Kurzy nawóz

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Awatar użytkownika
Marek-BB
500p
500p
Posty: 783
Od: 23 mar 2010, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Kurzy nawóz

Post »

Chciałem spytać czy teraz jak tylko znikną jakiekolwiek przejawy mrozów (W sensie takim że środek kompostownika jest u mnie jescze przemrożoną bryłą) to czy zasypanie i wymieszanie kompostu z suszonym nawozem kurzym będzie dobrym pomysłem na nawożenie ziemi pod uprawę tegoroczną? Dajmy na to końcem marca jak wszystko by się tam ładnie sfermetowało użył bym takiego kompostu początkiem kwietnia i zaczoł siew/sadzenie. Mam posiany szpinak i sałaty na rozsadę jako przedplon dyniowatych, fasolki szparagowej, marchewki i pomidorów koktailowych. Z reguły używam takiego nawozu jako gnojówki do podlewania, raz kiedyś obsypałem kompost i było ok, ale robiłem to jesienią by mieć na wiosnę gotowe. Teraz chciałbym to w jednym roku ogarnąć, na dniach - Można?
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Kurzy nawóz

Post »

Marek-BB czy ten kurzy nawóz 'leżakował' czy jest świeży?
Awatar użytkownika
Marek-BB
500p
500p
Posty: 783
Od: 23 mar 2010, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Kurzy nawóz

Post »

Pisząc kurzy suszony nawóz miałem na myśli sklepowy, tak więc nie wiem, ale chyba tak skoro jest suszony to chyba do świeżego nie należy :) :)
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Kurzy nawóz

Post »

no nie wiem http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=294
Ja chyba inaczej bym zrobiła, zależy ile masz tego nawozu, zrobiłabym nawożenie rzędowe przykryte kompostem http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=42&t=51630 ale może tam zapytaj, forumowicz pewnie coś mądrego poradzi
w każdym razie granulowany, jeśli już, też powinien trochę odleżeć przy nawożeniu rzędowym przed nasadzeniem
Awatar użytkownika
Marek-BB
500p
500p
Posty: 783
Od: 23 mar 2010, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Kurzy nawóz

Post »

Zaraz poczytam, dzięki. A nie mam go w ogóle. Dopiero będę kupował więc ilość może być każda - byle wskazana.
Granulowanego nie brałem pod uwagę, bo ponoć sporo chemii. Chodzi mi o zwykły suszony kurzy nawóz.
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Kurzy nawóz

Post »

Pamiętam, że forumowicz chyba takiego właśnie używa, najlepiej zapytaj ile wcześniej trzeba zakopać
jata
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 24 sie 2010, o 21:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice częstochowy

Re: Kurzy nawóz

Post »

A jak mam taki przekompostowanyobornik kurzy - 2-3 letni ( leżał na pryzmie), to też muszę robic z niego śmierdzącą gnojówkę i podlewać rozcieńczonym?? Teraz to on wygląda jak ziemia i tak pachnie.
Pozdrawiam
francikrecz
500p
500p
Posty: 647
Od: 9 lut 2012, o 11:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lasy nad Baryczą

Re: Kurzy nawóz

Post »

Witam. Dojrzały kompost ma wygląd ziemi i jej zapach. Został prawidłowo przekompostowany materiał organiczny , czyli można go stosować bez dodatkowego przetwarzania. Pozdr, Francik.
Francik
X-4-1
---
Posty: 147
Od: 15 sie 2009, o 12:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kurzy nawóz

Post »

Ja zalewam kupy kurze i gołębie (plus pokrzywy) wodą i po przefermentowaniu podlewam wszystko ale bez rozcieńczania. Ze względu na zapach podlewam tylko przed deszczem, więc rozcieńcza się samo. Do tej pory nie zniszczyłem w ten sposób ańi jednej rośliny
Awatar użytkownika
Kropek
200p
200p
Posty: 250
Od: 12 lip 2012, o 20:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Nawóz kurzy granulowany

Post »

Witam serdecznie...

Chciałbym dopytać się co do stosowania tego nawozu.

Na opakowaniu napisane jest "stosować krótko przed siewem bądź sadzeniem". Czyli kiedy - miesiąc , dzień ?

Mam przygotowaną rozsadę i nie chciałbym spalić moich warzyw (wydaje mi się , że działa to na zasadzie długo uwalniającego się nawozu ale wolę się podpytać , gdyż z tego co czytam na forum, świeżym można łatwo spalić rośliny)

Z góry dziękuje za odpowiedź.
Winogrodek
200p
200p
Posty: 388
Od: 14 gru 2010, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południowe Mazowsze

Re: Nawóz kurzy granulowany

Post »

7kg na 10 m2 to raczej za dużo.
Na moim kurzaku granulowanym jest przepis 1-2 kg na 10 m2 dla ziemi normalnej a na ubogiej 2 -3 kg na 10 m2.

Ja sypałem pojemnik po dużym jogurcie ( cos koło 100 g ) na 1 m2
likamati
50p
50p
Posty: 78
Od: 10 kwie 2008, o 11:32

Re: Kurzy nawóz

Post »

A co sądzicie o takim nawozie kurzym
http://www.green-land.pl/produkt-biobes ... y-579.html
Tak sobie myślę ze pewnie od wiejskich kur to on nie pochodzi, a w związku z tym może być nafaszerowany różnoraką chemią.....
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kurzy nawóz

Post »

W nawozie najważniejszy jest skład. Zamiast tego w opisie jest sterta banałów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”