Saletra

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
tbet
100p
100p
Posty: 106
Od: 2 maja 2007, o 12:15
Lokalizacja: JELENIA GÓRA
Kontakt:

Saletra

Post »

Witam,
Na swoją szklarenkę 6 x 3 m zużyłem 5 litrów roztworu 0,7% saletry (35 g saletry na 5 litrów wody) do oprysku pomidorów (profilaktycznie przeciwko zgniliźnie wierzchołokowej). Nie zauważyłem żadnych ubocznych skutków. Zaleca się oprysk owoców i zawiązków ale w praktyce okazało się to trudne więc odżywkę dostały w oprysku całe rośliny i tu mam pytanie. Razem z pomidorami w szklarni mam sałatę, bazylię i koperek. Czy muszę stosować jakiś okres karencji przy spożyciu tych roślin?
Pozdrawiam
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Saletra wapniowa - karencja?

Post »

Nie wiem jak to jest z karencją ale w takich sytuacjach to przykrywam folią ( na czas oprysku) te rośliny których nie chcę przypadkowo opryskać.
tbet
100p
100p
Posty: 106
Od: 2 maja 2007, o 12:15
Lokalizacja: JELENIA GÓRA
Kontakt:

Re: Saletra wapniowa - karencja?

Post »

Też tak staram się robić. Chodzi mi o to czy przy oprysku saletrą wapniową trzeba być aż tak wyczulonym jak np. przy KARATE, ACROBACIE, MOSPILANIE.... i innych środkach ochrony roślin. Saletra wapniowa to nawóz - czy wystarczy np. umycie sałaty i wypłukanie koperku....
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Damiano12318
200p
200p
Posty: 317
Od: 26 lip 2011, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk, Zgorzelec, Siekierczyn

Re: Saletra wapniowa - temperatura przechowywania

Post »

jeśli bulo to opakowanie zamkniete to nie jeśli tak czesc azotu sie utlenila
Pozdrawiam. Damian
Mój zielony parapet
marmul
100p
100p
Posty: 127
Od: 28 kwie 2011, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Saletra wapniowa - temperatura przechowywania

Post »

Daro65 pisze:Czy mogło to wpłynąć na jakość nawozu ??
Nie
--
Pozdrawiam
mm
dida
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 27 lip 2012, o 17:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Saletra

Post »

Witajcie,
w ubiegłym roku na początku lata posypałem trawnik azofoską i bardzo dobrze się zagęścił. Pod koniec sierpnia zasiałem trawę na pozostałym terenie gdzie jej nie było. Trawa miejscami zdążyła w miarę dobrze urosnąć jednak nie jest jeszcze gęsta. W niektórych miejscach tam gdzie jest mniej słońca trawy prawie w ogóle nie ma albo jest bardzo rzadka. Planuje na wiosnę nawieść ją aby w tym roku dobrze się zagęściła. Znajomy wspomniał mi coś o tym, że zamiast azofoski można posypać trawnik saletrą i jest ten sam efekt a saletra jest tańsza niż azfoska. Czy saletra nadaje się do tego i czy uzyskam również dobry efekt co przy azofosce? I czy się orientujecie jaka jest różnica w cenie? U mnie wiaderko azofoski kosztowało ok. 40 zł. Mam ok. 500 m2 tego trawnika ile razy i w jakich ilościach powinienem go nawozić?

Proszę o odpowiedź i wyrozumiałość :)
Pozdrawiam.
jagna971
---
Posty: 459
Od: 11 mar 2008, o 21:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Saletra zamiast azofoski?

Post »

Saletry są różne, ale znajomemu chodzi pewnie o saletrę amonową. Ma w swoim składzie azot w formie azotanowej (szybko działającej) i amonowej oraz magnez. Natomiast azofoska jest nawozem wieloskładnikowym, oprócz azotu (również dwóch form) i magnezu, zawiera potas, fosfor, a z mikroelementów siarkę, bor i inne. Jeden i drugi nawóz nadaje się do nawożenia trawników ze względu na zawartość azotu, jednakże trawa samym azotem nie żyje i od czasu do czasu potrzebuje urozmaicenia. Spróbuj stosować zamiennie ;:173.
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Saletra zamiast azofoski?

Post »

Ano tak jest.Saletra to swoisty wyganiacz , ogromny potem jest przyrost masy zielonej.Ale na trawniki to ona się nie nadaje zbytnio , bo coś za coś i potem następuje zakwaszenie gleby.Jeżeli chcesz mieć ładny trawnik używać się powinno nawozów wieloskładnikowych.A najlepszy jest obornik przekompostowany lub rozrzucić na zimę nawet świeży .Resztę zebrać na wiosnę.Nie ładnie co prawda wygląda przez zimę , ale na wiosnę efekt widoczny tego babrania się w .....za przeproszeniem w gnoju :lol:
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
pabloo123
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 26 cze 2012, o 10:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Saletra amonowa ,a wapno z magnezem

Post »

witam mam pytanie .. jakies 2 tyg temu rozsiałem na trawe wapno z magnezem ... teraz chciałbym rozsiać trochę saletry amonowej zeby trawa dostała kopa nastart... problem w tym ze podobno nie mozna mieszać wapna z azotem,,, prawda to ?
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Saletra amonowa ,a wapno z manezem pomoc

Post »

Jeżeli wapno jest węglanowe to krótko przed siewem możesz dać saletrę amonową ale ty chcesz dać na wzrost, więc nie polecam. To samo się tyczy wapna tlenowego - opis masz na worku z wapnem.
Podsumowując nie możesz mieszać.

Polifoskę możesz podać.
pabloo123
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 26 cze 2012, o 10:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Saletra amonowa ,a wapno z manezem pomoc

Post »

No tak ale przez jaki okres czasu wapno magnezowe dałem 2 tyg temu ... Jak długo muszę teraz czekać
pabloo123
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 26 cze 2012, o 10:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Saletra amonowa ,a wapno z manezem pomoc

Post »

? a taki nawóz moge dac? YARA VILA NAWÓZ DO TRAWY TRAWNIKÓW PROCOMPLEX ?
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Saletra amonowa ,a wapno z manezem pomoc

Post »

Nie wiem co to za nawóz.
Po drugie nie wiem po co zimą sypiesz wapno na trawnik.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”