Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4  
Autor Wiadomość
danutka66
 Tytuł: "Starane"
PostNapisane: 15 sie 2006, o 12:40 
500p
500p

0 szt.
Chcę zastosować Starane na trawniku,ale mam psa i koty.W instrukcji jest okres karencji dla zwirząt 7 dni-nie wiem czy to dot.np.krówek czy domowych zwierzaków tez.O ile z psem ew.sobie poradze/smycz/ to koty nie są domowymi i chodzą wszędzie,wiec mogą preparat zlizywac z łapek...poradźcie...

eMZet
 Tytuł:
PostNapisane: 15 sie 2006, o 19:18 
1000p
1000p

więcej niż 1 szt.
Nie wiele można tu poradzić. Producent tego herbicydu, przeznaczonego do zwalczania chwastów dwuliściennych w pszenicy, podaje ogólnie, że karencja dotyczy zwierząt domowych, szczególnie krów mlecznych. Jestem przekonany, ze pieskowi i kotom nic by się nie stało, ale kto to wie? ;:88

kamilneo
 Tytuł: Starane
PostNapisane: 4 wrz 2006, o 12:50 
100p
100p
Ja niedawno używałem Mniszka 540 SL na moim trawniku. Mam dwa psy i miały cały czas pełny dostęp do murawy. Nic im się nie stało. Można też opryskiwać trawnik fragmentami, by obniżyć ryzyko zachorowania zwierząt.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

SATI
 Tytuł:
PostNapisane: 5 wrz 2006, o 07:18 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

1 szt.
Nic im nie bedzie też mam koty i psa chodzą po trawie.Zamykałam tylko je na czas oprysku i godzinę po oprysku już biegały po trawie

danutka66
 Tytuł:
PostNapisane: 5 wrz 2006, o 13:15 
500p
500p

0 szt.
Dzięki za info :D

pogotowie ogrodnicze
 Tytuł:
PostNapisane: 24 paź 2006, o 14:20 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1 szt.
okres karencji dotyczy spożycia
a okres prewencji to czas do zatrucia

Morela
 Tytuł: Starane a iglaki i żywotniki
PostNapisane: 15 sie 2007, o 19:55 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Witam wszystkich
Mam świeżo założony ogród wokoło domu mam sporo młodych roślinek, różnego rodzaju tujki, bylinki i takie tam różne.
Mam pytanie odnośnie starane - nie wiem jak on działa na te właśnie tujki, trzmieliny itd ponieważ moim strasznym utrapieniem jest powój którego szczepki nawieziono mi wraz z ziemią jest tego masa na razie tylko chodzę i wyrywam lecz to cholerstwo jak wiadomo odrasta. Ogród jest dosyć duży i odchwaszczenie zajmuje mi każdą wolną chwilę jaką mam, więc jeżeli ktoś mógłby mi odpowiedzieć będę wdzieczna.
Pozdrawiam z Chełma koło Lublina

Lady-r
 Tytuł:
PostNapisane: 15 sie 2007, o 22:49 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1 szt.
Witaj Morelo niestety Starane nie możesz stosować w pobliżu iglaków bo je spalisz natomiast bezpiecznie możesz opryskać trawnik.Jeśli chodzi o zwalczanie powoju to jest to bardzo uciążliwy chwast trudno go wykopać bo bardzo głęboko się korzeni ,przerywa się i szybko odbija ,niestety i sieje się.Mam tego pół ogródka i walka z tym chwastem jest powodem przerabiania ogródka tzn.wykopuję to co dobre i powój pryskam Roundapem.Zdarza się ,że muszę i ze 3 razy opryskać żeby skutecznie zwalczyć bo odbija.Przy iglakach oberwij długie pędy i jak odbije posmaruj pędzelkiem Roundapem innego sposobu nie ma :cry:

grigori24
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lis 2007, o 19:44 
---

1 szt.
Starane 250 EC stosować na trawnik a w pobliżu roślin posmarować pędzlem jak pisała Lady-r. Ja tylko używam starane i są efekty

cappuccino
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lis 2007, o 19:19 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

0 szt.
Efekty jak najbardziej jeśli ktoś ma więcej rozsądku niż ja. Ja zrobiłam śmiertelną dawkę i zabiłam chwasty i część trawnika. Nie matwię się wprawdzie zbytnio bo trawę sobie dosieję i będzie OK mam nadzieję.

gubic
 Tytuł: Działanie niepożądane starane ??
PostNapisane: 20 maja 2008, o 18:57 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Witam.
Tydzień temu oprsyskałem trawnik w/w środkiem.Zastosowałem proporcje itd.Niestety,trawnik zaczyna nabierać barwy blado-żółtej i jasno-brązowej.Zaczynam się martwić,gdyż z dnia na dzień wygląda coraz gorzej,a działanie na chwasty...raczej słabo... Trawnik założyłem latem zeszłego roku,nie stosowałem jeszcze żadnych środków,ani nawozów.Gleba jest kwaśna,bardzo podmokła,nie wymagająca wręcz podlewania,trawnik prawie cały czas jest wilgotny. Proszę o ratunek,muszę ratować chlubę mojej działki :)
Jaki nawóz zastosować,co robić? Dziękuję za porady

hanka55
 Tytuł:
PostNapisane: 20 maja 2008, o 20:49 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Możliwości są dwie :
- trawa została spalona nadmiarem preparatu
- trawa gnije z powodu nadmiaru wody przy korzeniach

