Previcur

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Swagman
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 893
Od: 11 sty 2009, o 23:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ponidzie

Previcur

Post »

Może ktoś wie czym się różni Previcur Energy 840 od Previcuru 607 SL chodzi mi o to dlaczego ten pierwszy służy tylko doglebowo a tym drugim można pryskać części nadziemne rośliny - czy ten 840 zawiera jakiś olej czy co :idea: :?:
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4187
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Previcur

Post »

Obydwoma można pryskać i podlewać; prawdopodobnie chodzi o dodatkowy składnik czynny, ale trudno 607 wytropić. Z resztą wyboru nie ma, bo 607 chyba został wycofany. http://www.bip.minrol.gov.pl/DesktopDef ... 3&LangId=0
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Swagman
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 893
Od: 11 sty 2009, o 23:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ponidzie

Re: Previcur

Post »

a widzisz ja sprawdzałem obie specyfikacje i o ile 607 jest do spryskania i podlewania o tyle 840 jest wyłącznie do użytku doglebowego :idea: :wink: i to mi spokoju normalnie nie daje, dlaczego :idea: :)
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7461
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Previcur

Post »

Swagman,
w Previcur Energy 840Sl-substancje aktywne to;propamokarb- 530g/litr i fosetyl glinowy-310g/litr.
W Previcur 607SL-chlorowodorek propamokarbu- 66.5%.
Co to oznacza, to musi się jakiś spec wypowiedzieć.
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4187
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Previcur

Post »

Swagman pisze: 840 jest wyłącznie do użytku doglebowego
Etykieta jest ostateczną wyrocznią- miałeś złe opisy.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7461
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Previcur

Post »

Fragmencik z pierwszej strony etykiety Previcur Energy 840SL-
"Środek stosuje się doglebowo poprzez odkażanie i podlewanie."
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
e-opryski
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 28 paź 2009, o 20:16
Lokalizacja: Opole Lubelskie
Kontakt:

Re: Previcur

Post »

Swagman pisze:Może ktoś wie czym się różni Previcur Energy 840 od Previcuru 607 SL chodzi mi o to dlaczego ten pierwszy służy tylko doglebowo a tym drugim można pryskać części nadziemne rośliny - czy ten 840 zawiera jakiś olej czy co :idea: :?:
Witam
z tego co mi wiadomo oznaczenie 840 i 607 to po prostu zawartość substancji aktywnej i moc środka. 840 zawiera więcej substancji aktywnej przez co np. może poparzyć liście i dlatego stosowany jest doglebowo.

Taka moja teoria :)
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Previcur

Post »

Toć oboma można pryskać, nie zabronione :wink: ale 840 jest na grzyby odglebowe.
No i grzybek jest w glebie. I żeby go utłuc, trzeba wylać, oczywiście w zalecanym stężeniu, 2-4 l/m2.
Komu by się chciało stać z opryskiwaczem żeby wylać 4 l na metr? To i konewką łatwiej.
Ja w tunelu pryskałem, i owszem. Obliczałem dawkę prepararu ma cały tunel, robiłem oprysk 10 l cieczy roboczej na tunel 7x30... i natychmiast uruchamiałem zraszacze, aby preparat wpłukać w glebę. 210m2x 2l = 420 l cieczy roboczej. Opryskiwaczem?
Ot i tyle.
Natomiast 607 do oprysków, ale nie na grzyby glebowe. Stosuje się go profilaktycznie do: zaprawiania nasion przed siewem przeciw zgorzeli siewek niektórych warzyw, podlewania siewek i sadzonek warzyw oraz roślin ozdobnych; opryskiwania ogórków przeciw mączniakowi rzekomemu i pomidorów przeciw zarazie ziemniaka.
Na grzyby glebowe również aplikujemy podlewając.
Swagman
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 893
Od: 11 sty 2009, o 23:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ponidzie

Re: Previcur

Post »

Tia ;:224 Tyle że jeden jest SL i drugi tyż wiec środek jest ten sam tylko ilość substancji czynnej jest inna wiec nie jest tak ze 840 jest na innego grzybka tu musi chodzić o cosik inszego :idea: ;:133 i to coś mi spokoju właśnie nie daje :wink:
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7461
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Previcur

Post »

Swagman, to nie są takie same substancje aktywne- patrz mój post wyżej, spisałam z etykiet. W przypadku Previcur Energy 840, zgadzało by się to co pisze E-opryski- propamokarb 530g + fosetyl glinowy- 310 g = 840. W previcurze 607 jest 66,5% chlorowodorku popamokarbu a nie 60,7 % .Symbole literowe (np SL) chyba oznaczają postać preparatu- proszek, granulki lub zawiesina.
Pozdrawiam! Gienia.
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Previcur

Post »

Swagman pisze:Tia ;:224 Tyle że jeden jest SL i drugi tyż wiec środek jest ten sam tylko ilość substancji czynnej jest inna wiec nie jest tak ze 840 jest na innego grzybka tu musi chodzić o cosik inszego :idea: ;:133 i to coś mi spokoju właśnie nie daje :wink:
Nie jest ten sam.
Może przeczytaj wszystko jeszcze raz. Ze zrozumieniem :wink:
Swagman
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 893
Od: 11 sty 2009, o 23:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ponidzie

Re: Previcur

Post »

skoro tak mówicie to tak jest tyle że teraz nie mam czym opryskać roślin pod folią bo są za drogie a 840 spalę wsio na proch - a zastępniki są tez do podlewania- środki zawiesinowe nie wchodzą w rachubę bo osad na liściach zabije rośliny na 85-90% w 2 tygodnie bo to o rodzaj Dionysia chodzi i liście nie mogą by dłużej mokre niż max kilka godzin 1 roślinka kosztuje 15-20 ? a jest ich około 600 muszę się do braci Czechów o poradę zwrócić czym oni toto pryskają :idea: :?
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Previcur

Post »

Oj zaraz nie ma czym.
Natura nie znosi próżni :wink:
Kup sobie to: Proplant 722 SL.
To samo co Previcur SL.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”