Nawóz z akwarium

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
daraxus
200p
200p
Posty: 285
Od: 3 lis 2017, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Nawóz z akwarium

Post »

Cześć, mam pytanie czy taki nawóz przeznaczony do roślin akwariowych można użyć jako nawóz do roślin doniczkowych? Konkretnie palm? Są to jakieś makroelementy takie jak wodna forma azotu, fosforu i potasu.
Dawkowanie to 1ml na 10l wody tygodniowo. Czy w takim razie jeśli taki nawóz się nadaje, to po prostu zrobić roztwór 1ml na litr i takim czymś podlewać?
Pytam bo akwarium nie mam od jakiegoś czasu a ten środek stoi na półce nieużywany.

Obrazek
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Nawóz z akwarium

Post »

Ja bym użył, po co ma się zmarnować? :wink: Tylko nie wiem w jakim rozcieńczeniu, wydaje mi się, że ten 1 ml na 10 l to bardzo mało, ale pewnie dlatego, aby glony zbyt intensywnie się nie rozwijały.
Awatar użytkownika
daraxus
200p
200p
Posty: 285
Od: 3 lis 2017, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nawóz z akwarium

Post »

No też tak myślę że to mało będzie, bo jednak w akwarium jest woda i część nawozu zostaje przefiltrowana a w doniczce leje się bezpośrednio pod roślinę. Spróbuję z tym 1ml na litr, ale to wiosną oczywiście.
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Nawóz z akwarium

Post »

Jeśli do gruntu, to stężenie może być większe, bo tam gleba przesiąka i cześć nawozu też "znika", gorzej z doniczkowymi, bo przy dużym stężeniu można łatwo spalić roślinę nawozem. :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”