Walka z pokrzywami

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4184
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Post »

Dj Haker pisze:Najlepie, gdyby zniszczone zostały tylko pokrzywy
Więc Reglone, Gramoxone, Roundup - odpada.
maryann pisze:Herbicydy (...) selektywności
Co jeszcze kombinować? Chyba że ktoś zna herbicyd dosłownie 'tylko' na pokrzywy.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
zbyszR
50p
50p
Posty: 91
Od: 30 sie 2007, o 10:00
Lokalizacja: katowice

Post »

a może jeżeli to zboże, a zboża to nic innego tylko rośliny uprawne z rodziny traw, to po prostu Starane 250 EC - pokrzywy wrażliwe na działanie preparatu, lub pomieszać starane z Granstarem (0,3-0,4 l/ha + 15 g/ha) lub Starane Super 101 sobie

Pozdrawiam Zbyszek
Awatar użytkownika
zelwi
500p
500p
Posty: 705
Od: 27 cze 2007, o 09:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Luboń k. Poznania

Post »

Roundup w ogóle nie działa na pokrzywy - przekonałem się o tym wielokrotnie testując różne stężenia środka :( Jedyny efekt to plamy na liściach.

Jak można zwalczyć pokrzywy, skoro za każdym razem jak je wykopuję one znowu odrastają w tym samym miejscu, tyle że w większej ilości? Czy pokrzywa wytwarza organy przetrwalnikowe pod ziemią, tak jak skrzyp i jeżeli po wyrwaniu w ziemi zostanie trochę korzeni, to ona z nich odrasta?
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

U mnie pokrzywy "wzięło", kiedy pryskaliśmy Roundupem w większym stężeniu. Ważne jest jednak wybrać odpowiednią porę roku - u nas robiliśmy oprysk wiosną, kiedy młode rośliny miały po 10 cm wysokości. Zdechło wszystko i po drugim oprysku (jakiś miesiąc później) już nie odrosły.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4184
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Post »

Wypróbujcie Fernando.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Saraaa

Walka z pokrzywami

Post »

Temat, który spędza mi sen z powiek - pokrzywy. Mam ich w ogrodzie zdecydowanie za wiele. W jednej z części działki daję im wolną ręke, ale ostatnio opanowały miejsce wokół skalniaka. na razie przekopałam kawałek terenu, ale czuje, że to walka z wiatrakami :evil: Całe podłoże jest poplątane ich korzeniami. Juz okrągły tydzień wzruszam ziemie i ciągle wyciągam nowe korzenie.
Jak je zwalczyć?
Proszę o pomoc :oops:
Saraaa

Post »

Kochani, czekam na wasze propozycje odnośnie zwalczania pokrzyw. Jutro zabieram się do przekopania dalszego terenu. Wpadł mi do głowy pomysł, aby po przekopaniu przykryć cały teren folią, aby korzenie pokrzyw zgniły. Co o tym myslicie :?:
cx

Post »

Witam.
Folia taka musiałaby leżeć ze dwa sezony,być czarna i szczelna,bez dziur.Mechaniczna walka z pokrzywami poprzez wyrywanie ich kłączy to...po pierwsze ciężka robota,po drugie trza by to robić wielokrotnie(bo zawsze coś się urwie i wytworzy nową roślinę),po trzecie jest mocno inwazyjna-niszczysz wszystko co rośnie pośród tych pokrzyw.Mechanicznie można je zwalczyć, systematycznie je kosząc-normalnie jak trawnik~raz na tydzień,dwa-czasem starczy jeden sezon,czasem dwa.Tam gdzie to nie możliwe pozostaje glifosat(roundup lub zamiennik).Teraz walkę chemiczną możesz zacząć wczesną wiosną,gdy nowe rosliny osiągną 5-10cm.Gdy wyrosną nowe(czas trudno określić) i dojdą do podobnej wysokości zabieg powtarzamy.To co znowu wyrośnie można ściąć~wrzesień,październik i odrośnięte rośliny opryskać w listopadzie,grudniu powinno to sprawę zakończyć.Stężenie glifosatu(360 SL)~30ml/litr(to bardzo duże stężenie i nie ma potrzeby więcej dodawać),do roztworu dodać można kilka kropel płynu do mycia naczyń-poprawia wchłanianie herbicydu.
Wybór należy do Ciebie,Krzyś.
Saraaa

Post »

Rezczywiście wyrywanie ich kłączy to super ciężka robota jak dla mnie.. i jak wpomniałam co rusz to nowe korzenie znajduje.
Pokrzywy kosiłam nawet częściej niż trawnik, bo w mgnieniu oka go przerastały :roll: Nad chemią się muszę zastanowić.
Dziękuje za pomoc :wink:
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2101
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post »

Teraz po pokrzywach ani śladu , ale przyjdzie wiosna i problem wróci . Dobry ekologiczny środek to indyki , tylko problem w tym że nie działają selektywnie . Rok chowu indorówi i kilka lat spokoju z pokrzywami . Inna sprawa komu teraz by sie chciało coś hodować .

Kozula
zocek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 16 lis 2008, o 23:16
Lokalizacja: woj. lubelskie

Post »

I jak tu komus dogodzić :wink: . Ja w swoim ogrodzie mam ciężką, gliniastą ziemię i tylko mogę pomarzyć o pokrzywach, które po pierwsze są wskażnikem urodzajnej , bogatej w azot gleby (a o to nam przecież chodzi :lol: ) a po drugie stwarzają dogodne warunki do rozwoju gasiennic motyli.
Pozdrawiam.
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Co Ci z urodzajnej ziemi pod pokrzywami?
Saraaa

Post »

Jakoś tą urodzajną ziemią nie mogę się cieszyć, bo pokrzywy dorastają mi do kolan... :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”