Mocznik

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Mocznik

Post »

Mocznikiem warto potraktować mech :shock: pali strasznie.
Elżunia 1187
200p
200p
Posty: 372
Od: 29 cze 2009, o 00:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mocznik

Post »

Pestka, to mam rozumieć że jak mam mech w trawie to tyko on zostaje spalony a nie trawa?.Szkoda by było bo mam nową,zeszłoroczną ale pod drzewami w cieniu i jeszcze przy tegorocznej wilgoci pojawił się właśnie mech
Miłośniczka wszystkich kwiatów
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Mocznik

Post »

Elżuniu obawiam się że tak młoda trawa też niestety ucierpi,ale jak ktoś ma bardzo dużo mchu i byle jaką trawę przeznaczoną do skasowania,mocznik jest jak najbardziej przydatny.Zastosowałam go na własnym ogrodzie.
Awatar użytkownika
Aisyrk
1000p
1000p
Posty: 1198
Od: 18 sie 2008, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Mocznik

Post »

U mnie w głębokim cieniu pod płotem "zalągł" się mech. Na wiosnę potraktuję go mocznikiem.
"....na betonie kwiaty nie rosną ..."
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Re: Mocznik

Post »

Wyżej Krzysztof napisał, ze mocznik sprzyja zakwaszaniu gleby. Więc to chyba nie jest dobry pomysł, żeby ten mech wypalać mocznikiem. Owszem, wszystkie rośliny padną, bo wysokie stężenie azotu wyciągnie im wodę z komórek, ale po nich gleba będzie bogatsza w azot, bardziej zasolona i odrobinę kwaśniejsza. Więc mech powróci. I pewnie przyprowadzi ze sobą chwasty :wink:
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Re: Mocznik dolistnie

Post »

W jakim stężeniu należy nawozić drzewa mocznikiem? Czy 5% to nie jest zbyt dużo?
Oto co znalazłem w opisie
Dawkowanie doglebowe: marchew, pietruszka: 1,5-3,0 kg/100 m?, pomidor, ogórek: 2,5-4,5 kg/100 m?, cebula, por: 2,5-3,5 kg/100 m?, groch, fasola: 1,0-1,5 kg/100 m?, kapusta, kalafior: 4,0-5,5 kg/100 m?, truskawki: 1,0-2,0 kg/100 m?, maliny: 1,2-2,5 kg/100 m?, porzeczki, agrest: 1,5-2,5 kg/100 m?, młode sady: 1,5-2,8 kg/100 m?, sady owocujące: 2,2-4,5 kg/100 m?.
Dokarmianie dolistne drzew owocowych-w przypadku dokarmiania dolistnego stosować 5% roztwór łącznie ze środkami ochrony roślin. Oprysk drobnokroplisty wykonuje się podczas małego nasłonecznienia, niższych temperatur i w miarę dobrej wilgotności gleby - najlepiej wieczorem.
Dokarmianie dolistne warzyw-pomidor, ogórek: 0,4-0,6%, marchew, pietruszka, cebula, por: 0,5-1,0%, kapustne (kausta, kalafior, brokuł): 1,0-1,5%.
Pozdrawiam serdecznie
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mocznik dolistnie

Post »

W opisie jakiego nawozu? Mocznik do nawożenia dolistnego stosujemy w tym okresie w dawce 0,5% - a nie 5 %...
Pozdrawiam serdecznie :wink:
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Re: Mocznik dolistnie

Post »

Dziękuję za odpowiedz. Czy do tego mocznika trzeba coś dodać aby nie poparzyć liści?

Pozdrawiam serdecznie
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mocznik dolistnie

Post »

Nawet bym powiedział, że wręcz przeciwnie... najczęściej właśnie mocznik w tym stężeniu sam jest dodatkiem do właściwych zabiegów ochrony roślin (żeby nie robić oprysków kilka razy). Oczywiście w uprawach amatorskich, gdzie korzystamy z opryskiwaczy ręcznych, plecakowych i mamy kilka drzewek nie ma to aż takiego znaczenia ;) Ale sama dawka (0,5%) mocznika jest całkowicie bezpieczna...
Pozdrawiam serdecznie :wink:
Awatar użytkownika
an_mat
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 5 cze 2005, o 10:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBUSKIE

Mocznik CO(NH2)2

Post »

Witam.Nie znam się na chemii :oops: ,więc PROSZĘ WAS o pomoc i nie naśmiewanie się z mojej niewiedzy.Potrzebuję mocznika CO(NH2)2.W sklepie jest np. mocznik z oznaczeniem 46% azotu (N) całkowitego w formie amidowej-link:
http://www.fotosik.pl/dodaj-zdjecie/kro ... 0b65b9bb4d

Czy jest to właśnie ten mocznik o który pytam.
11krzych

Re: Mocznik CO(NH2)2

Post »

ten
Awatar użytkownika
an_mat
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 5 cze 2005, o 10:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBUSKIE

Re: Mocznik CO(NH2)2

Post »

11krzych dzięki ;:136 zaszybką odpowiedź
http://www.fotosik.pl/u/anmat/zdjecie/1/album/1101851
magdalenca
100p
100p
Posty: 197
Od: 26 paź 2011, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: LUBLIN

Oprysk mocznikiem - jabłonie

Post »

Pryskacie? Czy w tym roku nei za późno? Chciałabym to zrobić w ten weekend lub kolejny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”