Nawożenie /zasilanie iglaków

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Zenon D
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 16 cze 2020, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nawożenie /zasilanie iglaków

Post »

Ja pomogę. Od czterech lat usiłuję wyprowadzić tuje szmaragdowe na prostą, czyli na solidny żywopłot. Rosną różnie, a ja, jako amator, eksperymentuję. W którymś momencie skończyłem z nawozami skupiając się na INTENSYWNYM PODLEWANIU. Rosły lepiej, ale nie tak, jak oczekiwałbym. Poza tym zaczęły brązowieć, nie jakoś strasznie, ale fragmentami. Na próbę kupiłem nawóz opisany jako "przeciwko brązowieniu igieł". Zadawkowałem raz, po czterech tygodniach drugi raz. I coś się zmieniło i to znacznie - roślinki nabrały intensywnej barwy, zbrązowienia zniknęły, przyrosty widoczne niemalże w oczach. Zerknąłem na skład tego, co zaaplikowałem i okazało się, że tam jest trójtlenek siarki, tlenek magnezu, tlenek potasu. Żadnego azotu. 30% zawartości trójtlenku siarki w tym nawozie w konfrontacji z efektami doprowadziło mnie do wniosku, że mam glebę za mało kwaśną i ubogą w magnez i potas. Nie znam się, może to zbieg okoliczności, ale jeszcze dwie aplikacje tego nawozu zrobię. Producent zaleca aplikować cztery razy w sezonie nie częściej niż co dwa tygodnie. Nie chcę tu niczego reklamować i tym samym podpaść administracji forum, więc mogę na priv napisać czym podsypuję.
bigi86
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 3 cze 2020, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

IGLAKI | Jaki nawóz

Post »

Cześć,

Jaki nawóz pod iglaki ?
Czy warto kupować Substral Osmocote itp. ?
Czy Florovit, Target ITP?

Czy Azofoska lub Yara Mila ?

Dziękuję za pomoc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”