Odkażanie gleby?Czym?

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
glina
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 26 wrz 2014, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Previcur

Post »

Teraz to Previcur energy , może mnie ktoś oświecić bo chciałem odkazić tym glebę w szklarni (ok 8m2) tylko że w ulotce jest dawkowanie na litry 25mg środka/2l wody/100l podłoża, jak się mają m2 podłoża do litrów podłoża ?
Policzyłem jakoś tak:
1m3 = 1000l podłoża jeżeli chciałbym przekopać na głębokość ok 30cm i zająć się tylko tym fragmentem to będzie to 0,3m3 czyli 300l , czyli 1m2 na głębokości 30cm to ok 300l ziemi. Idąc dalej jeżeli mam 8m2 powierzchni to litrów łącznie wychodzi 300x8 = 2400l , jeżeli 2l wody na 100l podłoża to potrzebuję 48l cieczy , idąc wg obliczeń i biorąc pod uwagę stężenie do odkażania potrzebuję aż 600ml magnicuru na ok 5 konewek 10l środka?
Na jedną konewkę braknie całego jednego opakowania (100ml) które kosztuje ok 50zł
Dobrze ja to liczę czy coś pomyliłem, strasznie droga zabawa by wyszła i aż ponad pół litra chemii na 8m2?
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Previcur

Post »

Previcur nie jest typowym środkiem do odkażania, lepiej stosować go do podlewania roślin w czasie wegetacji, np. podlewając roślinę 0,2% roztworem. Odkażać nie trzeba aż na taką głębokość, bo i tak jego działanie jest czasowe.
glina
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 26 wrz 2014, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Previcur

Post »

A stosował ktoś może do odkażania nawóz PERLKA ? Podobno w trakcie zabiegu zostają wyeliminowane zimujące w glebie patogeniczne organizmy (grzyby, bakterie, szkodniki) oraz nasiona chwastów
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Previcur

Post »

Zasadniczo on jest stosowany w roślinach kapustnych do likwidacji kiły kapuścianej, ale uwalniany z niego Cyjanamid częściowo także ogranicza różne patogeny i szkodniki. Po zastosowaniu w glebie zmienia postać i pozostaje po niej wapń i azot.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”