Nasiona, cebule - zaprawianie i terminy siewu i sadzenia

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Ogrodnik04
200p
200p
Posty: 423
Od: 13 mar 2009, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska - Kraków

Re: Nasiona, cebule - zaprawianie i terminy sadzenia

Post »

Prewicur jest w postaci zawiesiny, tak? Więc można nim opryskiwać już rosnące siewki? I właśnie szukam czegoś co jest w postaci proszku, żeby zaprawić nasiona jeszcze przed wysiewem .
Możecie mi jeszcze powiedzieć, czy Topsin też działa na zgorzel powschodową? ;:24
Pozdrowienia
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7496
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Nasiona, cebule - zaprawianie i terminy sadzenia

Post »

Znalazłam w karcie informacyjnej topsinu, że można zaprawiać nasiona cebuli pko zgorzeli siewek, więc pewnie nasiona innych warzyw także. Można też odkazić podłoże roztworem nie zaprawiając nasion- chyba na jedno wyjdzie.
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
felo
100p
100p
Posty: 100
Od: 1 gru 2005, o 08:51
Lokalizacja: woj.podkarpackie

Re: Nasiona, cebule - zaprawianie i terminy sadzenia

Post »

Czy ktoś z Państwa zaprawiał już nasiona preparatem biosept?Jakich należy używać steżeń preparatu?
___________
grzesiek.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7496
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Nasiona, cebule - zaprawianie i terminy sadzenia

Post »

Felo, w etykiecie bioseptu nie ma informacji o zaprawianiu nasion za to grevitem można a podobno to jest to samo. I Biosept i Grevit to ekstrakt z grejpruta.
Niestety, mam tylko część etykiety Grevitu wydrukowane ( do 6-stej strony) i nie podam Ci stężenia, bo to jest prawdopodobnie na ostatnich stronach a tych akurat nie mam. Ulotkę z opakowania mam na działce.
Pozdrawiam! Gienia.
irek76
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 15 lut 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard okolice

Czym zaprawiać nasiona po wycofaniu tiuramu.

Post »

Jak wiadomo konsekwencją wycofania tiuramu jest zniknięcie z rynku zaprawy nasiennej T znanej większości działkowców i wszystkim ogrodnikom.
Czy macie jakieś metody zaprawiania nasion,przede wszystkim przeciw zgorzeli siewek przedwschodowych,bo później to wiadomo Prewicur,Topsin etc.
Czy stosował ktoś Funaben plus,wg etykiety działa na zgorzel siewek,ale zbóż głównie pszenica.Ciekawe jakby zastosować w nasionach warzyw,bo z tego co wiem na dzień dzisiejszy,brak środka do zaprawiania warzyw.
Produkuję rozsady na dość dużą skalę i szukam czegoś skutecznego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”