Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
Prokton
 Tytuł: Re: Trawnik - jakie nawozy
PostNapisane: 23 wrz 2019, o 21:14 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

więcej niż 1 szt.
Yaramila compleks, najlepszy

Zobacz profil Wyślij e-mail      

vitoldo
PostNapisane: 24 wrz 2019, o 19:58 
500p
500p

1 szt.
Yaramila Complex jest owszem super fajnym zbilansowanym bogatym nawozem, ale jeśli trafi się komuś trawnik częściowo zacieniony, co jest zjawiskiem b. częstym, to aby nie dopuścić do powstawania mchu, nie ominie kwestii żelaza. A Yara ma tylko 0,20% Fe. Więc albo ekstra nawóz (siarczan żelaza lub siarczan żelazawy lub chelat do oprysków) albo Florovit na trawnik z mchem, który ma 4% Fe. Cena obu nawozów zbliżona.

Dominika200
PostNapisane: 27 lis 2019, o 15:17 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Również długo biłam się z myślami jaki nawóz do trawnika stosować i ile razy nawozić. Postanowiłam posłuchać powiedzenia ''co za dużo to nie zdrowo'' i od 2 lat nawożę trawnik 3 razy w roku . Wczesną i późną wiosną stosuję nawóz regenerujący . Na przełomie marzec/kwiecień i czerwiec działa on regenerująco . Jeśli chodzi o jesień , postawiłam na troszkę lepszy nawóz z Barenbruga . Rewelacyjnie nawozi trawnik przed zimą , a do tego zabezpiecza rośliny przed wymarzaniem.

Rafal111
 Tytuł: spalona trawa po nawożeniu
PostNapisane: 14 kwi 2020, o 17:31 
200p
200p

0 szt.
Kolejny rok i coś mi nie wychodzi. Mam polifoskę 6 która ma mało azotu (stosowałem ją latem). Na wiosne trzeba dać więcej azotu więc zmieszałem z nawozem azotowym ( 1/3 azotu i 2/3 polifoski 6) Mając złe doświadczenia siewnik ustawiłem na prawie minimum. Dosłownie kulka nawozu lądowała co jakieś 10-15cm. Po tygodniu znowu mam kółka wypalonej trawy :(
Co robię źle?

vitoldo
 Tytuł: Re: Trawnik - nawożenie, czym ,problemy itp.
PostNapisane: 15 kwi 2020, o 17:01 
500p
500p

1 szt.
W zasadzie to już odpowiedziałeś. Takiej mieszanki nawozu jak widać nie da się zastosować w praktyce aby nie wypalić trawnika.
Ta pojedyncza kulka nawozu azotowego (nie piszesz jakiego) zawiera jak widać za dużą dawkę dla pojedynczego korzenia trawy. Tam gdzie pada kulka - wypala. Trzeba albo stosować nawóz o mniejszej zawartości azotu w kilku dawkach albo mniejsze "kulki" nawozu :wink: Trzeba sobie uświadomić czym jest trawnik. Pojedyncze rośliny składające się na trawnik są mikroskopijne i tolerują równie mikroskopijne dawki nawozu. Dlatego do trawników są dedykowane nawozy.
Ja jako starter np. stosuję mocznik. To jest drobnokrystaliczny nawóz łatwo rozpuszczalny w wodzie a więc szybko przyswajalny. Ponieważ kryształki są drobne, więc zakładając, że wysiew będzie równomierny, nie ma nadmiernej koncentracji takiego nawozu w jednym miejscu czyli nie ma wypalania trawy. Oczywiście w teorii. Takim drobnokrystalicznym też można "sypnąć" w jedno miejsce i jest "pozamiatane".
Dwa razy udało mi się miejscowo wypalić trawnik i teraz zawsze stosuję dzielenie dawek na 2 mniejsze. Szansa wypalenia spada w zasadzie do zera.

radekcezar
 Tytuł: Jaki nawóz na trawnik.
PostNapisane: 24 maja 2020, o 09:20 
100p
100p

0 szt.
Witam
Jaki będzie najlepszy nawóz na trawnik na piaszczystej ziemi. Głównie chodzi by trawę trochę wzmocnić. Powierzchnia trawnika ok 4000 m2, więc nie ma mowy o kupnie jakiegoś specjalnego nawozu pod trawę, bo ceny z kosmosu, raczej jakiś rolniczy. Żeby ten trawnik wyglądał jak Pan Bóg przykazał., to działka musiała by leżeć w bezpośrednim sąsiedztwie jakieś rzeki i pompować niewyobrażalne ilości wody. Teraz mamy deszczową pogodę, to by coś sypną.
Z info. z góry dzięki

Pozdrawiam
Radek

toolpusher
 Tytuł: Re: Jaki nawóz na trawnik.
PostNapisane: 24 maja 2020, o 10:35 
200p
200p

1 szt.
Jaki limit ceny za worek 25kg?
Florovit za drogi?
To może "nawóz do trawników Ogród 2001" Siarkopolu Tarnobrzeg. 53zł za worek 25kg.

radekcezar
 Tytuł: Re: Jaki nawóz na trawnik.
PostNapisane: 24 maja 2020, o 12:01 
100p
100p

0 szt.
Ten drugi cenowo w miarę i tak tam piszą że na sezon łącznie ok 1 kg na 10 m , co by mi dało 400 kg = 960 zł :? Można kupić np Polifoskę 5 1400 zł tona ;:215 I to jeszcze w bigbagu

Mirek1975
 Tytuł: Nawozy do trawy długodziałające
PostNapisane: 25 maja 2020, o 11:50 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

0 szt.
Witam
chciałem zasięgnąć opinii bardziej doświadczonych.
Czy nawozy długo działające są dobrym rozwiązaniem.
chciałem zastosować Barenbrug Barfertile Premium Start.
Jednak czytałem że te nawozy są wyciągane przez kosiarkę i lepsze są szybkorozpuozczalne.
Jakie są Wasze doświadczenia z takimi produktami.

toolpusher
PostNapisane: 26 maja 2020, o 07:12 
200p
200p

1 szt.
Drogi ten nawóz. Dlaczego wybrałeś właśnie ten?

vitoldo
PostNapisane: 26 maja 2020, o 07:26 
500p
500p

1 szt.
Nawozy wolno rozpuszczalne to wg mnie nieporozumienie. Absolutnym szczytem jest nawóz renomowanego producenta, mający w nazwie "180 dni". Policzmy: od maja do połowy lipca, czyli najwyżej 90 dni. Potem należy dawać już nawozy jesienne, o innym składzie. Taki nawóz jest dla leniuchów :) czyli "sypię i zapominam". A efekt? Wtedy gdy trawa potrzebuje więcej "pokarmu" to dostaje go za mało. A potem gdy potrzebuje inny pokarm lub w ogóle, to dostaje nadal nawóz o letnim składzie.
Zresztą to o czym piszesz Mirek1975, czyli wciąganie części granulek nawozu przez kosiarkę, jest faktem. Najlepiej podać nawóc zaraz po koszeniu, przez tydzień podczas podlewania spora część zdąży się rozpuścić.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 130 ]  Idź do strony nr...        1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 69 gości