Nawożenie /zasilanie iglaków

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
kasiaaa350
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 22 maja 2008, o 12:12
Lokalizacja: Radomsko

Nawożenie /zasilanie iglaków

Post »

Witam wszystkich mam pytanko czy można zasilić iglaki zaraz po posadzeniu ?Czy może to im zaszkodzi doradźcie mi proszę. :wink:
KASIA
Awatar użytkownika
lukasek-1988
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 14 lip 2008, o 05:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Iglaki

Post »

Myślę że chodzi o nawożenie , oczywiście można zasilić iglaki zaraz po posadzeniu tylko nie przesadzić bo można spalić roślinę .
Awatar użytkownika
igielka78
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1782
Od: 13 mar 2008, o 10:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zawidów

Post »

ja sie spotkałam z opinia wręcz odwrotną - dac im spokojnie się ukorzenic i dopiero nawozic!!!!
nawozy mogą spowodowac zasolenie gleby, a w przypadku małych roślinek daje to więcej szkody niz pożytku
na początku przede wszystkim podlewac i dbac żeby nie przeschły, a z nawożeniem poczeka do wiosny
kasiaaa350
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 22 maja 2008, o 12:12
Lokalizacja: Radomsko

Post »

He he dwie rożne odpowiedzi .i co ja biedna mam teraz zrobić? :( Pozdrawiam serdecznie
KASIA
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Jeśli masz do wyboru zaszkodzić, albo nie zaszkodzić, to co wybierzesz?
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
lukasek-1988
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 14 lip 2008, o 05:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Iglaki

Post »

Można nie nawozić i tylko podlewać . Ja osobiście dawałem nawóz do małych iglaków i rosły bardzo szybko i nic im się nie stało ( najlepszy moim zdaniem jest osmocote )
kasiaaa350
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 22 maja 2008, o 12:12
Lokalizacja: Radomsko

Post »

Oczywiście że wybieram to drugie .Nie chciałabym im zaszkodzić ,ponieważ kupiłam już takie troszkę większe są prześliczne i muszą rość.Pozdrowionka .
KASIA
Vega_Q
50p
50p
Posty: 57
Od: 25 kwie 2007, o 23:21
Lokalizacja: Zagłebie

Post »

Na opakowaniu każdego nawozu jest podana dawka w gramach. Pod już rosnące rośliny jest ona większa, a przy sadzeniu jest ona zazwyczaj o połowe mniejsza. Ja nawoziłem tuje po posadzeniu (drzewka 1m) i jest wszystko wporządku.
Jestem zielony, dlatego się nie udzielam. Za to nie waham się zapytać:)
Bartek
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Vega_Q pisze:Na opakowaniu każdego nawozu jest podana dawka w gramach. Pod już rosnące rośliny jest ona większa, a przy sadzeniu jest ona zazwyczaj o połowe mniejsza. Ja nawoziłem tuje po posadzeniu (drzewka 1m) i jest wszystko wporządku.
Ale powiedz po co nawoziłeś ledwie posadzone rośliny? Jaki był powód? Żeby rosły jeszcze szybciej, niż w donicach? Toż i tak w ziemi lepiej rosną, nie rozumiem, po co je popędzać. Ma być szybciej, wyżej i lepiej? A kiedy je sadziłeś? I kiedy nawoziłeś ostatni raz? Przeżyły już jakąś zimę? Tzw. polską czyli ostrą zimę?

Tak przy okazji - dopisz w swoim Profilu gdzie masz ogród, nie musi być z kodem pocztowym, może być rejon, czy województwo, czy cokolwiek, co zlokalizuje strefę klimatyczną twoich roślin. Dziękuję.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Przemek1610
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 14 lip 2008, o 20:44
Lokalizacja: Sdz

Post »

najlepiej jest nawozić wszystkie iglaki nawozem ukorzeniającym do iglakow szybciej się ukorzeniają i nie ma problemu :D
Ogrodnictwo to najpiękniejszy zawód- zawsze się odwdzięcza
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4184
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Post »

kasiaaa350 pisze:i co ja biedna mam teraz zrobić?
To zależy od gleby; Nalewka próbowała ustalić klimat, ale jak jest nieodpowiedni to żadne podłoże nie pomoże, słusznie jednak rozumując, że siedlisko jest ważne.
Jak gleba jest optymalna dla danego gatunku, to nie ma co nawozić, nawet w dziesięć lat po posadzeniu. A jak jest nieodpowiednia, to na pewno nie zaszkodzi a nawet jest konieczne na początek użycie "nawozów" naturalnych: zaprawić dołek kompostem, torfem kwaśnym lub żyzną ziemią np. dla iglaków.
Nalewka pisze:Jeśli masz do wyboru zaszkodzić, albo nie zaszkodzić, to co wybierzesz?
Ja wybieram trzecie- pomóc!
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Vega_Q
50p
50p
Posty: 57
Od: 25 kwie 2007, o 23:21
Lokalizacja: Zagłebie

Post »

Nalewka pisze:
Vega_Q pisze:Na opakowaniu każdego nawozu jest podana dawka w gramach. Pod już rosnące rośliny jest ona większa, a przy sadzeniu jest ona zazwyczaj o połowe mniejsza. Ja nawoziłem tuje po posadzeniu (drzewka 1m) i jest wszystko wporządku.
Ale powiedz po co nawoziłeś ledwie posadzone rośliny? Jaki był powód? Żeby rosły jeszcze szybciej, niż w donicach? Toż i tak w ziemi lepiej rosną, nie rozumiem, po co je popędzać. Ma być szybciej, wyżej i lepiej? A kiedy je sadziłeś? I kiedy nawoziłeś ostatni raz? Przeżyły już jakąś zimę? Tzw. polską czyli ostrą zimę?

Aha czyli sugerujesz,że zrobiłem błąd zasilając tuje po posadzeniu. Może dla Ciebie jest to błąd, ale dla mnie była to niezwykle słuszna decyzja. Idąc za Radą Erazma (podaną w wątku "Cięcie i pilęgnacja żywotnika Brabant".) zasiliłem moje tuje Brabant w kilka dni po ich posadzeniu.
A dlaczego to zrobiłem?
Aby szybciej i ładniej rosły (i wcale nie uważam tego za zły powód). Możesz tego nie rozumieć, a ja tylko moge naświetlić Ci mój punkt widzenia. Tak ma być "Ma być szybciej, wyżej i lepiej".

Odpowiadając na reszte pytań:
Tuje sadziłem wiosna zeszłego roku (zpewne się domyślisz, że przeżyly one u mnie jedna zime, jaką - każdy wie), i nawożone są zgodnie z instrukcjami nawoźenia.

Mam nadzieję, że moja wypowiedż jeszcze bardziej pomogła autorce wątku.
Jestem zielony, dlatego się nie udzielam. Za to nie waham się zapytać:)
Bartek
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

A więc miałeś mnóstwo szcześcia, że Ci pięknie rosną! Nie miała go moja klientka, która zaraz po kupnie u mnie 'Brabantów' wsadziła je i podsypała nawozem. Po 2 miesiącach nie miała 50%. Twierdziła, że to moja wina, ale na szczęście za płotem u sąsiada rosły kupione u mnie nie nawożone 'Brabanty'. Były piękne i zielone.

Uważam ,że dla bezpieczeństwa lepiej nie nawozić roślin zaraz po wsadzeniu!
_________________
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”