W obu aspektach herbicyd długo utrzymuje się w pobliżu korzeni i jeśli są one młodziutkie, to też wrażliwe na zasolenia/ popatrzenia/ utopienia.
Własnie dlatego, tak wiele piszemy tu, o oszczędnym stosowaniu preparatów chemicznych.
Chwasty giną same, gdy kosimy trawniki.
Niewielką ilość rozłogowych, można zwykle wyciąć ręcznie. :?
Nie polecałabym stosowania żadnych nawozów teraz, aż do czasu gdy się wypogodzi, słońce podsuszy glebę i wyjaśni się sprawa uszkodzenia roślin.

gubic
 Tytuł:
PostNapisane: 20 maja 2008, o 21:10 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
- trawa gnije z powodu nadmiaru wody przy korzeniach

raczej odpada gdyż tam gdzie nie pryskałem trawa jest piękna...
Ze środkiem raczej nie przesadzałem,opakowanie rozprowadziłem na ok.250m.Po ostatnim koszeniu(4 dni po opryskaniu) trawę zwałowałem lekkim wałem,ale zauwałem,że końcówki trawy były poszarpane,jakbym kosił mokrą i po kilku dniach jak te strzępy uschły wyglądało jakby siano rosło miejscami ... dziwne.Czy jest szansa,że to po prostu przerośnie i będzie ok? Jakie nawozy polecacie na mokre,kwaśne,ale żyzne gleby?

Nalewka
 Tytuł:
PostNapisane: 20 maja 2008, o 23:01 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1 szt.
Nawozy na żyzne gleby - żadne :)

Na kwaśne i mokre - piaskowanie i posypanie dolomitem. Poczytaj wątki o trawnikach na forum, wszystko dokładnie tam wyjaśniono (wpisz w wyszukiwarkę hasło "trawnik".

norbert
 Tytuł:
PostNapisane: 5 maja 2009, o 01:19 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

1 szt.
Mimo wszystko na czas oprysku i 24h po oprysku psa bym na trawnik nie wpuszczał

milax1
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lip 2009, o 15:12 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Niektóre środki odchwaszczające mają niemiłosiernie długi okres karencji. Zastosowany przeze mnie ostatnio odchwaszczacz firmy Bros (nazwa nie do zapamiętania:()
wymaga 21 dni.
I teraz jeśli chodzi o nasze domowe zwierzaki, a nie o krowy, które głównie ma zapewne na myśli producent, to radziłabym mimo wszystko zachować dużą ostrożność.
Mój pies to osobna sprawa, jest w łaty i wydaje mu się, że jest krową. Żywi się trawą codziennie i można go spokojnie nazwać trawożercą. Nie wiem jak koty, ale niemal każdy pies w wypadku niedyspozycji żołądkowej kuruje sie trawą. Wystarczy moment i możemy mieć problem.
Ja z góry więc wiedziałam, że czeka nas z psem 21 dni męki. Wyprowadzam go od prawie dwóch tygodni jedynie na spacery poza ogródek. I niestety mimo całej ostrożności nie upilnowałam stwora – chwila nieuwagi i między drzwiami a furtką i udało mu się pożreć parę źdźbeł. Miało to miejsce tydzień po oprysku. Pies miał poważne problemy- cała dobę ciężko chorował, skończyło się leczeniem weterynaryjnym.
Moja sąsiadka wypuściła sukę następnego dnia po oprysku i sama wiozłam jej biedne, ledwo żywe zwierzę do weterynarza. Darowałam sobie "a nie mówiłam". Musiała tylko posprzątać mój samochód.
Pierwszy raz zastosowałam heribicyd - to z jednej strony duża wygoda, ale z drugiej warto się zastanowić nad odpowiedzialnością, jaką musimy wziąć na siebie na ładnych parę dni. Jak sobie patrzę pracując na ogródku na mojego futrzaka przyklejonego do szyby, całego nieszczęśliwego, który nie rozumie, za co go zamknęli w domu, a sami świetnie się bawią, to nie jestem pewna czy jeszcze sięgnę po ten rodzaj chemii. Gdyby w domu były dzieci, to pewnie przy ciągłym "ruchu wahadłowym" nie było by szansy na utrzymanie psa w domu.
Stosuję również opryski przeciw szkodnikom i grzybom, ale używa się ich jedynie miejscowo, a trawę wkoło pryskanych roślin wycinam wtedy tak krótko, że nie stanowi pokusy dla zwierzaka. Zresztą karencja w wypadku tych środków jest znacznie krótsza - max. 14 dni
O nieszkodliwości takich środków dla zwierząt domowych piszą ludzie nie znający się na zwierzętach. Pytajcie weterynarzy lub po prostu czytajcie uważnie ulotki i przełóżcie
to, co w nich piszą na zachowania Waszych zwierząt. Bo skąd hodujący rybki inż. chemik ma wiedzieć, że psom trawa służy nie tylko do obsikiwania?:)

pomolog
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lip 2009, o 17:42 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
...swoją drogą jestem zaskoczony, że taki środek jest w ogóle dopuszczony do użytku na uprawach amatorskich. I szczerze Wam powiem (przepraszam, że będzie okrutnie) - czekam na jakąś tragedię - w przeciwnym razie chyba nic w tej kwestii się nie zmieni.
Pozdrawiam serdecznie :wink:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 57 ]  Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4  

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości