Miedzian

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7496
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Oprysk pomidorów miedzianem 50wp

Post »

Pomidory (i ogórki też) opryskujemy miedzianem na poczatku tylko do momentu zakwitnęcia.
Pozdrawiam! Gienia.
Dareku
200p
200p
Posty: 336
Od: 14 lut 2018, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Oprysk pomidorów miedzianem 50wp

Post »

Gienia niby czemu. Ja zawsze pryskam oprócz oprysku przy sadzeniu, również w połowie czerwca i połowie lipca, a czasami jeszcze w połowie sierpnia.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7496
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Oprysk pomidorów miedzianem 50wp

Post »

Miedzian, zwłaszcza w wysokiej temperaturze może uszkodzić kwiaty i zawiazki. Wyczytałam to tu na tym forum, :wit
Pozdrawiam! Gienia.
Warns
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 5 cze 2018, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Oprysk pomidorów miedzianem 50wp

Post »

gienia1230 pisze:Miedzian, zwłaszcza w wysokiej temperaturze może uszkodzić kwiaty i zawiazki. Wyczytałam to tu na tym forum, :wit
A jeżeli zrobiłbym oprysk wieczorem, kiedy słońce zajdzie?
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Miedzian i inne opryski profilaktyczne

Post »

I zmyjesz go przed wschodem słońca? :D
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2584
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Miedzian i inne opryski profilaktyczne

Post »

Tyle już było na temat używania miedzianu,a tu dalej go ludzie stosują jakby był jakimś cudownym eliksirem pomagającym na wszystkie choroby.
I to jeszcze kilka razy nim opryskują.Kto to później je?
Dareku
200p
200p
Posty: 336
Od: 14 lut 2018, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Miedzian i inne opryski profilaktyczne

Post »

Uwierz mi że w połączeniu z opryskami z mleka i czosnku naprawdę pomaga. Wolę mieć raz na miesiąc opryskane pomidory miedzianem które mi owocują jeszcze w październiku niż ze sklepu kupować. Jest określona dawka jaką można stosować w ogrodnictwie ekologicznym i można ją rozłożyć na 3,4 pryskania.
Miedzian, zwłaszcza w wysokiej temperaturze może uszkodzić kwiaty i zawiazki. Wyczytałam to tu na tym forum, :wit
Dlatego przy kwitnieniu stosuje się mniejsze dawki i nie pryska się w ogóle przy wysokich temperaturach.
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Miedzian i inne opryski profilaktyczne

Post »

Które środki zawierają miedź w postaci wodorotlenku miedzi ? Czy wodorotlenek miedzi ma te same właściwości co tlenochlorek ?
palat
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 24 cze 2018, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Miedzian i inne opryski profilaktyczne

Post »

Odnośnie stosowania miedzianu w uprawach sadowniczo-ogrodniczych wszystko też zależy od tego, z jakiej przyczyny chcemy/musimy go zastosować. Zapobiegawczo bym raczej odradzał - są lepsze środki na tą porę roku. Ale interwencyjnie, w razie zauważenia oznak chorobowych patogenem wrażliwym - to wręcz wymóg. Kilka dni temu w kwaterze z gruszami zauważyłem drzewko z konarem porażonym przez zarazę ogniową. Oprócz wycięcia chorych pędów popryskałem drzewko miedzianem. Nie miałem wyboru niestety...
kanap
200p
200p
Posty: 346
Od: 13 paź 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Miedzian i inne opryski profilaktyczne

Post »

Ja miałem na Klapsie zarazę ogniową mimo tego, że na wiosnę dwa razy poszedł oprysk miedzianem drugi raz tuż przed kwitnieniem. Nic nie wycinałem zrobiłem tylko oprysk z wywaru cebuli i LAPACHO (to taka kora drzewa) wywar śmierdział (przez cebulę) czy to coś dało czy samo przeszło nie wiem, ale zaraza się nie rozwija i jakoś nic nie usycha, liście nie czarnieją i nie wiszą na drzewie.
marmor
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 27 lip 2010, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Miedzian zimą ?

Post »

Witam. W opisie stosowania Miedzianu na kędzierzawość brzoskwini pisze, aby stosować go po opadnięciu wszystkich liści - do początku listopada. Czy są jakieś przeciwskazania aby opryskać nim drzewo zimą, gdy temperatura na to pozwala ? W grudniu ma byč kilka dni z temperaturą ponad +10 stopni...
Pozdrawiam
Dareku
200p
200p
Posty: 336
Od: 14 lut 2018, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Miedzian zimą ?

Post »

Chodzi o to, że choroby grzybowe łatwo wchodzą w miejsca po odpadnięciu liścia i dlatego należy je pryskać jesienią. Czym później tym oprysk mniej skuteczny ale wstrzelić się w termin zaraz po opadnięciu liści z dobrą pogodą graniczy z cudem. Nie ma przeciwwskazań aby w Grudniu je opryskać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”