Odkażanie gleby?Czym?

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
andrzej 125
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 3 maja 2013, o 17:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gorczyca - odkażanie gleby?

Post »

Może zadaje głupie pytanie ale nie wiem i nie mogę znaleźć. Przed posadzeniem truskawek posadziłem gorczyce i nie wiem kiedy ją przyorać. Czy przed kwitnieniem czy po zakwitnięciu .Sąsiad wmawia mi że jak się pojawią pierwsze kwiatki bo potem kwiatki wyciągają azot z ziemi ;:202 ??? Proszę o szybką odpowiedz albo wskazanie tematu do przeczytania bo gorczyca zaczyna zakwitać i nie wiem czy ją orać czy czekać aż zakwitnie na całego ;:223 .
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Gorczyca - odkażanie gleby?

Post »

andrzej 125 zanim zakwitnie. I dać azotu przed przyoraniem. Na to będziesz sadzić truskawki, tak?
andrzej 125
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 3 maja 2013, o 17:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gorczyca - odkażanie gleby?

Post »

Tak truskawki ale na jesień. Będę musiał jeszcze raz posiać gorczyce bo teraz słabo urosła z powodu długo trwałych deszczy tym razem mogę posiać gorczyce z facelią czy to dobry pomysł?. Czyli sąsiad miał racje że jak zakwitnie to wyciąga składniki z ziemi???
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Gorczyca - odkażanie gleby?

Post »

Jeśli w tym roku chcesz sadzić truskawki to nie dopuść do kwitnienie, sąsiad ma rację. Tak z 20cm wysokości i azot koniecznie, bo jak przykopiesz, to zielsko, które się rozkłada podbiera azot z gleby.
Spokojnie możesz dać gorczycę z facelią.
andrzej 125
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 3 maja 2013, o 17:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gorczyca - odkażanie gleby?

Post »

Gorczyca została przekopana teraz dam oborniku aby urosła tak jak powinna a sadzonką truskawek nie będzie podpalało korzeni i trochę podsypie mocznikiem. Okazało się że nie mam facelii tylko samą gorczyce.Ale to nie problem bo mogę kupić . I mam pytanie bo jak mam kupować to co będzie korzystniej posiać czy gorczyce z facelią pomyślałem jeszcze o gryce a może coś innego??? Doradźcie bo sam nie wiem co lepiej posiać?

Kupiłem facelie błękitną i wysieje razem z gorczycą. Powinien być to dobry przedplon na truskawki ale jeśli by chciał ktoś jeszcze podpowiedzieć co mogę posiać to chętnie bym dokupił jakieś nasiona.Mam z 2 dni czasu do siewu.
NastyMosquito
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 15 lip 2019, o 17:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Odkażenie gleby po odchodach ludzkich

Post »

Witam wszystkich.
Jeśli zadaje pytanie w nieodpowiednim dziale to proszę o przeniesienie...;)

Nie mogąc znaleźć konkretów bardzo proszę o rozwiązanie moich wątpliwości...Dość nietypowe pytanie, zapewne..
Zakupiłem działkę z drzewami owocowymi ale od kilku lat owa działka użytkowana była przez alkofanów jako toaleta.Deszczcze rozmyły już większość ale zapach nadal jest dość nieprzyjemny...Czy po usunięciu skażonego gruntu i nawiezieniu kilku ton "świeżej" ziemi będzie można spożywać owoce z drzew...?
Nie chcę ich wycinać w pień ale jak nie ma innej rady to będę musiał tak postąpić.Przecież chodzi tu o bezpieczeństwo dla zdrowia...
Z góry dziękuję za porady,
Pozdrawiam ;)
rolnik90
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 984
Od: 7 kwie 2011, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wierzbica

Odkażanie gleby

Post »

Rok temu musiałem usunąć kilka sztuk winorośli ze względu na raka bakteryjnego. W miejsce usuniętych krzewów nic nie sadziłem. Chciałbym na jesień posadzi nowe krzewy. Nie mam miejsca aby zmienić ich lokalizacje, więc zostaje posadzenie w miejscu usuniętych krzewów. Jakim środkiem mogę skutecznie odkazić glebę?
Piotr
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21721
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Odkażanie gleby

Post »

Tutaj jest ciekawy artykuł na ten temat i nawet podane są środki chemiczne.
Odkażanie podłoży i substratów
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
PATRYK
100p
100p
Posty: 120
Od: 6 lut 2019, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sokołowo

Re: Odkażenie gleby po odchodach ludzkich

Post »

Nie jestem ekspertem ale odchody nie powinny wpłynąć na jakość owoców. Przecież to też jest ' nawóz'
NastyMosquito
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 15 lip 2019, o 17:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odkażenie gleby po odchodach ludzkich

Post »

Ludzkie odchody mogą zawierać mnóstwo pasożytów, co w przypadku ludzi prowadzących taki tryb żywota jest wręcz pewne.Stąd nie powinno nawozić gleby pod uprawy ludzkimi odchodami...Wiem, pewnie owoce są " bezpieczne" ale zależy mi na opinii osoby która w 100 % potwierdzi lub zaprzeczy...Czekamy dalej ;)
Awatar użytkownika
massur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1406
Od: 22 maja 2012, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów (Załęże)
Kontakt:

Re: Odkażenie gleby po odchodach ludzkich

Post »

Nie wolno mylić pojęć gdzie dane odchody trafiaja bezpośrednio na owoce a tylko mają kontakt z systemem korzeniowym. W drugim przypadku rośliny przecież nie przetransportują pasożytów na owoce.
Pozdrawiam,
Tomek
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Odkażenie gleby po odchodach ludzkich

Post »

Nie zagłębiając się w szkodliwość takich warzyw i owoców, chciejmy je sprzedać na rynku z taką oto informacją, że pochodzą z takiego źródła. Na pewno nawet za darmo nikt nie będzie chciał skonsumować, łącznie ze mną.
Awatar użytkownika
massur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1406
Od: 22 maja 2012, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów (Załęże)
Kontakt:

Re: Odkażenie gleby po odchodach ludzkich

Post »

Czynnik psychologiczny nie będzie tu bez znaczenia.
Pozdrawiam,
Tomek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”