Dezynfekcja gleby

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Dezynfekcja gleby

Post »

Musisz dosyć szybko wymieszać, bo po półgodzinie już zaczyna wydzielać się gaz, oczywiście toksyczny i wyczuwalny. Także zachować ostrożność, żeby nie mieć bezpośrednio z tym środkiem styczności, po zabiegu powinno przykryć ziemię folią, żeby gaz się nie ulatniał do atmosfery. gleba także musi być bardzo wilgotna, bo basamid rozkłada się pod wpływem wilgoci.
Awatar użytkownika
Bialy Bzzz
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 12 maja 2015, o 14:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Dezynfekcja gleby

Post »

Dziękuję. Tak zrobię.

Mam nadzieję, że ten gaz jest lżejszy od powietrza, bo jak nie to mi spłynie na parter i lokatorów wytruje, a mnie w piwnicy [oba poniżej ogrodu]. Bo już taki numer miałam gdy w ogródku popsikałam się środkiem na kleszcze. Smrodzio dorwał mnie na schodach do piwnicy i z deczka przydusił :twisted:

Postanowiłam, że wyciągnę tą ziemię i usypię na folię, zmieszam środek z ziemią, podleję i przykryję folią na miesiąc. Potem folie zamienię na agro, żeby się wietrzyło ale koty nie dostały. Na jesień rozsypię wg potrzeb. Dobrze kombinuję?
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Dezynfekcja gleby

Post »

Wygodniej, to już mieć wilgotną ziemię obok przed zabiegiem, na folię nałożyć z 10 cm ziemi, posypać środkiem i grabiami pomieszać i powtórzyć z następną warstwą. Skuteczniej, żeby go było najwięcej na dole, bo gaz idzie ku górze i nawet jeśli go nie będzie w górnej warstwie, to i tak odkaży się ziemia. Da bezpieczeństwa lepiej, żeby nie oddychać, jeśli wyraźnie czuć ten gaz. Dlatego warto dokładnie przykryć i uszczelnić po bokach folię. Po około 5 dniach, gdy temperatura będzie powyżej 15°C powinien w większości sam się ulotnić.
Awatar użytkownika
Bialy Bzzz
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 12 maja 2015, o 14:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Dezynfekcja gleby

Post »

Wielkie dzięki Ekopom, tak właśnie zrobię. W przyszłym tygodniu się zabieram za to :)
Pozdrawiam :wit
seebbek
100p
100p
Posty: 135
Od: 26 wrz 2020, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dezynfekcja gleby

Post »

Gdzie można dostać Basamid w mniejszych ilościach poniżej 5kg?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”