Kompost i robaki

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Meciaaa
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 22 mar 2010, o 11:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sieradz, łódzkie

Re: Kompost i robaki

Post »

monika pisze:Warto jednak zacząć od poczytania http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 4229&hilit

Czytałam już wiele i nigdzie nie znalazłam co to może być za robal. Może uda mi się jutro zrobić zdjęcie to podrzucę Wam.Pozdrawiam!
Roślina Cię nie uderzy..
mordzio
50p
50p
Posty: 51
Od: 23 paź 2012, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kompost i robaki

Post »

Mój kompost jest dość mocno nawodniony i jak na razie nie spotkałem się z nieznanymi robakami. W większości to dżdżownice i małe białe robaczki.
Jak tylko zrobi się cieplej zrobię herbatkę kompostową, ktoś to stosował?
Pozdrawiam Marcin
Rafalles
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 10 lut 2013, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kompost i robaki

Post »

kosstka pisze:A ja do kompostownika wpuściłam około 100 dżdżownic kalifornijskich.Kupiłam na allegrooo. Mój kompost dojrzewa w pól roku. Te robaczki przerabiają szybko i ekologicznie. Nie stosuję żadnych przyspieszaczy. Dżdżownice szybko się rozmnażają - obdzieliłam już dwie osoby małą gromadką .Jak nie miałam kompostownika mieliśmy dwa kosze śmieci w miesiącu do odbioru, a teraz zmieniliśmy umowę na odbiór śmieci raz w miesiącu. Polecam wszystkim kompostowanie. I te robaczki też.
Czy nie wystarczy nałapać zwykłych dżdżownic i wrzucić do kompostownika, żeby przerabiały kompost? Czy te kalifornijki lepiej przerabiają? Wrzuciłem już do kompostownika sporo zwykłych dżdżownic i zastanawiam się, czy jest sens dodatkowo kupować kalifornijki.
ania156
200p
200p
Posty: 225
Od: 2 kwie 2013, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kompost i robaki

Post »

Wczoraj przemieszałem kompost na dnie zauważyłem mnóstwo larw wielkości 0,5 cm co to może być ? Obrazek


Obrazek

Obrazek
Mąż Ani
ksysju
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 5 wrz 2013, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opole i okolice

Re: Kompost i robaki

Post »

Witam
Rafalles pisze: Czy nie wystarczy nałapać zwykłych dżdżownic i wrzucić do kompostownika, żeby przerabiały kompost? Czy te kalifornijki lepiej przerabiają? Wrzuciłem już do kompostownika sporo zwykłych dżdżownic i zastanawiam się, czy jest sens dodatkowo kupować kalifornijki.
"Zwykłe" dżdżownice się szybko rozejdą, maja prostą trasę " przed siebie", kalifornijskie przemieszczają się po okręgu góra dół. No i te drugie są bardziej wydajne.

Zapraszam do wątku od dżdżownicach kalifornijskich http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =7&t=25957 .
--
ksysju
motocros
50p
50p
Posty: 85
Od: 3 wrz 2013, o 19:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kompost i robaki

Post »

Na 90% są to tzw "białe robaki" larwy much. Też je miałem u siebie.
Awatar użytkownika
Zembolina
100p
100p
Posty: 139
Od: 25 kwie 2014, o 23:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: północna Warszawa / okolice Nadarzyna

Re: Kompost i robaki

Post »

Witam, znalazłam dziś przy przerzucaniu kompostu takie o to robale, było ich sporo, zobaczyłam tylko dlatego że się ruszały, bo inaczej zlewają się z ziemią. Przy braniu na ręce zamierają bez ruchu, wyglądają jak małe gąsienice, mają ok. 1cm długości. Ktoś wie może co to jest? I czy nie jest szkodnikiem? Na razie robaki te zostawiłam w kompostowniku.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”