - jak działa,kiedy rozkłada się w ziemi,skutki jego działania itp

Post »

Poszukaj w internecie.
Nie musisz siebie i kolejnych pokoleń truć glifosatem!
jagusia111

Re: Roundup - jak działa,kiedy rozkłada się w ziemi,skutki jego działania itp

Post »

W sumie z dostępnością większych problemów nie ma. Jak widzę dostawy do sklepów zaczęły się pojawiać pod koniec roku. Może nie oryginalnego Rundupu, ale jakieś zamienniki są dostępne. A ceny, no cóż, są sztucznie windowane. Niby Chiny ograniczają produkcję, niby problemy z transportem, pandemia itp. Jednym słowem każdy chce zarobić ile się da :roll: . Wszechobecna propaganda, o tym że nie będzie dostaw działa i wśród rolników panuje lekka panika. Nikt nie wie co robić. Jedni kupują zapasy na cały sezon inni czekają. Generalnie taniej chyba nie będzie. Podobnie jest z Kaptanami. Ceny wywindowane pod sufit, propaganda, że niedostępny, a w sklepach leżą całe palety towaru. Takie czasy.
california
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 16 gru 2021, o 15:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Roundup - jak działa,kiedy rozkłada się w ziemi,skutki jego działania itp

Post »

Poczytałem, poszukałem i porozmawiałem z 'ludźmi z branży' tak więc jeśli ktoś podobnie jak ja szuka roundupu to niestety ceny raczej już nie spadną ( ja kupiłem 50zł/L 'po znajomości' ).
Rzeczywiście firma Bayer mocno lobbuje za tym, żeby przynajmniej w Polsce przedłużyć pozwolenie na sprzedaż i powinno im się udać, czy to dobrze? pewnie nie bo zbyt dużo rolników wykorzystuje glifosat niezgodnie z jego przeznaczeniem, chociaż jeden z przedstawicieli powiedział mi, że są dużo gorsze środki o których nie jest głośno dlatego nikt nie mówi o ich wycofywaniu.

Jeśli chodzi o Kaptan to też potwierdzam, że hurtownie przetrzymują towar, żeby później podnieść cenę.
Ciężki będzie w tym roku żywot rolnika, podstawowe produkty drożeją ( saletra , mocznik itp. ), chociaż w ostatecznym rachunku to pewnie MY dostaniemy po kieszeni...
Pozdrawiam.
jagusia111

Re: Roundup - jak działa,kiedy rozkłada się w ziemi,skutki jego działania itp

Post »

50 zł/litr to żadne po znajomości. Przed świętami w sklepie ogrodniczym pytałam i był zamiennik po 220 zł/5l.
california
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 16 gru 2021, o 15:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Roundup - jak działa,kiedy rozkłada się w ziemi,skutki jego działania itp

Post »

Agrosar mogłem kupić za 35 zł/L, niestety zlecenie wymagało ode mnie oryginalnego roundupu..
andrzej1967
50p
50p
Posty: 65
Od: 23 cze 2020, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Roundup w uprawie ekologicznej

Post »

Hej,

wiem, że tytuł prowokacyjny, ale mam pytanie:

Czy jeśli ciężko się pozbyć niektórych chwastów, można by pędzelkiem nałożyć na nie miejscowo herbicyd i liczyć na to, że nie zostanie on w ziemi na danym stanowisku? Czy też trzeba by potem wyjąć cały chwast wraz z korzeniem, bo rozkładający się korzeń zostawi roundup na rabacie? Jeśli trzeba by kopać po, to równie dobrze można kopać bez roundupu i mieć nadzieje, że się wyjmie wszystko...

Jakie jest wasze zdanie?
green90000
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 1 lis 2018, o 10:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Roundup - jak działa,kiedy rozkłada się w ziemi,skutki jego działania itp

Post »

Glifosat (roundup) w ziemi ulega biodegradacji w ciągu max 2 miesięcy od oprysku. Dodatkowo, korzenie roślin nie są w stanie pobierać obecnego w ziemi glifosatu, jest on pobierany tylko przez zielone części roślin.
Metodę pędzelka uważam za bardzo bezpieczny sposób pozbycia się uciążliwych roślin bez konieczności wykopywania korzeni. Trzeba tylko użyć zalecanego stężenia, zbyt silne może popalić liście i niewiele dotrze do korzenia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”