Walka z rokitnikiem

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Awatar użytkownika
terka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 5 lis 2006, o 13:21
Lokalizacja: Łódź

Walka z rokitnikiem

Post »

Proszę o pomoc w walce z rokitnikiem!!!
Kilka lat temu posadziłam obok siebie dwa krzewy rokitnika. Teraz mam zamiast trawnika chwastorokitniki!!!
System korzeniowy rozrasta się bardzo szybko wypuszczając na powierzchnię nowe pędy, które zadarniają mi glebę. Próbowałam usunąć je Randupem, ale niewiele to pomogło. Może ktoś zna sposób na tego "szkodnika"?
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Witaj Terka :)
Roundup nie zawsze jest jednakowo skuteczny. Czasem trzeba zwiększyc stężenie roztworu albo opryskiwać kilka razy. Jeśli i to nie daje efektu, to trzeba zastosować inny srodek o podobnym działaniu. Jeśli chodzi o nazwy, to myslę, ze np. Janusz z Pogotowia Ogrodniczego moze jakieś wymienić.
Napisz cos o sobie i swoim ogrodzie, a najlepiej pchwal sie zdjęciami ;)

Pozdrawiam
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Witaj terka.
By zadziałał najlepiej nie rozcieńczać go i malować pędzlem. Wtedy Raundap niszczy wszystko bez wyjątku. :wink:
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

W ten sposób tępiłam powój, ale jednak trochę rozcienczonym Roundupem. jeśli przypadkiem kropla nierozcienczonego spadnie gdzieś obok, na niewielką rosline, to pewnie juz po niej. Wolę nie ryzykować ;)
Awatar użytkownika
alka
200p
200p
Posty: 375
Od: 3 paź 2006, o 23:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Południe Gdańska

Post »

Erazm pisze: By zadziałał najlepiej nie rozcieńczać go i malować pędzlem. Wtedy Raundap niszczy wszystko bez wyjątku. :wink:
Też walczę z rokitnikiem, a właściwie z rokitnikowym zagajnikiem. Jesienią posmarowałam rokitniki Roundup'em ultra /bez rozcieńczania/ jak wiosną odbiją to już brak mi pomysłu. ;:98
Pozdrawiam, Ala
Mój ogród - Alka
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21720
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Wiecznie się uczę!!!!!!!!!!!
Ludzie, ja 3 lata temu wsadziłam sobie rokitnika,którego prowadzę jako kopulaste drzewko,ale juz wiem ,że wiosną
ON MUSI OPUŚCIĆ moje terytorium.!!!!:evil: :evil:
Nie wyobrażam sobie rokitnikowego zagajnika na moim terenie. :shock: :shock: :shock:
Yaro przyjeżdżaj po rokitnika i tawuły japońskie. :wink:
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
alka
200p
200p
Posty: 375
Od: 3 paź 2006, o 23:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Południe Gdańska

Post »

KaRo, z rokitnikiem jest tak jak z sumakiem - gdzie uszkodzisz korzonki, tam wyrośnie nowy krzaczek. Już się bój ;:214
Pozdrawiam, Ala
Mój ogród - Alka
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21720
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Sumaka mam ślicznego DISECTUM,znasz na pewno :cry: :cry: :cry: i mam go wyrzucić ??? :cry: :cry: :cry: Nie,nie nie :cry: :cry: :cry:
On ma miękkie pędy,nie jak rokitnik,tak miękkie,że go potnie kosiarka, więc ZOSTANIE. :P :P
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
alka
200p
200p
Posty: 375
Od: 3 paź 2006, o 23:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Południe Gdańska

Post »

Mam takiego, czy to jest taki jak Twój???? Też traktuję jego odrosty kosiarką. Obrazek,
ale to bajka, w porównaniu z rokitnikiem...
Pozdrawiam, Ala
Mój ogród - Alka
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Masz rację KaRo: u mnie też wyłazi byle gdzie, ale nie stanowi problemu. Nawet słaba kosiarka bez trudu sobie z nim poradzi. A przecież jest taki piekny!
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21720
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Tak Alu.to jest Disectum - jak go wyrzucić mimo,że mam mały ogródeczek? :cry: :cry:
Nie mogę tego zrobić, za nic w świecie ;:167 pękło by mi chyba!
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Miałam zamiar posadzić rokitnika w ogrodzie na miejsce wykopanych aronii. Czytając Wasze opinie na jego temat, to chyba wpadłabym z deszczu pod rynnę.
Dziękuję Dziewczyny za ostrzeżenie. Nie wiedziałam, że jest on taki agresywny. Won z rokitnikiem, a może jest jednak odmiana mniej pazerna? ;:214
Awatar użytkownika
terka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 5 lis 2006, o 13:21
Lokalizacja: Łódź

Post »

Witam serdecznie wszystkich na tym poście!!!
Dzięki za rady, jak postepować z Roundupem, aby był bardziej skuteczny. Jeśli on nie pomoże, to zostanie mi tylko skorzystanie z usług zadomowionych karczowników. :P :P
Iza, miło że zainteresowałaś się moją działką. Trochę o niej "opowiem". Kupiłam 9 lat temu 1700 m.kw.pola buraczanego w bezpośredniej granicy z linią brzegową jeziora. Na wzgórzu. Z tego powodu , za namową sprzedawcy kupiłam te podłe rokitniki, bo szybko rosną. I rzeczywiście rosną baaaaardzo!!! Poza rokitnikami rosną tu różne drzewa, krzewy, rośliny skalne, rozmaite byliny i rośliny jednoroczne też. Włożyłam w nią (działkę) sporo wysiłku, ale ciągle daleko jej do doskonałości. Zaczęłam tworzyć tarasy, by lepiej zagospodarować ziemię na wzgórzu. Zdjęcie wyślę innym razem, gdy nauczę się to robić. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”