Łubin jako nawóz,poplon

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Awatar użytkownika
mateo_09
100p
100p
Posty: 158
Od: 11 sie 2013, o 16:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Łubin na poplon

Post »

Kupcie sobie od kogoś ze wsi 1kg mocznika(na kilka razy wam starczy) albo florovit.
Początkujący
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Łubin na poplon

Post »

Twoje posty mateo porażają ......... :roll:
Sztuczne nawozy są na raz , a poplony etc. zmieniają strukturę ziemi.W przypadku gleb lekkich warstwa żyzna wolniej wysycha. w przypadku gleb ciężkich rozluźnia.I co najważniejsze tworzy nową strukturę, powodując, że mamy więcej ziemi.
A nawozy typu mocznik to sam azot wyganiacz, nie dający nic.Ot urośnie i już, poza tym wysokie stężenia azotu powodują z czasem zakwaszanie gleby.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
lukas81
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 9 mar 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Łubin na poplon

Post »

U mnie łubin jest baardzo malutki(pózno posiany) na przemian -rządki peluszka,bobik,łubin.Coraz niższe temperatury w nocy ale jeszcze się wstrzymam z przekopaniem :)
Awatar użytkownika
kama_80
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 30 wrz 2013, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik k/Poznania

Re: Łubin żółty

Post »

Wczoraj kupiłam łubin żółty. Dzisiaj przekopałam pole. Prawdopodobnie jutro wysieję. Nie prognozują opadów w Wlkp i stad pytanie czy mam podlać pole po wysianiu czy moze namoczyc nasiona przez kilka godzin? Niestety nie mam jeszcze wody na dzialce, jakbym musiała to bym nosiła baniaki... Moze jednak nie jest to konieczne

Ile mniej wiecej trzeba czekać by móc przekonać łubin pod właściwe uprawy?
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
kama_80
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 30 wrz 2013, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik k/Poznania

Re: Łubin żółty

Post »

Odpowiem sobie sama :D może komuś sie przyda. Łubin już ma po parze liści i ma się dobrze. Nie nakrywałam go niczym.
Pozdrawiam Jola
dedert
500p
500p
Posty: 896
Od: 3 cze 2015, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koło

Re: Łubin jako nawóz,poplon

Post »

Odświeże trochę temat. Mam na działce hałdy ziemi po budowie, z wykopów pod piwnice. Jest to obrośnięte różnymi chwastami, perzem. Chciałem to obsiać czymś żeby te hałdy trochę ubogacić i też by zlikwidować perz. Mam łubin, ale susza straszna. Czy wysiewając go tak luzem mogę spodziewać się że urośnie czy raczej wyschnie w oczekiwaniu na deszcze? A może nakryć plandeką te hałdy żeby wilgoć zwiększyć? Albo może zamoczyć wcześniej ziarna w wodzie przed wysianiem?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”