Dezynfekcja gleby

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2295
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Odkażanie podłoża

Post »

Gdzie można kupić tymol ?
Moje wątki
Festina Lente
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Odkażanie podłoża

Post »

Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Odkażanie podłoża

Post »

Chciałabym kupić jakiś środek do odkażenia ziemi na działce, szczególnie zależy mi na miejscach, gdzie będą rosły pomidory i ogórki. Jaki środek byście mi polecili?

Pozdrawiam
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odkażanie podłoża

Post »

A od czego będziesz odkażać ziemię ?
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Odkażanie podłoża

Post »

Boję się, że po ubiegłoroczej ZZ zostały jakieś grzyby w ziemi i zniszczą mi pomidoraski ;:oj

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
malwinusia202
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 15 lip 2015, o 15:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Brodnica

odkażanie ziemi w ogródku i pod wysiew

Post »

Witam. Potrzebuję pomocy. Moje wszystkie kwiaty, głównie cebule zostają zjadane przez jakieś pełzające robaczki raz mniejsze raz większe. straciłam już 90 % moich cebulek. mąż psikał mi wszystko BI58, zobaczę efekty. Nie mogę poradzić sobie również z siewkami w korytkach. Chciałabym odkazić ziemię zarówno w ogródku jak i pod inne roślinki doniczkowe i siewki.
Ma ktoś sprawdzony sposób? BŁAGAM O POMOC, JESTEM POCZĄTKUJĄCA, KOCHAM OGRÓD ALE CAŁE SEERCE CO WKŁADAM TO TRACĘ. pozdrawiam ;:145 ;:145 ;:145
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: odkażanie ziemi w ogródku i pod wysiew

Post »

Bi 58 jest środkiem fosforoorganicznym przeznaczonym do stosowania w wyższych temperaturach.W niższych temperaturach dobrze działają pyretroidy,np.Karate Zeon,Decis. Mało wrażliwe na temperaturę są neonikotynoidy np. Kohinor. Nawet jeżeli sprzedawca coś poleci,należy to sprawdzić.
Jakie problemy z siewkami?
Awatar użytkownika
malwinusia202
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 15 lip 2015, o 15:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Brodnica

Re: odkażanie ziemi w ogródku i pod wysiew

Post »

siewki rosną do pewnego momentu, potem się kładą. Ich nóżka robi się bardzo giętka, po czym obumiera. Do tego są strasznie długie łodyżki a niektóre wcale nie wzejdą.

co do tych środków co zostały polecone to na odkażenie gleby w ogródku czy na oprysk przeciwko tym zjadającym mi cebulki robakom? dziękuję za odpowiedz, pozdrawiam
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: odkażanie ziemi w ogródku i pod wysiew

Post »

Te środki są na robactwo.Do odkażania gleby jest Previcur Energy.Jeżeli siewki giną ,to jest tzw.zgorzel. Moze być spowodowana patogenami glebowymi,zbyt niską temperaturą lub przelaniem siewek.Poczytaj wątki http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=42&t=83620 , http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=42&t=92688
Ina46
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 24 paź 2016, o 11:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Dezynfekcja przechowalni środkiem Huwa-San

Post »

Witam. Mam pytanie odnoście dezynfekcji przechowalni na jabłka, jak technicznie tego dokonać przy użyciu Huwa San TR 50?
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: dezynfekcja przechowalni na jabłka

Post »

Na stronie tego produktu jest:
Efektywność odkażania uzależniona jest od wielu czynników, w tym temperatury, obecności lub braku resztek gleby w pomieszczeniu, na maszynach lub narzędziach, występowania bakteriozy lub innych chorób na bulwach w trakcie poprzedzającego przechowywania, rodzaju posadzki (gładka lub chropowata), a także obecności lub braku składowiska odpadów, w tym roślinnych i resztek gleby w pobliżu odkażanych pomieszczeń.
Pierwszą czynnością poprzedzającą zastosowanie środka winno być usunięcie z pomieszczenia resztek gleby i ewentualnych bulw, a następnie zmycie wodą posadzki i ścian do wysokości około 2 metrów. W przypadku skrzyniopalet należy zmyć z nich resztki gleby i bulw. W zależności od stopnia nasilenia choroby na bulwach w poprzednim cyklu ich przechowywania Huwa-San TR50 należy zastosować w stężeniu od 1 do 3%. (od 1 do 3 litrów środka na 100 litrów wody).
Choćby ten fakt, to świadczy o nie pełnej skuteczności działania tego preparatu, gdy nie spełnimy tych warunków. I cena za wodę utlenioną plus nieco azotanu srebra (0,05%), mnie to nie przekonuje.
Awatar użytkownika
ERNRUD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2522
Od: 4 lip 2010, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radomsko/Kraków

Re: dezynfekcja przechowalni na jabłka

Post »

Dobry temat. Huwa-San jest dość popularnym środkiem i warto o nim tu wspomnieć. Oparty na nadtlenku wodoru i jonach srebra preparat jest dobry do odkażania przechowalni, ale też do dezynfekcji ran i można stosować go w chirurgii drzew. Przydatny też do czyszczenia narzędzi w terenie. Etykieta nie odpowiada na pytanie jak przeprowadzić dezynfekcję przechowalni?
Pozdrawiam. Ernest
? Ex historia arbor cognoscitur ?
Linki: Sztuka cięcia drzew Chirurgia drzew
Iga55
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 24 lut 2017, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: rany po cięciu drzew owocowych

Post »

Na mszyce najlepszy jest środek który mi ostatnio polecono w sklepie to Huwa San Polecam taki środek trochę ekologiczny (bez pozostałości i bez karencji) z
jonami srebra które działają odkażająco na glebę i rośliny.





Najlepszym środkiem na gojenie ran jest Huwa San. Poprzez najlepsze działania biobójcze powoduje szybkie gojenie ran.



Powinnam to usunąć,ale ... zostawiam bo to odpowiedzi na posty tej spamującej użytkowniczki są b. ważne./K
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”